Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Kaverversiju mixtape

Normunds Vucāns, 2010. g. 28. novembrī

Samērā ilgi nespēju izlemt, par kādu tēmu lai taisu novembra miksteipu. Dažādi gada topi — par agru, Ziemassvētku dziesmas — tas pats. Sapratu, ka tas jādara par kādu neitrālāku tēmu, par kuru izlasi var veidot jebkurā laikā, un iedomājos par miksteipu, kurā sakopotas dažādas man tuvas kaverversijas. Īpašs konceptuālisms ievērots netika, taču tajā pat laikā mūzika ir pietiekami vienveidīga, daži pat teiks — garlaicīga. Protams, apsvēru ideju izveidot pēc iespējas daudzveidīgāku versiju apkopojumu, bet man gluži vienkārši nepatika tas, kā tas izklausās. Jā, gala variants, iespējams, nav pārāk radošs un interesants, tomēr man viss šis materiāls ļoti patīk. Ceru, ka patiks arī Jums!

Mixtape iespējams noklausīties šeit.

1. Cee Lo Green No One's Gonna Love You (oriģināls — Band Of Horses)

Sākšu ar vienas no manām visu laiku mīļākajām dziesmām zināmāko kaverversiju. Jau rakstīju par to, cik lielisks ir jaunais Cee Lo albums, un šī dziesma ir tam spilgts apliecinājums. Pilnīgi citāds stils, citāds aranžējums, bet tā pati skaistā, gaisīgā sajūta kas oriģinālā.

2. Tally Hall Smile Like You Mean It (oriģināls — The Killers)

Šī ir viena no neskaitāmajām izcilajām kompozīcijām, kuras atklāju skatoties seriālu The O.C.. Neskatoties uz to, ka šis ir mans mīļākais The Killers veikums, Tally Hall versija, manuprāt, ir vēl labāka, praktiski izcila.

3. Youth Group Forever Young (oriģināls — Alphaville)

Tāpat kā iepriekšējā, arī šī nāk no O.C., turklāt seriālā spēlē ļoti nozīmīgu lomu kā Raiena un Merisas kopīgais skaņdarbs. Teicams piemērs tam kā bez īpašām grūtībām no daudziem tik netīkamā sintpopa viegli transformēt materiālu par indie.

4. Mark Ronson Stop Me (oriģināls — The Smiths)

Marks Ronsons ir autors, ļoti iespējams, visu laiku labākajam kaverversiju ripulim Version. Viens no plates galvenajiem grāvējiem bija tieši šis, kurā klasiski roķīgais Moriseja un draugu skanējums pārvērsts par urbānu gabalu ar iezīmēm no dažādiem žanriem.

5. Mark Ronson , Tiggers & Ol' Dirty Bastard Toxic (oriģināls — Britnija Spīrsa)

Lai gan biju plānojis izvairīties no viena mūziķa iekļaušanas šajā izlasē divreiz, tas neizdevās, jo starp abām izcilajām Ronsona kompozīcijām izvēlēties nespēju. Arī blakus tās negribēju likt, tomēr pūšamie instrumenti radīja teicamu saiti, ko izjaukt nevēlējos.

6. PlaceboRunning Up That Hill (oriģināls — Keita Buša)

Kaut gan labprāt klausos Placebo, nekad neesmu bijis liels viņu fans. Uzskatu, ka patiesi izcila viņiem ir tikai viena kompozīcija — šī. Vienu brīdi pieļāvu domu to tomēr neiekļaut izlasē, jo tā ir daudz, daudz drūmāka par visu pārējo materiālu, tomēr nespēju noignorēt sev tik tuvu skaņdarbu.

7. Smashing Pumpkins Never Let Me Down Again (oriģināls — Depece Mode)

Lai padarītu izlasi daudzveidīgāku, palūdzu, lai mani kolēģi piedāvā viņiem tuvas kaverversijas. Dažas no tām arī iekļāvu izlasē, piemēram, šo. Atzīšos — pirms tam šo Korgana un ko garadarbu dzirdējis nebiju, tomēr tas man ļoti iepaticies.

8. Nada Surf Enjoy The Silence (oriģināls — Depece Mode)

Iespējams, daļa no Jums atceras, ka šīs vasaras vidū recenzēju trio kaverversiju albumu If I Had A Hi-Fi, no kura man ļoti iepatikās Enjoy The Silence. Sakat ko gribat, bet vismaz es uzskatu, ka šis jāiekļauj starp Nada Surf labākajiem gabaliem, piemēram, ģeniālo Popular.

9. Hot Chip Sensual Seduction (oriģināls — Snoop Dogg)

Snūpa visu laiku komerciālākais gabals, kuram tika radīts izcils video (patiesi iesaku noskatīties, teicams retro efekts) elektroniķu Hot Chip izpildījumā ir ļoti... interesants. Uzskatu, ka šo varētu nodēvēt par elektronisku psihadēliju — vismaz man šādas sajūtas uzmācas katrā tās klausīšanās reizē.

10. Tori Amos Smells Like Teen Spirit (oriģināls — Nirvana)

Deviņdesmito, nebaidos šī vārda, svarīgākā dziesma ir izpildīta neskaitāmās kaverversijās, un divas no tām piedāvāju šeit. Šī izveidota vēl tad, kad Kurts Kobeins staigāja šajā saulē.

11. Gary Jules & Michael Andrews Mad World (oriģināls — Tears For Fears)

Pieņemu, ka liela daļa jaunākās paaudzes klausītāju nemaz nezina to, ka šī ir kaverversija, jo Džūlza un Endrūvsa izpildījumā tā ir daudz pazīstamāka. Uzskatu, ka tā ir visu laiku labākā Ziemassvētku dziesma, kas nav par šiem svētkiem — tā liek aizdomāties par to, kas ir kas, kāpēc viss notiek tieši tā, kā notiek.

12. Rufus Wainwright Hallelujah (oriģināls — Leonards Koens)

Ilgi nespēju izlemt — likt Hallelujah vai nelikt šajā izlasē, ja likt — tad kurā izpildījumā? Beigās tomēr izdomāju, ka kaverversiju izlase bez šīs kompozīcijas nav pilnīga, kā arī to, ka izvēlos nevis ģeniālo Džefu Bakliju, bet Rufusu Vainvraitu, kurš radījis man tuvāko skaņdarba interpretāciju.

13. Fyfe Dangerfield She’s Always A Woman (oriģināls — Billijs Džoels)

Guillemotssolists, kurš radījis vienu no burvīgākajiem popa diskiem šogad Fly Yellow Moon ripuļa papildinātajā izdevumā iedziedājis arī klasisko Džoela singlu. It kā atšķirību ar oriģinālu ir ļoti maz, tomēr tas nemazina Faifa veikuma kvalitāti.

14. Mates Of State California (oriģināls -Phantom Planet)

Kā tas ļoti bieži ierasts, šajā versijā nav praktiski nekādu līdzību ar oriģinālu, un tas ir ļoti labi. Mierīgi, relaksējoši, pat iemidzinoši, taču ļoti, ļoti skaisti — tā varētu raksturot šo California versiju.

15. Cat PowerSatisfaction (oriģināls — Rolling Stones)

Neesmu nedz oriģināla, nedz šīs versijas fans, bet jāatzīst, ka muzikālā minimāliste Cat Power neizdarot praktiski neko, šo gabalu pārvērtusi līdz nepazīšanai. Ļoti skaisti un jauki!

16. James Blunt Fall At Your Feet (oriģināls — Crowded House)

Lai vai ko cilvēki teiktu par šo izpildītāju, kopš 2009. gada februāra, kad viņš lieliski uzstājās ar Rīgā, es pret viņu attiecos ar dziļu cieņu. Arī par šo gabalu varu teikti tikai tos labākos vārdus — paņemts un izmantots viss labais, kas dzirdams austrāļu oriģinālā savienojumā ar augstvērtīgo Džeimsa vokālu veido fantastisku rezultātu.

17. Eliza Doolittle Creep (oriģināls — Radiohead)

Pirms pāris mēnešiem, kad recenzēju viņas debijas albumu, neslēpu savu sajūsmu par burvīgo britu meiteni. Šo viedokli vēl vairāk pastiprina augstvērtīgās kaverversijas, kuras viņa ievieto savā youtube kanālā. Manuprāt, labākā Creep interpretācija, kāda jebkad radīta.

18. Ryan Adams Wonderwall (oriģināls — Oasis)

Deviņdesmito beigu Oasis gabaliem, starp kuriem viens bija lielāks hīts par otru, ir radītas neskaitāmas kaverversijas. Cita labāka, cita sliktāka, bet populārākajam Galaheru skaņdarbam Wonderwall tieši Adamss ir radījis veiksmīgāko kaveru.

19. Jose Gonzalez Heartbeats (oriģināls -The Kinife)

Kā jau tas nereti gadās, arī šī zviedru dziesminieka atpazīstamākais veikums ir kaverversija, šajā gadījumā dziesmai Heartbeats. To var klausīties vēl un vēl, gluži vai jābrīnās kā ar tik ierobežotiem muzikālajiem resursiem var radīt ko tik skaistu.

20. Band Of Horses The End’s Not Near (oriģināls — The New Year)

Nezinu kā Jums, bet vismaz man šķiet, ka šie Sietlas brīnumdari spētu pat visparastākās ikdienas skaņas padarīt par skaistu un baudāmu mūziku. Līdzīgi ir arī ar šo mazpazīstamo gabalu — oriģināls man pat ļoti nepatīk, savukārt par kaverversiju varu teikt tikai to labākos vārdus.

21. Patti Smith Smells Like Teen Spirit (oriģināls — Nirvana)

Kad lūdzu citiem, lai viņi nosauc savas mīļākās kaverversijas, praktiski visi kā viens pieminēja amerikāņu pankroka mūzikas leģendas Patijas Smitas interpretāciju par Smells Like Teen Spirit. Abas mikstepā iekļautās kompozīcijas versijas ir pilnīgi atšķirīgas, taču lieliskas. 

22. Matt Pound PA Champagne Supernova (oriģināls — Oasis)

Lai gan šo gabalu iekļāvu arī eRoka atklāšanas miksteipā vasaras sākumā, arī šoreiz nevarēju to neielikt. Tā ir mana visu laiku vismīļākā dziesma, tāpēc citi komentāri izpaliks.

Mixtape var lejuplādēt šeit.

Paldies par uzmanību, šis bija eRoks.lv kaverversiju miksteips. Cerams, ka Jums patika. Gaidiet ziņas par decembra izlasi jau pavisam drīz — 1. decembrī.

P.S. Bonusā piedāvāju ļoti... interesantu kaverversiju Toto dziesmai Africa, ko izpilda grupa Jeffster no mana mīļākā seriāla Chuck.

Tavs komentārs