Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Mēneša albums: augusts

Intro, 2017. g. 15. septembrī

Mēneša albums: maijs

Intro, 2017. g. 9. jūnijā

Mēneša albums: Marts

Intro, 2017. g. 11. aprīlī

Mēneša albums: Janvāris

Intro, 2017. g. 10. februārī

Mēneša albums: jūlijs 2016

Intro, 2016. g. 9. augustā

Mēneša albums: jūnijs 2016

Intro, 2016. g. 11. jūlijā

Mēneša albums: maijs

Intro, 2016. g. 6. jūnijā

Mēneša albums: aprīlis

Intro, 2016. g. 10. maijā

Mēneša albums: marts

Intro, 2016. g. 8. aprīlī

Mēneša albums: februāris

Intro, 2016. g. 7. martā

Mēneša albums: janvāris

Intro, 2016. g. 5. februārī

Mēneša albums: septembris

Normunds Vucāns, 2015. g. 8. oktobrī

Mēneša albums: jūlijs

Intro, 2015. g. 12. augustā

Mēneša albums: jūnijs

Intro, 2015. g. 8. jūlijā

Mēneša albums: maijs

Intro, 2015. g. 7. jūnijā

Mēneša albums: marts

Intro, 2015. g. 7. aprīlī

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪNIJS
No Age — Goons Be Gone
Jessie Ware — What's Your Pleasure
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪNIJS
06: Aija Andrejeva, Siguldas Pilsdrupu estrāde
21: Michael Kiwanuka, Siguldas Pilsdrupu estrāde
27: Dido, Siguldas Pilsdrupu estrāde
30: P.O.D., Melnā Piektdiena
JŪLIJS
08: Oh Wonder, Palladium koncertzāle
17: Positivus 2020, Salacgrīva
18: Kartupeļpalma 57, Nacionālais botāniskais dārzs, Salaspils
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Mēneša albums: septembris

Intro, 2014. g. 5. oktobrī

Liekas, ka līdz ar visdažādāko izglītības iestāžu darbības atsākšanos, septembrī arī mūziķi izlēmuši tā kārtīgāk pastrādāt, līdz ar ko mūsu priekšā nonāca virkne tiešām ievērojamu ierakstu. To, kuri no tiem mums patika vislabāk, uzzini šajās rindās!

Jana Udovenko

Mēneša dziesma: BathsDisorderly

Iespējams, vēl joprojām atrodoties septembrī apmeklētā koncerta ietekmē, par savu mēneša dziesmu esmu izvēlējusies Baths jauno gabalu Disorderly. Vilam Vīzenfeldam piemīt īpašs talants savienot vistumšākās emocijas ar izcili sapņainām melodijām, un šoreiz runa ir par bezpersonisku vienas nakts sakaru, kas ietērpts maģiskās glitch un elektronikas skaņās. Salīdzinot ar Baths neseno muzikālo materiālu, Disorderly skan pat ļoti... priecīgi, kas mānīgi varētu būt pirmais raksturojums, kas ienāk prātā, izdzirdot vārdus Come to me/I’m an annual holiday party/Drink and be merry/And leave, kaut gan patiesībā aiz burbuļojošajiem ritmiem slēpjas Vīzenfelda konstantā sevis tirdīšana. Disorderly ir kārtējais pierādījums, ka Baths turpina augt līdz ar katru jauno muzikālo materiālu, un raisa cerības uz fenomenālu trešo studijas albumu.

Mēneša albums: SBTRKTWonder Where We Land

Trīs gadus pēc sava debijas albuma britu elektroniskās mūzikas producents SBTRKT ir atgriezies ar ļoti apjomīgu otro studijas plati Wonder Where We Land. Apjomīgu ne tikai tādēļ, ka, ieskaitot Deluxe Edition, tajā kopumā atrodamas 23 kompozīcijas, bet arī tāpēc, ka neviena no tām neliek garlaikoties. Līdzīgi kā 2011. gada debijā, arī šoreiz Ārons Džeroms sastrādājies ar saviem muzikālajiem draugiem Sampha un Jessie Ware, kā arī daudziem citiem, t.sk., Vampire Weekend vokālistu Ezru Koenigu, Warpaint un A$AP Ferg. Šī formula ir nenoliedzami nevainojama, jo Sampha vokāls liek sirdij trīsēt aiz sajūsmas un neizpratnē brīnīties, kāpēc viņam vēl joprojām nav sava solo albuma, savukārt pārējie pieaicinātie mākslinieki izcili savijas ar SBTRKT mūziku, pārvēršot viņa melodijas personificētos stāstos. Wonder Where We Land ir intriģējošs muzikāls ceļojums, kuru gribas izdzīvot no paša sākuma līdz pašām beigām.

Staņislavs Fisenkovs

Mēneša dziesma: Real LiesDab Housing

Pirms pāris mēnešiem, manu mēneša dziesmas statusu saņēma Real Lies kompozīcija North Circural, kas izcēlās ar izcili notvertu nakts Londonas atmosfēru. Vasaras beigās viņi izdeva jaunu skaņdarbu Dab Housing, ar kuru mēs turpinām iepazīt vienu no interesantākajām un daudzsološākajām jaunajām apvienībām. Arī šeit jūtama deviņdesmito ēras ietekme, bet tajā pašā laikā saklausāms viņu pašu īpašais skanējums. To visu papildina glīts mūzikas video, kas uzņemts uz kādas Londonas celtnes jumta.

Mēneša albums: InterpolEl Pintor

Kad Interpol vasaras sākumā publicēja skaņdarba Anywhere koncertierakstu, nācās daudz dzirdēt par to, ka nu puiši sagatavojuši vēl vienu albumu, kurā varēs vilties. Toreiz pretēji plaši izskanējušam viedoklim tomēr saglabājās cerība, ka El Pintor būs cienījams ieraksts. Nedaudz vēlāk izlaistais singls All the Rage Back Home lika noprast, ka tās nav veltas cerības un mēs tiešām varam gaidīt pieklājīgu plati viņu izpildījumā. Galu galā tā un arī ir, albums piepildīts ar desmit spēcīgām dziesmām, padarot šo par vienu no labākajiem Interpol albumiem kopš pirmsākumiem. Grūti teikt, kas iespaidoja šīs pārmaiņas — vai tas bija smags darbs četru gadu garumā, nelielās pārmaiņas sastāvā vai arī kāds cits iemesls. Neskatoties uz to, valda sajūta, ka Interpol ar El Pintor palīdzību ir atdzimuši, labojuši daudzās kļūdas un guvuši pārliecību turpināt šādā pašā garā.

Lauris Anstrauts

Mēneša dziesma: QTHey QT

Kopš XL Recordings pašās augusta beigās izdeva dueta QT (tajā āpvienojušies producenti Sophie un A.G. Cook) debijas singlu, turpinās šķēpu laušana par to, kas īsti mums visiem par to ir domājams. Populārākie ir trīs viedokļi: 1.) šī ir elektroniskās mūzikas nākotne (vai vismaz tagadne); 2.) Hey QT skan briesmīgi un/vai mūzika ir mirusi; 3.) tas viss ir tikai joks, un mēs tiekam troļļoti. Lai gan jāatzīst, ka abu dueta dalībnieku pieredze ar auditorijas troļļošanu ir visai pamatīga, man gluži vienkārši patīk tas, ko es dzirdu, klausoties Hey QT, pat tad ja tas ir tikai joks. QT ir kā trūkstošā saikne starp Rustie un Vengaboys, un, pārsteidzošā kārtā, tā ir viena no atsvaidzinošākajām lietām, kas pēdējos gados dzirdēta. Jā, it kā jau abu iesaistīto producentu pārstāvētais stils (tas šobrīd tiek saukts par PC Music, par godu A.G. Cook kūrētajam leiblam, lai gan es dodu priekšroku bubblegum bass) skan visai dumji, tomēr Hey QT vienlaikus skan arī sasodīti jautri, un tas taču deju mūzikā ir galvenais vai ne?

Mēneša albums: Aphex TwinSyro

Ričards Deivids Džeimss savu līdz šim pēdējo ierakstu (ja neskaita 1994. gadā ierakstīto un šopavasar izdoto Caustic Window) bija izdevis pirms septiņiem gadiem, bet līdz šim pēdējais Aphex Twin albums bija iznācis 2001. gadā. Jā, 2001. gadā, kad man vēl nebija ne jausmas par to, kas ir Aphex Twin, ņūmetāls bija sociāli pieņemams mūzikas stils, dabsteps bija tikko dzimis, big beat vēl joprojām bija populārs, un, ja kāds ieminētos par dīdžejsetu spēlēšanu no laptopa, uz viņu skatītos kā uz dīvaini. Šķiet, to, ka Syro nebūs galīgi zemē metams nebija iemesla apšaubīt, jo tas taču ir Aphex Twin, vai ne? Tomēr, ņemot vērā ilgo pauzi un to, ka albuma skaņdarbi ir ierakstīti pēdējo septiņu gadu laikā, domāju, ka būtu attaisnoti būt bažīgam par to, ka šobrīd tas varētu vairs neizklausīties tik svaigi. Taču Syro ir viens no aizraujošākajiem albumiem, ko šogad sanācis dzirdēt, vienlaikus neiekļaujoties nevienā no aktuālajām mūzikas tendencēm. Ko no tā varam secināt? Vai nu mūzika pēdējos desmit — piecpadsmit gados nav nekur tālu progresējusi, vai arī Ričards Džeimss vienmēr ir bijis visiem vairākus soļus priekšā (es tā kā vairāk liktu uz otro variantu). Syro vienlaikus ir viegli atpazīstams kā Aphex Twin albums un arī skan atšķirīgi no lielas daļas viņa iepriekšējā materiāla. Pēc viņa paša vārdiem, šis ir viņa popsīgākais albums, kas gan nenozīmē to, ka tajā ir dzirdams Pharell, bet gan to, ka to ir viegli sagremot arī tiem, kas ar Aphex Twin līdz šim bijuši uz jūs, ko noteikti ir vērts izmantot.

Rūdolfs Sietiņš

Mēneša dziesma: IceAgeGlassy Eyed, Dormant And Veiled

Pieaugšana ir kuce... To var teikt par vis kaut ko, bet ne par šiem drūmās Kopenhāgenas pankiem. Jaunajā albumā nomainījuši drūmumu, dusmas, nemākulību un pankroku pret vēl lielāku drūmumu, plašāku instrumentu izmantošanu un to pankroku, kuru mums jau nez cik desmitgades piedāvā Niks Keivs. Šī dziesma visvairāk parāda grupas jaunos vaibstus un muskuļus, baisu postpanku papildinot ar lielu tauru arsenālu un citiem mazāk zināmiem mūzikas instrumentiem. Protams, kāds teiks, ka grupas solists joprojām nemāk dziedāt, bet... Vai kādu tas patiešām interesē?

Mēneša albums: Perfume GeniusToo Bright

Trauslais un raudošais puisītis no Sietlas Maiks Hadreas ar jauno albumu pratis izrauties no savas komforta zonas — kas ir dziļi intīms guļamistabas sēru barokpops. Too Bright 11 dziesmas kopumā rada rūpīgi nopulēta skaņas dimanta sajūtu, un pratīs uzrunāt krietni vien lielāku auditoriju. Šis albums ir domāts tiem, kuri ilgojas pēc tās sajūtas, kuru piedāvā Antony And The Johnsons. Būtībā jaunais Perfume Genius albums ir tāda ne tik ļoti emocionāli smaga, popsīgāka, bet tajā pašā laikā ārtistiskāka un eksperimentāla Antony And The Johnsons labāko momentu ekranizācija interesantā pilnmetrāžas filmā, kurā galvenajās lomās ne tikai būtu jau minētais Perfume Genius, bet arī Fils Kolinss, Braiens Ferijs un citi krietni vien nezināmāki popmūzikas skaistās puses varoņi.

Tavs komentārs