Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
08: Oh Wonder, Palladium koncertzāle
17: Positivus 2020, Salacgrīva
18: Kartupeļpalma 57, Nacionālais botāniskais dārzs, Salaspils
24: Summer Sound 2020, Liepāja
AUGUSTS
14: Dons. Es Nāktu Mājās, Daugavas stadions
22: Ozols. Lielkoncerts Lucavsala Live, Lucavsala
SEPTEMBRIS
03: Foals, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Mēneša albums: janvāris

Intro, 2013. g. 4. februārī

2013. gada janvāris daudzus pārsteidza nesagatavotus — kaut gan jau pasen bija zināms, ka šie divpadsmit mēneši jaunas mūzikas ziņā ir reti perspektīvs, vien retais uzdrīkstējās ticēt, tik daudz kas labs līdz mūsu magnetofoniem, pleijeriem un sirdīm nonāks jau pašā gada ievadā. To, kas mūs ieinteresējis visvairāk, apskati šeit!

Rūdolfs Sietiņš

Mēneša dziesma: My Bloody ValentineNew You

Jau klausoties ļoti sliktas kvalitātes koncertierakstus, kur pirmā superprojekta jaunā dziesma pēc 22 gadu pārtraukuma tika pozicionēta kā Rough Song, lika noprast, ka tur kaut kas ir. Un šodien pamostoties ar jaunu grupas albumu, nākas secināt, ka tā ir albuma melodiskā virsotne, iespējams viens no top 5 melodiskākajaiem grupas hītiem. Un daudziem uz dīvaino jauno albumu liks paskatīties ar saprotošāku aci un radīs vēlmi dot albumam vēl vienu iespēju, jo tas tiešām ir tā vērts.

Mēneša albums: Parquet CourtsLight Up Gold

Parquet Courts ir panki, kas enerģiju, agresiju nomaina pret sirreālu humoru un inteliģenci, kaut kas līdzīgs ko mēs varam dzirdēt The Fall un Pavement daiļradē. Un ja mēs vēl pieliekam kaut ko no The Strokes debijas albuma ģitārām — iegūstam perfekto amerikāņu un nedaudz arī britu indie mūzikas kokteili, kurš pārsteidz ar vitālu un patiesu šarmu. Socrates died in the fucking gutter.

Staņislavs Fisenkovs

Mēneša dziesma: Theme Park - Tonight

Viens debijas ieraksts, kas tika gaidīts pagājušā gada beigās, tā un arī netika izdots. Pagāja zināms laiks līdz janvārī, birtu grupa paziņoja, ka albums tiks izdots februārī. Klāt šai ziņai nāca dziesma Tonight, ko producēja Friendly Fires solists Eds Makfārlens. Singlā var sajust viņa rokrakstu, bet nav zaudēts arī Theme Park skanējums, kas ir ļoti viegls un vasarīgs. Prasmīgi tiek izmantota elektronika un arī grupai tik raksturīgās ģitāras, bass.Tonight liek domāt, ka debija izdosies un pavasarī, vasarā tā skanēs itin bieži.

Mēneša albums: Dutch Uncles — Out of Touch in the Wild

Pagājušā gada novembrī, kad ar kolēģiem lēmām par gada labākajiem albumiem, es ļoti cerēju, ka šis gads būs veiksmīgāks. Ja man ir jāspriež pēc šī gada pirmajā mēnesī dzirdētā, tad tā noteikti būs. Uz janvāra labākā ieraksta titulu pretendēja vairāki albumi, bet beigu beigās es nolēmu, ka visvairāk to ir pelnījuši Dutch Uncles. Pēc vairāku gadu cītīga darba un skanējuma uzlabošanas viņi ir nonākuši līdz ļoti patīkamam rezultātam. Jācer, ka puišiem veiksmīgs būs ne tikai janvāris, bet arī viss atlikušais gads.

Gundars Zaburdajevs

Mēneša dziesma: Miles KaneGive Up

Šeit varbūt nav tā sevi ievelkošā rokenrola vai arī 60. gadu poproka kā Come Closer vai Rearrange, taču Mailzs Keins nav aizšāvis greizi arī ar savu jaunāko veikumu. Give Up ir kas daudz raupjāks, griezīgāks, pat vienkāršāks, bet tik un tā skan lieliski. Tiesa, videoklips gan ir garām, bet tam tik lielas nozīmes nav.

Mēneša albums: Everything EverythingArc

Mančestriešu otrais albums ir lielisks pierādījums muzikālajam briedumam. Šajā ierakstā, salīdzinot ar Everything Everything debiju, vairs nav tik daudz lēkāt mudinošas mūzikas, tomēr no Arc cauri spiežas ļoti kvalitatīvs skanējums. Viss ir kļuvis vienkāršāks, taču vienlaikus arī kvalitatīvāks. Turpinājums var dot vēl daudz vairāk, taču nesteigšos notikumiem pa priekšu.

Lauris Anstrauts

Mēneša dziesma: Everything EverythingDuet

Lai gan man jāatzīstas, ka liela daļa Everything Everything debijas albuma dziesmu man krita uz nerviem (līdzīgu viedokli nesen kādā intervijā izteica arī pats grupas solists), jaunā albuma pirmie singli radīja nojautu, ka viņus vēl ir krietni par agru norakstīt. Nojauta izrādījās patiesa, un jaunajā albumā bez šiem diviem singliem paslēpusies vēl ne viena vien lieliska dziesma. Piemēram, Duet — kompozīcija par cilvēku attiecībām nestabilajā mūsdienu pasaulē, kas papildināta ar lieliskiem stīgu aranžējumiem (dziesma, ne pasaule, lai gan būtu lieliski, ja pasauli ikdienā papildinātu stīgu instrumentu skaņas). Everything Everything šeit lieliski balansē starp saviem popmūzikas talantiem un nedaudz nepieradinātāko pusi, radot dziesmu, kas reizē ir drūma un pacilājoša. Šķiet, ka šādi varētu skanēt Coldplay, ja mūsdienās viņiem vēl būtu tikpat daudz svaigu ideju kā pirms desmit gadiem.

Mēneša albums: Villagers{Awayland}

Starp vairākiem dzīvelīgākiem un labāk pamanāmiem albumiem šomēnes noslēpies arī īru grupas Villagers otrais ieraksts {Awayland}. Tā kā viņu pirmais albums bija kritiķu visai atzīts un pat tika nominēts Mercury balvai, pastāvēja bažas, ka Villagers būs grūtības ar tā saukto "otrā albuma sindromu", tomēr šķiet, ka viņi to pārvarējuši visai veiksmīgi. {Awayland} dzirdamais indie folks daudz neatšķiras no tā, ko varējām dzirdēt Becoming a Jackal, tomēr šķiet, ka Villagers šī albuma radīšanas procesā ir tā pa īstam apjautuši to, kā viņi grib izklausīties. Līdz ar to, {Awayland} skan tikpat vienkārši, tikai nedaudz pārliecinošāk.

Linda Vintere

Mēneša dziesma: High HighsOpen Season

Man nav ne jausmas, kas ir šī grupa vai no kurienes tā nāk — nejauši uzdūrusies viņu tāda paša nosaukuma debijas albumam, es vienkārši nevarēju neiemīlēties šajās skaņās. Nezinu, kā citiem, bet man, esot ne tajā labākajā dzīves posmā, Open Season ir diezgan noderīgs muzikāls atgādinātājs par to, cik ļoti viss tomēr ir tikai un vienīgi mūsu prātos. Cik ļoti visam tomēr nav nozīmes un, ka pat sūdīga, dzīve tomēr ir skaista. Banāli, naivi, bet tieši tas, ko vajag. Paklausies aizkustinošo melodiju un aizmirsties.

Mēneša albums: Local NativesHummingbird

Man galvenais apsvērums, izvērtējot mūziku, ir sajūtas. Jo tikai tad no mūzikas ir kāda jēga. Pēdējo nedēļu laikā esmu dzirdējusi desmitiem ierakstu, bet neviens no tiem mani neaizķēra tik ļoti, kā Hummingbird. Tās ir brīnišķīgas, saldsērīgas un ļoti aizkustinošas dziesmas, kas vienkārši nevar atstāt vienaldzīgu.

Normunds Vucāns

Mēneša dziesma: LulsNever Let It Go

Par šādas apvienības eksistenci pirmo reizi uzzināju vien 22. janvārī, bet kopš tā brīža neesmu spējis izmest Never Let It Go no galvas. Es zinu, ka šis trio nav TIK labs, kādu to reizēm mēdzu uzdot, taču esmu visai drošs, ka londoniešus gaida diezgan spoža nākotne. Kamēr tas vēl nav noticis, ikvienam no Jums ir iespēja izmantot unikālu iespēju — atmaksājot lidmašīnas biļetes cenu, vīri uzspēlēs Tavā ballītē kaut rīt! Un es šobrīd nejokoju.

Mēneša albums: Kārlis KazāksGultnes

Tā kā janvāra sākumā nekas prātīgs nebija izdots, ilgi domāju — kurš gan būs pirmais 2013. gada albums, kuru noklausīšos pilnā garumā. Pērn tāds bija Nada Surf veikums Stars Are Indifferent To Astronomy, un kā vēlāk izrādījās — tas arī kļuva par iecienītāko disku 2012.. Šoreiz šo godu, turklāt pilnīgi nejauši, izpelnījās Gultnes — pēc lieliskā koncerta Nacionālajā teātrī, būtu grēks to neielikt atskaņotājā. Zīmīgi, bet pirmā mēneša laikā vēl neko subjektīvi nozīmīgāku par šo neesmu dzirdējis, un domāju, ka tik drīz arī nedzirdēšu. Muzikāli Kārlis ir kļuvis interesantāks kā jebkad iepriekš, bet par tekstiem ko piebilst vispār ir lieki — tajos sev derīgas patiesības noteikti spēs atrast ikviens.

Tavs komentārs