Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪNIJS
No Age — Goons Be Gone
Jessie Ware — What's Your Pleasure
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪNIJS
06: Aija Andrejeva, Siguldas Pilsdrupu estrāde
21: Michael Kiwanuka, Siguldas Pilsdrupu estrāde
27: Dido, Siguldas Pilsdrupu estrāde
30: P.O.D., Melnā Piektdiena
JŪLIJS
08: Oh Wonder, Palladium koncertzāle
17: Positivus 2020, Salacgrīva
18: Kartupeļpalma 57, Nacionālais botāniskais dārzs, Salaspils
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Nedēļas dziesmas 05/05

Intro, 2014. g. 5. maijā

Kasabian — Eez-Eh

Liekas, ka liela daļa no vecajiem Kasabian faniem, dzirdot Eez-Eh aktīvi rauc pieres un uzacis, cenšoties saprast, kādēļ grupa izpilda kaut ko šādu, taču man kā neitrālam klausītājam ir reāls prieks par virzienu, kurā grupa devusies. Dziesmas firmas zīme ir pulsējošais bīts, kas burtiski hipnotizē un nepaliek garlaicīgs, kaut gan ir nemainīgs visas kompozīcijas garumā. No visām potenciālajām 2014. gada vasaras ballīšu himnām šī pagaidām pārliecina visvairāk, un tā vien gribētos, lai tā mani, kā dzirdams piedziedājumā, notur nomodā ne vienu vien dienu ne vienā vien kārtīgā ballītē!

/Normunds Vucāns/

Michael Jackson — Love Never Felt So Good

Popa karalis ir augšāmcēlies no putekļiem (gribēju viņu saukt par popmūzikas princi, bet tā jau būtu smalka ņirgāšanās) un gatavs sabradāt tevi. Patiesībā kāds sens Thriller ēras demo ir smalki modernizēts un izklausās jauki un stilīgs, tajā pašā laikā saglabājot nedaudz oldskūlīgu sajūtu. Maikl, mums tevis pietrūkst.

/Rūdolfs Sietiņš/

Royksopp & Robyn — Do It Again

Lai vai cik lieliski un sevi pierādījuši mākslinieki nebūtu Robina un, jo īpaši Royksopp, manuprāt, vislabāk viņi izklausās, spēlējot kopā. Tieši tāpēc ir liels prieks, ka sevi jau iepriekš vairākkārt lieliski pierādījušais duets maija beigās izdos Do It Again EP, pēc kā dosies kopīgā tūrē. Šobrīd par gaidāmo EP nekāda sīkāka informācija nav pieejama, taču, zinot abu mākslinieku iepriekšējos darbus un, dzirdot titulskaņdarbu, ir gandrīz skaidrs, kā tas izklausīsies. Līdzīgi kā The Girl And The Robot 2009. gadā, mūsu priekšā ir brīnišķīgs popmūzikas paraugs, kam ir liels potenciāls kļūt par vienu no galvenajiem vasaras ballīšu grāvējiem. Katrā ziņā spēcīgs bīts, lipīgs meldiņš, viegli līdzi dziedams piedzīvojums un spēcīgs izpildījums šai dziesmai ir, kas liek domāt, ka panākumiem ir jāseko!

/Normunds Vucāns/

Baths — Ocean Death

Nereti EP, kas iznāk neilgu laiku pēc albumiem, var uzskatīt par tam nevajadzīgo dziesmu apkopojumu. Šis gadījums tāds nav. Mazā albuma tituldziesma Ocean Death pierāda, ka Baths negrasās apstāties, un nākotnē atkal piedāvās kaut ko pilnīgi citādāku, bet noteikti tikpat labu. Ocean Death var uzskatīt par tehno Baths garā.

/Rūdolfs Sietiņš/

Rae Morris — Unguarded

Šonedēļ tiks izdots jauns Rejas Morisas mazalbums Do You Even Know, par kura tituldziesmu esam nedēļas dziesmās rakstījuši iepriekš. Papildus dziesmas remiksam un sākotnejam demo, EP būs atrodama arī dziesma Unguarded. Tā ir tapusi sadarbībā ar Fryars dalībnieka Bendžaminu Garetu, kurš uzņēmies producenta pienākumus. Jaunākajos skaņdarbos papildus ierastajām klavierēm un nenoliedzami spēcīgajam Morisas vokālam tiek likti klāt jauni instrumenti, kas notiek arī šoreiz. Unguarded gadījumā mēs saklausām stīgu un sitamo instrumentu semplošanu. Ar šo skaņdarbu viņa atkārtoti apstiprina manus iepriekš paustos vārdus, ka viņa ir izaugusi un beidzot nobriedusi kvalitatīvas mūzikas rakstīšanai.

/Staņislavs Fisenkovs/

Happyness — Great Minds Think Alike, All Brains Taste The Same

Nebūs melots, ja es teikšu, ka par jaunajiem londoniešiem Happyness nezinu absolūti neko, taču pirmā grupas dziesma, ko dzirdu, liek domāt, ka varbūt būtu vērts ar viņiem iepazīsties tuvāk. Ļoti pozitīvs, pilnīgi neoriģināls slacker roks, kas drīzāk piestāvētu Kalifornijas, ne Lielbritānijas iedzīvotājiem, lai vai cik daudzas reizes nebūtu dzirdēts, vienmēr raisa smaidu. Kā žanram piedienas, teksts ir absolūti par neko (tomēr gana asprātīgs, lai nesāktu kaitināt), savukārt dziesmas garums (jebšu īsums) ir tieši tāds, lai raisītos pamatīga mazuma piegarša. Man ne vienmēr patīk grupas, kas cenšas kopēt deviņdesmito estētiku, bet viņiem tas ir izdevies tik labi, ka iebilst nevar!

/Normunds Vucāns/

Parquet Courts — Black And White

Modernie un stilīgie panki Parquet Courts šajā jūnijā grasās izdot jaunu albumu Sunbathing Animal. Abi izdotie singli liecina, ka grupa kļuvusi profesionālāka, bet tajā pašā laikā saglabājot savu skarbo ironiskumu, raupjumu un vitalitāti. Patiesībā šos visus elementus piedāvājot jaunā, manuprāt, augstākā līmenī. Tā vien gribas attaisīt alus pudeli, paņemt rokās ģitāru un beigās to sašķaidīt.

/Rūdolfs Sietiņš/

Tavs komentārs