Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

OKTOBRIS
Foals — Everything Not Saved Will Be Lost – Part 2
Battles — Juice B Crypts
Cigarettes After Sex — Cry
Underworld — Drift Songs
Young Guv — GUV II
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

OKTOBRIS
25: Kreisais Krasts, Hanzas Perons
25: Men in Black, Arēna Rīga
25: Goran Gora un Latvijas Radio Bigbends, Spīķeru koncertzāle
NOVEMBRIS
05: Jānis Šipkēvics un projekts “Nepāriet”, Hanzas Perons
09: Lola Marsh, Mūzikas nams Daile
16: Brit Floyd, Palladium koncertzāle
23: Carnival Youth, Hanzas Perons
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Kādu Mūziku Klausīties Ziemassvētku Laikā?

Ralfs Eilands, 2010. g. 14. jūnijā

Tā kā mani ļoti tracina šādas Ziemassvētku dziesmas (es runāju par dziesmas apdari), bet tieši tādas visur apkārt skan,

es nolēmu parakāties savā albumu krājumā, ar cerību atrast tur kaut ko tīkamu šim laikam! Ticiet vai nē, bet man tas izdevās un par atrasto albumu arī šis raksts!

Albuma nosaukums ir Christmas On Death Row un to klausoties jūs varēsiet gūt tās labākās, tā teikt, siltās emocijas, kuras manuprāt Ziemassvētkos ir visvairāk nepieciešamas.

Albums ir samērā vecs, tas tika izdots 1996. gada 5. decembrī (izdevējs Death Row Records). Šinī albumā iekļautās dziesmas ir dažādos žanros — sākot ar Hip Hop/Rap un beidzot ar Jazz. Mākslenieki, kuri albumā piedalās arī ir zināmi — Snoop Dogg, Nate Dogg, Tha Dogg Pound u.c., taču liela daļa mūziķu varētu būt ne tik ļoti zināmi vai arī piemirsti.

Albums tiek ievadits diezgan pacilājošā un nedaudz jautrā noskaņā, skanot pirmajai dziesmai Santa Claus Goes Straight To The Ghetto. Dziesmā ir par to, ka ne visiem cilvēkiem Ziemassvētki var būt dāvanām bagāti, ka brīžiem lomu spēle un silto jūtu radīšana Ziemassvētkos (vecāki pārģērbjas par Ziemassvētku vecīti utml) ir pats svarīgākais un, ka mūsdienās cilvēki to sākuši aizmirst. Protams, ir arī Snoop Dogg pantiņš, kur viņš repo par zālīti, bet albums ir tik labs, ka man tas pat netraucēja :)

Jo tālāk skan albums, jo tas arvien vairāk tiek balstīts uz emocionālajiem Ziemassvētkiem, kuros, kā jau teicu, nav tā lielākā nozīme dāvanām, bet ir arī dažas izņēmumu dziesmas par dāvaniņām, tradīcijām un ballītēm uz urrā jaunajā gadā!

Dziesmas pārsvarā visu albumu ir lēnas un to apdare/aranžējums ir fantastisks! Klausoties jau instrumentālo versiju būtu pietiekami visu nepieciešamo emociju radīšanai, bet dziedātāji arī izcili padara savu darbu un nodzied dziesmu tā, ka spalviņas uz kakla saceļās! Mani priecē tas, ka jau zināmās Ziemassvētku dziesmas ir pārveidotas par 180 grādiem, protams, melodija paliek tā pati, bet var just, ka pie albuma ir ļoti piestrādāts, tā veidošanā ir iesaistījušies profesionāļi savā jomā.

Esmu dikti priecīgs, ka atradu šo albumu, jo tagad es to klausos visu laiku un nemaz nedomāju par cita uzlikšanu! Iesaku to iegādāties jums visiem. Latvijā Christmas On Death Row diemžēl nevar nopirkt, pats pirms 2 gadiem to pasūtīju RANDOMĀ, bet vienmēr palīgā var nākt iTunes vai arī kādi citi interneta Ziemassvētku brīnumi :)

Muzikālus jums visiem Ziemassvētkus,

Ralfs no PeR.

Tavs komentārs