Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Mēneša albums: augusts

Intro, 2017. g. 15. septembrī

Mēneša albums: maijs

Intro, 2017. g. 9. jūnijā

Mēneša albums: Marts

Intro, 2017. g. 11. aprīlī

Mēneša albums: Janvāris

Intro, 2017. g. 10. februārī

Mēneša albums: jūlijs 2016

Intro, 2016. g. 9. augustā

Mēneša albums: jūnijs 2016

Intro, 2016. g. 11. jūlijā

Mēneša albums: maijs

Intro, 2016. g. 6. jūnijā

Mēneša albums: aprīlis

Intro, 2016. g. 10. maijā

Mēneša albums: marts

Intro, 2016. g. 8. aprīlī

Mēneša albums: februāris

Intro, 2016. g. 7. martā

Mēneša albums: janvāris

Intro, 2016. g. 5. februārī

Mēneša albums: septembris

Normunds Vucāns, 2015. g. 8. oktobrī

Mēneša albums: jūlijs

Intro, 2015. g. 12. augustā

Mēneša albums: jūnijs

Intro, 2015. g. 8. jūlijā

Mēneša albums: maijs

Intro, 2015. g. 7. jūnijā

Mēneša albums: marts

Intro, 2015. g. 7. aprīlī

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
17: Positivus 2020, Salacgrīva
18: Kartupeļpalma 57, Nacionālais botāniskais dārzs, Salaspils
24: Summer Sound 2020, Liepāja
AUGUSTS
14: Dons. Es Nāktu Mājās, Daugavas stadions
22: Ozols. Lielkoncerts Lucavsala Live, Lucavsala
SEPTEMBRIS
03: Foals, Palladium koncertzāle
OKTOBRIS
02: Sting, Arēna Rīga
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Mēneša albums: novembris

Normunds Vucāns, 2011. g. 7. decembrī

Pāris iepriekšējās nedēļas aktīvi strādājuši pie mūsu gada labāko albumu topa izstrādes, nedaudz atlikuši bijām novembra labāko albumu un dziesmu apkopošanu. Nu, kad decembris jau ir kārtīgi sācies un pirmais sniegs ir pārklājis zemi atskatīsimies, kuras dziesmas un albumus iepriekšējā mēnesī nevajadzēja palaist garām.

Uldis Goba

Mēneša dziesma: Crystal Stilts Dark Eyes

Manuprāt, Crystal Stilts trokšņu popmūzikas skanējums šogad ir nepelnīti piemirsts (lai gan reāli tas tāpat neko nemainītu). Un pat ja grupas otrais studijas albums In Love With Oblivion nelika Jums pārvākties uz Vecumniekiem, atvērt savu mūzikas blogu un likt visiem saviem mīļākajiem albumiem augsto vērtējumu 9, tad hipnotizējoši lieliskais skaņdarbs Dark Eyes (kuru Crystal Stilts albumā ar uguni nesameklēsi) vismaz nedaudz Jums varētu likt apsvērt šādu iespēju.

Mēneša albums: Johnny ForeignerJohnny Foreigner Vs Everything

Bļin, šis ir gada un visa gadsimta krutākais ieraksts ever. Nu, varbūt tomēr īsti nē... Bet mans kolēģis Rūdolfs Johnny Foreigner dēvē par ulderground pārstāvi un es vienkārši nevaru šīs grupas jaunāko plati Johnny Foreigner Vs Everything nenominēt novembra albuma godam. Gandrīz stundu garais ieraksts ar emocionāli skumjo albuma vāciņu jūs ievedīs britu jauniešu tru punx alkoholisma un vieglprātīgas uzvedības pasaulē, kur elegantas masāžas sniedz JoFo basģitāriste Kellija. Priekā!

Normunds Vucāns

Mēneša dziesma: The Black KeysLonely Boy

Izvēlēties savu mēneša mīļāko singlu šoreiz nebija pārāk problemātisks uzdevums — nevienu citu jauno dziesmu novembrī ne tuvu tik daudz savā mūzikas atskaņotājā nedrillēju. Muzikāli — lieliski, tekstuāli — tāpat, turklāt gabalam ir arī fantastisks klips — godam nopelnīts mēneša dziesmas gods!

Mēneša albums: Ryan AdamsAshes & Fire

Kaut gan šis ieraksts nāca klajā jau oktobra vidū, to nebiju dzirdējis līdz pat novembra sākumam, tāpēc bez jebkādiem sirdsapziņas pārmetumiem to nominēju šajā rubrikā. Klausoties Ashes & Fire mani pārņēma tā brīnišķā sajūta, ka šī mūzika konkrētajā mirklī ir domāta tieši man un perfekti ataino visu, kas un kā notiek. Tā ar savu šķietamo vienkāršību un nelielo vienmuļību izstaro, manuprāt, perfektās rudens sajūtas, kas uzrunā, aizrauj un neatlaiž. Turklāt man šķiet, ka dziesminieks nekad iepriekš viena diska ietvaros nav izklausījies tik labi — kā redzams, minimālisms bija tieši tas, ko vajadzēja!

Rūdolfs Sietiņš

Dziesma: Mazzy StarCommon Burn

Novembris kā vienmēr ir depresīva country mēnesis, to mums apliecina kolēģis Normunds Vucāns, nominējot kā mēneša albumu jaunāko no Raiena Adamsa. Tāpat novembrī (precīzāk oktobra beigās) atgriezās Houpa Sandovāla jeb Mazzy Star ar jaunu singlu. Common Burn šī mēneša acīs ir jau kļuvusi par tādu pašu klasiku kā tas pats Fade Into You, tādēļ no savas puses to nominēju ne tikai kā par mēneša dziesmu, bet arī par visa gada labāko dziesmu, jo lieliskas dziesmas ir mūžīgas.

Albums: Atlas SoundParralax

Visu par jauno Atlas Sound (Deerhunter līdera Bredforda Koksa solo projekts) pasaka tā vāciņš — tas ir pirmais, kurā virs Bredforda sejas neatrodas gaismas aplis, tātad tas ir mazāk psihodēlisks, bet vairāk uz klasiskām popmūzikas un dziesminieku tradīcijām vērsts ieraksts. Tāpat vāciņš rada asociācijas ar septiņdesmito gadu ārtroku (Deivida Bovija Berlīnes triloģija, Roxy Music). Jau teicu, ka albums ir krietni popsīgāks un turās daudz labāk kā vienots veselums, atšķirībā no iepriekšējiem Atlas Sound veikumiem. Ja Logos kā highlaiti bija pieskaitāmi sadarbības ar Letīciju Sadjē no Stereolab un Panda Bear, tad šoreiz par albuma labāko dziesmu pasludinu perfekto popu Mona Lisa, kur bekvokālus iedziedājis tas džeks no MGMT.

Gundars Zaburdajevs

Mēneša dziesma: Foo Fighters & Joann JettBad Reputation

Foo Fighters šogad uz skatuves uzaicinājuši gana daudz viesmākslinieku — Rodžeru Teiloru un Braienu Meju no Queen, Elisu Kūperu, Bobu Mouldu pat nepieklājīgi daudz reižu... un nu ari Džoannu Džetu. Kopā ar "rokenrola karalieni" tika nospēlēta viena no viņas zināmākajām dziesmām Bad Reputation. Džoannas balss dzīvajā joprojām izklausās lieliski, bet Foo Fighters vienkārši bija priecīgi sagādāt skatītājiem kādu jauku pārsteigumu.

Mēneša albums: MegadethTH1RT3EN

Viena no trešmetāla "lielā četrinieka" grupām izdevusi jau savu 13. albumu, dodot arī visai loģisku nosaukumu. Kā jau tika gaidīts, nekas jauns nav izgudrots, tomēr atceroties, ko mums šogad piedāvāja citi "Big Four" pārstāvji (loģisku apsvērumu dēļ albuma nosaukumu izteikt nav vēlams), par to tikai jāpriecājas. Lai arī ne gada ierakstu vai kādu citu lielāku apkopojumu vērts, ieraksts ir spēcīgs un pierāda, ka Megadeth nepadodas.

Šādas, nedaudz minorīgos toņos ieturētas, ir mūsu domas par mēneša svarīgākajām dziesmām un albumiem. Kas visvairāk ir ieintriģējis Tevi?

Tavs komentārs