Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Destroyer — Have We Met
Ben Watt — Storm Damage
Poliça — When We Stay Alive
FEBRUĀRIS
Green Day — Father of All...
The 1975 — Notes On A Conditional Form
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

FEBRUĀRIS
10: The Neighbourhood, Arēna Rīga
14: Mesa, Arēna Rīga
MARTS
06: Arturs Skutelis, Palladium koncertzāle
20: Sudden Lights, Hanzas Perons
27: Triana Park, Hanzas Perons
28: Very Cool People, Hanzas Perons
APRĪLIS
18: Ghostemane, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Nedēļas dziesmas 04/05

Intro, 2015. g. 4. maijā

Tame Impala — Disciples

Lai gan Tame Impala trešā albuma izdošanas datums vēl nav zināms, mūsu vērtējumam nodotas jau divas Currents plates dziesmas. Sajūsma par jaunajām dziesmām, ko radīja astoņu minūšu garais eposs Let It Happen un skaistā balāde ‘Cause, I’m A Man, turpina šonedēļ nopublicētais Disciples. Ja salīdzina ar iepriekšējiem skaņdarbiem, tad šī dziesma visticamāk pārsteidza tikai ar savu īso garumu. Spriežot pēc tā, ka dziesma tiek negaidīti aprauta un to noslēdz fade out, iespējams, tas varētu būt tikai fragments. Muzikāli Disciples atgādina iepriekšējos albumus, kuru priekšplānā atradās ģitāras, bet brīžiem to papildina glīts sintezators, kas varētu tikt saistīts ar space disco ēru. Nav šaubu, ka šobrīd Currents ir viens no gada gaidītākajiem albumiem.

/Staņislavs Fisenkovs/

Titus Andronicus — Dimed Out

Kā izrādās, Šekspīram un Brūsam Springstīnam ir daudz kā kopīga. Vismaz tā apgalvo šie Džersijas mūžīgi jaunie pseido panki. Pēc tik ambicioza albuma kā 2010. gada The Monitor grupai nācās gaidīt 5 gadus, lai saņemtos radīt kaut ko vēl lielāku un ambiciozāku — jau šogad gaidāma 29 dziesmu mega rokopera, kas pavisam noteikti pierādīs — uz vecumu prasme izprast jaunības sāpes nepazūd. Vismaz tāds iespaids rodas noklausoties šo enerģisko singlu, kas ir pamatīgs spļāviens sejā... visiem.

/Rūdolfs Sietiņš/

Everything Everything — Regret

Tuvojoties Positivus festivālam, katru gadu pievēršam lielāku uzmanību tiem māksliniekiem, kuri jūlija vidū viesosies Salacgrīvā. To vidū ir arī Everything Everything, un jāsaka, ka viņi ir starp tiem visiem, kurus jau labu laiku gribas redzēt dzīvajā. Viņu koncertu īpašāku padara tas, ka tuvākajā laikā gaidāms jauns albums, tādējādi mēs būsim vieni no pirmajiem, kuri dzirdēs jaunās dziesmas dzīvajā izpildījumā. Starp tām visticamāk būs arī Regret, kas bija pirmais skaņdarbs, ko puiši sagatavoja jūnijā gaidāmajai platei. Salīdzinājumā ar Distant Past, tā ir lēnāka dziesma, bet saglabā visas ansambļa skanējumam raksturīgās īpašības. Everything Everything potenciālajā festivāla selistē tā varētu atrasties pēc kāda no viņu skaļajiem hitiem, kad vajag mirkli mieram, kā arī nedaudz atvilkt elpu, paklausoties skaistu dziesmu grupas izpildījumā.

/Staņislavs Fisenkovs/

Anna Pluto — Creature U

Kādu laiku nebiju saņēmis e-pastus no jauniem, man līdz tam nepazīstamiem jaunajiem pašmāju izpildītājiem, kas atsūta savus skaņdarbus ar cerību saņemt par tiem kādas atsauksmes. Šo pauzi nedēļas sākumā pārtrauca Anna Pluto, kuras Creature U man šķita tik aizraujošs, ka par to vēlējos pastāstīt arī jums visiem šajā rubrikā. Latvijas popmūzikā jau labu laiku nekas nav skanējis tik svaigi, moderni un mums neierasti, kā šis gabals, un tas arī dziesmas lielākais pluss. Skeptiskāks klausītājs, iespējams, teiks, ka skaņdarba piedziedājuma dēļ tas pazūd un nerealizē savu potenciālu, un viņam pat būs taisnība. Tiesa, šoreiz uz mīnusiem negribas koncentrēties — mūsu priekšā ir ļoti interesanta un inteliģenta popmūzika, kas skan gluži kā no Zviedrijas dārgākajām studijām nākusi, turklāt tā lieliski atklāj Annas talantu. Man gribētos domāt — šis ir tikai sākums lielām lietām, ko no viņas varam sagaidīt!

/Normunds Vucāns/

Refused — Elektra

Latvijas hokeja izlases trenera Aleksandra Beļavska mīļākās pilsētas Ūmeo jaunekļi (nu jau vīri, bet ar tik jauneklīgu mūziku jaunību saglabāt ir diezgan viegli) Refused pēc 1998. gada smagās mūzikas meistardarba The Shape Of Punk To Come izdošanas, ieturēja Kerča cienīgu pauzi un likās, ka tie koncerti lielajos festivālos pēdējos gados ir tikai kā tāda rūpīga vieglas naudas savākšanas operācija, lai nodrošinātu saldas vecumdienas. Nekā... Jaunais albums jau gaidāms šovasar, un albuma pirmais singls pierāda, ka grupa, kas nekad nav baidījusies savienot nesavienojamākos žanrus, nebaidās apstāties. Lai gan grupas solista vokāls vairs nav tik skarbs un pamatīgs kā senajos laikos. Bet ar šādu vokālo performanci domājams viņam izdosies arī piesaistīt to auditoriju, kas ar smago mūziku nav uz tu.

/Rūdolfs Sietiņš/

Tavs komentārs