Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Mēneša albums: augusts

Intro, 2017. g. 15. septembrī

Mēneša albums: maijs

Intro, 2017. g. 9. jūnijā

Mēneša albums: Marts

Intro, 2017. g. 11. aprīlī

Mēneša albums: Janvāris

Intro, 2017. g. 10. februārī

Mēneša albums: jūlijs 2016

Intro, 2016. g. 9. augustā

Mēneša albums: jūnijs 2016

Intro, 2016. g. 11. jūlijā

Mēneša albums: maijs

Intro, 2016. g. 6. jūnijā

Mēneša albums: aprīlis

Intro, 2016. g. 10. maijā

Mēneša albums: marts

Intro, 2016. g. 8. aprīlī

Mēneša albums: februāris

Intro, 2016. g. 7. martā

Mēneša albums: janvāris

Intro, 2016. g. 5. februārī

Mēneša albums: septembris

Normunds Vucāns, 2015. g. 8. oktobrī

Mēneša albums: jūlijs

Intro, 2015. g. 12. augustā

Mēneša albums: jūnijs

Intro, 2015. g. 8. jūlijā

Mēneša albums: maijs

Intro, 2015. g. 7. jūnijā

Mēneša albums: marts

Intro, 2015. g. 7. aprīlī

NEPACIETĪGI GAIDĀM

APRĪLIS
Dua Lipa — Future Nostalgia
Yves Tumor — Heaven To A Tortured Mind
TOPS — I Feel Alive
Empress Of — I'm Your Empress Of
Thundercat — It Is What It Is
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

APRĪLIS
03: Rīgas Modes, Klubs Depo
17: Laime Pilnīga, Palladium koncertzāle
18: Aminata, Hanzas Perons
18: Ghostemane, Palladium koncertzāle
18: Human Tetris, Klubs Depo
21: The Sound Poets, Hanzas Perons
23: Stūrī Zēvele, Klubs Depo
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Mēneša albums: oktobris

Normunds Vucāns, 2011. g. 6. novembrī

Kaut gan jau septembris mūs priecēja ar vairākiem lieliskiem albumiem un singliem, tieši oktobris muzikālo latiņu pēc vasaras relatīvā miera atkal pacēla ļoti augstā līmenī. Esam pārliecināti — vismaz pāris no šī mēneša ierakstiem būs atrodami arī mūsu gada beigu albumu topā!

Alise Stefanoviča

Mēneša dziesma: BlouseVideotapes

Blouse, tikko piedzīvojuši savu debiju, man izrādījās patīkams pārsteigums. Šī ir pirmā šīs grupas dziesma, ko esmu dzirdējusi, turklāt tā man iepatikās jau no pirmās reizes. Saklausāmas spēcīgas atsauces uz astoņdesmito ņūveivu, tajā pat laikā nepazaudējot „svaigumu”. Patīkams skanējums, kam noteikti būs jāpaseko līdzi un jāievērtē arī viss albums. Iesaku!

Albums: M83Hurry Up, We’re Dreaming

Viennozīmīgi ne tikai mēneša labākais, bet arī viens no gada spēcīgākajiem ierakstiem, kurš neatstāj vienaldzīgu nevienu. Perfekti skanīgs drīmpopa un elektronikas mikslis, pilns ar lieliskiem skaņdarbiem. Šo varētu nosaukt par oktobra gaišāko un pārsteidzošāko momentu.

Uldis Goba

Mēneša dziesma: Los Campesinos!By Your Hand

OK, šī dziesma manā plejlistē griežas jau kādu laiku, bet tieši šis ir īstais moments to nominēt visam mēnesim... jo drīz klajā nāks jaunais Los Campesinos! albums Hello Sadness. Un patiesībā to var atrast internetā jau tagad (ko tu tagad izdarīsi, AKKA/LAA?). Un tas noteikti būs brutāls tweecore. Noteikti.

P.S. Tā kā esmu iekāpis pilnīgā raganu hausmūzikā pēdējā laikā, tad iesaku papildus visam kampesīnu rudenim noklausīties viņu remiksu witch house bandas White Ring skaņdarbam Suffocation. Patiesībā es ļoti ceru, ka Hello Sadness būs witch house otrā viļņa sākums, haha.

Mēneša albums: Surfer BloodTarot Classics EP

Es zinu, ka ir tik šausmīgi negodīgi par mēneša albumu izvirzīt nelielu EP, ja tajā pašā laikā ir iznācis tāds LGBT grāvējs un pasaules labākais albums kā Coldplay jaunā plate... Bet vienalga. Tarot Classics ir tikai 6 skaņdarbi (un divi no tiem ir remiksi), taču tas tik un tā oktobra gaišais punkts. Tiem surfie cilvēkiem, kas muzikāli ejakulēja pie grupas pērnā gada veikuma Astro Coast , šis noteikti patiks.

P.S. Es pat twitterī lasīju, ka Jānis Žilde regulāri dejojot pie Surfer Blood dziesmas Miranda. Tātad tur patiešām kaut kam ir jābūt.

Gundars Zaburdajevs

Mēneša dziesma: Frankie and the HeartstringsEverybody Looks Better (In The Right Light)

Vēlreiz pārskatot oktobrī izlaistos singlos, ievēroju, ka šo te esmu palaidis garām — šovasar Positivus festivālā redzēto Frankie and the Heartstrings jaunākais veikums. Visai lipīga popdziesma grupas ierastajā savdabīgajā skanējumā jau ar pirmo noklausīšanās reizi tik ļoti iesēdās galvā, ka mēneša dziesmas lēmuma pieņemšana beigās nebija nekas grūts.

Albums: Noel Gallagher's High Flying BirdsNoel Gallagher's High Flying Birds

Lai arī vēl mēneša sākumā biju pārliecināts, ka Galahera ieraksts būs starp maniem mēneša albuma kandidātiem, nedomāju, ka tas tiešām būs galējās izvēles vērts. Diemžēl citi kandidāti atkrita — Justice jaunais albums nav slikts, tomēr līdz mēneša albuma potenciālam tam pietrūkst. Savukārt M83 darbs Hurry Up, We're Dreaming jau bija pārāk izplatīts redakcijas izvēlēs, tāpēc šāda izvēle — katrā ziņā augstu lidojošie putni vilties nelika.

Rūdolfs Sietiņš

Mēneša dziesma: MartynWe Are You In The Future

Martyn, kas apkopo teju ikvienu Tev zināmo elektroniskās mūzikas stilu, nebūt neizklausās pēc kāda pašapmierināta eksperimentatora, bet gan pēc normāla bītmeikera, kura teju perfektais albums Ghost Town ir pilns ar deju zāļu grāvējiem, kas, netipiski, ir salīdzinoši īsi. Tikai šis konkrētais skaņdarbs pārsniedz astoņas minūtes un ir absolūta albuma beigu kulminācija. Šādu izvēli es skaidroju ar to, ka oktobrī klausījos elektronisko mūziku tik daudz, kā nekad iepriekš savā mūžā.

Mēneša albums: The FieldLooping State of Mind

Latvieti, nebaidies, The Field nav kāds Jay Z blakus projekts (atsauce uz Jay Z grāvēju Empire State of Mind), bet gan vīrs, kas ietekmējoties no ģitāriskajiem tehno ambientiķiem Seefeel un Bowery Electric izdevis teju perfektu albumu fonam. Skaļas, sapņainais ģitāras, kas nepārtraukti atkārtojās ar elektronisku bītu rada hipnotisku noskaņu, kurai grūti pretoties

Normunds Vucāns

Mēneša dziesma: M83Reunion

Savās oktobra izvēlēs varu vilkt daudzas paralēles ar jūniju. Tā bija pirmā reize, kad mēneša dziesmas godam nominēju gabalu, kas nav izdots kā singls, tā bija pirmā reize, kad vienam mūziķim piešķīru gan labākā albuma, gan dziesmas godu. Arī šoreiz noticis tas pats, jo M83 ir apbrīnojami. Reunion ir hipnotizējošs, brīnišķīgs skaņdarbs, kurš klausītāju paņem savā varā un vaļā vairs neatlaiž. Brīnišķīgi!

Mēneša albums: M83Hurry Up, We're Dreaming

Mēs visu laiku esam centušies izvairīties no viena albuma atkārtošanas savu mēneša izvēļu sarakstos, lai piedāvātu Jums pēc iespējas dažādākus ierakstus, tomēr izlēmām, ka šis gadījums ir tik īpašs, ka to vēlamies uzsvērt vēl un vēl. Misters Gonsalezs ar savu jaunāko albumu ir savas karjeras virsotnē, tā kā ja vēl neesi to dzirdējis, vairs ne mirkli nekavējies! Tas IR kaut kas īpašs!

Šāds, M83 zīmē pavadīts, ir bijis mūsu muzikālais oktobris. Nešaubāmies, ka Tev noteikti patika kaut kas cits, tāpēc droši padalies ar savu viedokli!

Tavs komentārs