Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

SEPTEMBRIS
Pixies — Beneath the Eyrie
Chelsea Wolfe — Birth Of Violence
Charli XCX — Charli
(Sandy) Alex G — House Of Sugar
The Lumineers — III
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

SEPTEMBRIS
14: Židrūns, Shishi, K. K. fon Stricka villa
19: Alise Joste, Nesen, K. K. fon Stricka villa
21: UNDER Festival 2019, Autentika
28: Super Besse, Human Tetris, One One
28: Laika Suns, Siguldas pils kvartāls
OKTOBRIS
03: Behemoth, Palladium koncertzāle
03: Kārlis Kazāks, Melno Cepurīšu Balerija
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Laika Mašīna: 1994. gads. Kad Džons Bon Džovi sāka ķemmēt matus pāri acij

Laika Mašīna, 2010. g. 24. oktobrī

1994. gads — kādā vēlinā stundā mūzikas televīzijas kanālā MTV sāk parādīties videoklipi ar Sunny Day Real Estate dalībniekiem, bet Jawbox izdod albumu Atlantic Records paspārnē. Tikmēr alu plastmasas pudelēs sāk iegādāties un debitē Jimmy Eat World. Jawbreaker izdod albumu, kuru producē Stīvs Albini. Emocionālais hārdkors pamazām no nevienam nezināmas štelles sāk izsisties mainstrīmā. Protams, Billijs Korgans neskatoties uz jauno glam fričeņu fona kā protestu noskuj matus uz nullīti, bet par to šoreiz nebūs stāsts. Šoreiz rubrikā Laika Mašīna grupa Shudder To Think.

Vašingtonā, astoņdesmitajos gados radusies post hardcore blice — šādi atslēgas vārdi raksturo Fuga.. fui nē.. Shudder To Think. Skaidrs, ka atšķirībā no zelta laika hārdkoreriem šie vīri izvēlās dziedāt melodiskāk un arī emocionālāk, tā sevi ieceļot tobrīd galīgi nesajātajā apakšzarā emo, par kuriem nedaudz vairāk izpaudos augšup, bet galīgi atpalikušiem Džoniem Bon Džovi piedāvāšu fragmentus no Youtube ar tā laika lielākajiem žanra dižgariem .

Kas tad atšķir Shudder To Think no augstāk redzamajām vokāli instrumentālajām apvienībām? Pirmkārt, par šo grupu šausmīgi fanoja un acīmredzami ietekmējās Džefs Baklijs, kuram mūsdienās ir milzu kulta statuss un uzmanība no dažādiem kolpleijistiem, pateicoties depresīvajam 1994. gada albumam Grace, kas arī ir vienīgais normālais ieraksts viņa diskogrāfijā.

Tagad pāriesim vēl nākamajā jautājumu kārtā, kas tad Shudder To Think atšķir no Džefa Baklija? Pirmkārt, jau unikālā žanru sintēze, kas 1994. gada albumu Pony Express Record padara par vienu no dīvainākajiem un pretrunīgāk vērtētajiem ierakstiem pēdējos nez cik gados. Ja varat iedomāties parastāko post grunge grupu, kas acīmredzami ir pārklausījusies Pearl Jam, Soundgarden vai arī nodarbojās ar Kurta Kobeina kopēšanu, bet to visu sajauc ar Džefa Baklija tipa vokālu un savdabīgām ritma maiņām, kas rada asociācijas ar Fugazi vai tobrīd šaurām masām zināmajām matemātiskā roka grupām, tad Shudder To Think skanējums jums ir jau aptuveni nojaušams.

Pony Express Record bija grupas debija ierakstu gigantu Epic paspārnē, tas tobrīd daudziem grupas fanātiem lika novērsties un pievērsties, kādai mazāk traumējošai nodarbei kā Coldplay b pušu kolekcionēšanai. Protams, grupas skaņa reizē kļuva nopulētākā, bet muzikāli Shudder To Think sāka eksperimentēt ar dažnedažādakajiem žanriem, kas neuzmanīgam klausītajam nemaz nebūtu tik viegli saklausāmi grupas uz ātru ausi vienkāršajā skaņu vālī.

Lai izprastu Pony Express Record burvību, pietiek noklausīties tikai vienu tā dziesmu — X French Tee Shirt, pa lielam pārējās albuma dziesmās grupa ļoti sekmīgi atražo šo ģeniālo formulu, tādēļ vēlme noklausīties visu albumu jau rodas pēc X French Tee Shirt pirmās noklausīšanās, ja ne, tad ne.

Pēc Pony Express Record, kas bija jau piektais albums grupas diskogrāfijā, grupa izdeva tikai vienu albumu 1997. gadā, pēc kura grupa pajuka, jo grupas līderis Kreigs Vedrens saslima ar kādu ļoti nopietnu slimību. Deviņus gadus vēlāk grupa, gan atkalapvienojās.

Tavs komentārs