Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

FEBRUĀRIS
The 1975 — Notes On A Conditional Form
MAIJS
Weezer — Van Weezer
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
06: Arturs Skutelis, Palladium koncertzāle
20: Sudden Lights, Hanzas Perons
27: Triana Park, Hanzas Perons
28: Very Cool People, Hanzas Perons
APRĪLIS
18: Ghostemane, Palladium koncertzāle
21: The Sound Poets, Hanzas Perons
MAIJS
22: JP Cooper, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Nedēļas dziesmas 01/10

Intro, 2013. g. 1. oktobrī

Jake Bugg — What Doesn’t Kill You

Es pat īsti nezinu, kādēļ tā, taču ir ļoti grūti komentēt svaigāko Džeika Baga ierakstu. Protams, tas ļoti atgādina pirmā albuma Arctic Monkeys, taču citādi... Tas vienkārši ir jādzird! Jau pērn bija skaidrs, ka jaunais brits ir īpašs talants, taču šobrīd viņš savas akcijas ir pacēlis pilnīgi citos augstumos. Ja arī pārējais Shangri La ir kaut uz pusi tik labs kā šī dziesma, mūs gaida viens brīnišķīgs ieraksts!

/Normunds Vucāns/

DJ JD Sports — She Whispered in My Ear

Tik pirms mēneša izdots viņa debijas albums, taču Māršala jaunskungam jeb King Krule jau sākusies muzikālā personības dalīšanās. Kā izrādās, 19 gadus jaunais brīnumpuika prot arī samplēt old school hiphopa bītus un... repot. DJ JD Sports ir viņa jaunais projekts, kurā Ārčijs ļaujas visiem saviem muzikālajiem kārdinājumiem — saules pielieti ritmi, grūvs, fanks un reperu arogance (kur vēl jūs viņu dzirdētu sakām Money on my mind?). Klausoties šo dziesmu, tā vien gribas paķert skrituļdēli un ripot pretī saulei pa urbānajām, grafiti izrotātajām ielām. Interesanti, kādi vēl apslēpti talanti piemīt King Krule?

/Jana Udovenko/

Charli XCX — SuperLove

Diezgan droši var apgalvot, ka tieši šī jaunkundze aizvadītajā vasarā kļuva par galveno Latvijas vīriešu celebrity crush, un viņas jaunākais klips tikai nostiprinās jaunās dīvas statusu. Pavedinošs skatiens, nevainīgi kārdinošas kustības, bīstami īsi tērpi un seksapīls, kas plūst pāri visām malām — tāda šobrīd ir Charlie XCX. Ak, pareizi, klipam fonā skanēja arī dziesma — gana solīds pops, kas ir daudz vairāk piemērots pārpildītām deju zālēm nekā jebkas, kas dzirdams diskā True Romance. Kaut kā nepamet sajūta, ka šī varētu būt īstā formula, lai par viņu uzzinātu arī lielās ļaužu masas!

/Normunds Vucāns/

Phantogram — Celebrating Nothing

Par Phantogram nedēļas dziesmām jau rakstīju pirms pāris nedēļām, tomēr, pateicoties tam, ka viņi tikko izdevuši jaunu dziesmu, man ir iespēja to darīt atkal. Jaunais singls Celebrating Nothing ir viena no četrām dziesmām, kas dzirdama jaunajā EP un ko duets izdevis, lai klausītājus iesildītu savam jaunajam albumam. Līdzīgi kā lielākajai daļai Phantogram dziesmu, tai piemīt naksnīgs skanējums, kas vienlīdz labi iederētos kā fons gan dzīvīgai ballītei, gan brīžiem, kad sanāk iegrimt domās un sapņos (vai vienkārši grāmatā). Šī sapņainuma un dejiskuma līdzpastāvēšana arī ir viena no Phantogram firmas zīmēm, un esmu pārlecināts, ka šī nebūs pēdējā reize, kad to pieminu, jo tagad, kad ir dzirdēta vairāk kā tikai viena dziesma no viņu jaunā albuma, tā vien sāk šķist, ka Phantogram jaunais albums varētu būtu viens no šī gada (vai nākamā) klusajiem pārsteigumiem.

/Lauris Anstrauts/

Thumpers — Unkinder (A Tougher Love)

Pirms sākat klausīties dziesmu, brīdinu, ka tā ir pamatīgi lipīga. Tādās pašās domās ir arī ierakstu kompānija Sub Pop, kas jau nedēļām ilgi drillē šo vasarīgo melodiju uz riņķi un pielauzuši jauno britu duetu Thumpers parakstīt ar viņiem līgumu. Ja Unkinder (A Tougher Love) būtu parādījusies maija beigās, tai būtu milzīgs vasaras himnas potenciāls ar tādiem bezrūpīgu brīvību vēstošiem vārdiem kā We had our hearts lost, Getting our hair caught and teeth cut. Tas viss pasniegts indie synthpop veidolā, kas kopumā tā vien atgādina The Naked and Famous superhitu Young Blood. Drīzumā puiši izdos arī savu debijas albumu, un tad jau par viņu mūzikas stilu varēs spriest ko vairāk.

/Jana Udovenko/

Julio Bashmore feat. Jessie Ware — Peppermint

Lai gan daudziem elektroniskās mūzikas cienītājiem Julio Bashmore vārds nebūt nav svešs, plašākai publikai viņš varbūt pagaidām nav pazīstams, tomēr šķiet, ka viņa jaunais singls Peppermint ir solis šajā virzienā. Lai gan lielā mērā tas skan tāpat kā iepriekšējie viņa singli, ko var raksturot kā deep house zelta laiku materiāla sakausējumu ar modernām baslīnijām (tiesa gan, šoreiz lielāka loma ir pirmajam), krietni nozīmīgāka vieta nekā parasti šeit ir vokāliem. Pie tam tos iedziedājusi nu jau visai populārā Jessie Ware (pie kuras slavinātā debijas albuma arī viņš pielicis producenta roku), un kas gan vēl tevi var padarīt slavenu labāk nekā slaveni sadarbības partneri? Man gan pašam vairāk pie sirds iet Julio Bashmore agrākās skaņas, kas vairāk bija pietuvinātas post-dubstep nekā house mūzikai, tomēr brīdī, kad Disclosure panākumu iespaidā ne viens vien producents cenšas līdzīgu skanējumu kopēt, Julio Bashmore kvalitāte ir skaidri redzama.

/Lauris Anstrauts/

4 Guys From The Future — Nothing to Say

Dāņu četrotne 4 Guys From The Future sparīgi gatavojas sava otrā studijas albuma Adagio izdošanai, kas fiziskajos un digitālajos mūzikas plauktos nonāks 28. oktobrī. Kaut arī klausītājiem jau bija nodots spocīgi eksperimentālais You Don’t Know What You’re Doing, Nothing to Say ir pirmais oficiālais radio singls no šī albuma. Šoreiz melodija ir stipri pacilājošāka, taču tekstuāli Bjarke Porsmose vēl joprojām apspēlē tumsnējas tēmas. Kā viņš norāda pats, Nothing to Say ir šizofrēniska dziesma ar uzplaiksnījumiem par izdzīvošanu mūsdienu politiskajos, reliģiskajos un apkārtējās vides apstākļos. To pavada rudenīgs ģitāras rifs, kuru iespēlējis grupas tautietis Jannis Noja Makrigianis no Choir of Young Believers. Turklāt ziesmu papildina krāsaini ģeometriskais videoklips, kuru iespējams vērot arī 3D formātā.

/Jana Udovenko/

Tavs komentārs