Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

APRĪLIS
Dua Lipa — Future Nostalgia
Yves Tumor — Heaven To A Tortured Mind
TOPS — I Feel Alive
Empress Of — I'm Your Empress Of
Thundercat — It Is What It Is
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

APRĪLIS
03: Rīgas Modes, Klubs Depo
17: Laime Pilnīga, Palladium koncertzāle
18: Aminata, Hanzas Perons
18: Ghostemane, Palladium koncertzāle
18: Human Tetris, Klubs Depo
21: The Sound Poets, Hanzas Perons
23: Stūrī Zēvele, Klubs Depo
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Nedēļas dziesmas 09/02

Intro, 2015. g. 9. februārī

Unknown Mortal Orchestra — Multi-Love

No zaļa lo-fi projekta Unknown Mortal Orchestra ir izauguši līdz prominentam rokmūzikas vārdam. Nu pēc veiksmīgā 2013. gada albuma II grupa atgriežas ar jo svaigākām idejām, pastumjot savu lo-fi pagātni vēl vairāk sāņus. Nenoliedzami, līderis Rubans Nīlsons ir grupas dzinējspēks un, ja iepriekšējo albumu viņš sarakstījis par vientulību, jaunajā platē ķēries klāt attiecību atšķetināšanai. Satura maiņa jūtama arī muzikālajā skanējumā — pirmais singls Multi-Love no tāpat nosauktā jaunā albuma skan stipri pacilātāk nekā līdzšinējā Unknown Mortal Orchestra daiļrade. Ja arī pārējais albums ieturēts tikpat pavasarīgās melodijās, 26. maijā gaidāmā plate bez šaubām kļūs par galveno vasaras skaņu celiņu.

/Jana Udovenko/

Lower Dens — To Die in L.A.

Hipno-indie kolektīvs Lower Dens ir viena no tām grupām, no kurām šogad gaidāma liela izraušanās. Šī dziesma, iespējams, ir lielākais grupas pophits — ellīgi lipīgs astoņdesmito jaunā viļņa sintiņš, emocionāls un skaists vokāls un sprakšķošs dzīvesprieks. Šķiet vien, ka šogad esošā žanra elite ir gatava nedaudz paiet malā un dot iespēju jaunajiem.

/Rūdolfs Sietiņš/

Incubus — Absolution Calling

Pēc četru gadu pauzes ir atgriezušies nu jau par roka veterāniem dēvējamie Incubus. Šīs Kalifornijas apvienības skanējums ir audzis līdz ar viņiem pašiem, jaunatnes dienās izdodot albumus funk rock žanrā un gadiem ejot paceļot alternatīvā roka latiņu arvien augstāk ar katru nākamo albumu. Šis kvalitātes kāpums nosacīti iesprūda grupas pēdējā albumā If Not Now, When?, kurā pirmo reizi bija saklausāms, ka no jauniem rezgaļiem Incubus ir kļuvuši par pieaugušiem vīriem. Kaut arī albumā bija vairāki šedevri, kopumā tas izklausījās salīdzinoši lēns un līdzšinējo dzirksti pazaudējis. Jaunajā singlā Absolution Calling izklausās, ka vīri ir atguvuši savu nozaudēto enerģiju un gatavi satricināt ar to arī lielus pūļus neskaitāmos mūzikas festivālos, kuros grupa jau izziņojusi savu dalību. Par spīti savam enerģiskumam Absolution Calling vietām izklausās neveikli un liecina par to, ka grupas labākie gadi jau ir garām, taču pēc tik ilgas pauzes šis ir ļoti pieklājīgs pieteikums un atgādinājums, ka Incubus vēl ne pavisam nav izdzisuši.

/Jana Udovenko/

Young Fathers — Rain or Shine

Mēdz teikt, ka dzelzs jākaļ, kamēr karsta, un izskatās, ka šai parunai seko arī Edinburgas apvienība Young Fathers. Runa ir par uzmanību, ko viņi izpelnījās pagājušā gada nogalē, kad Mercury balvu ieguva viņu gada sākumā izdotais debijas albums. Tā vietā lai izbaudītu panākumus un atvilktu elpu, viņi ir izlēmuši neslinkot, un jau aprīlī laidīs klajā savu nākamo albumu White Men Are Black Men Too. Tā pirmajā singlā Rain or Shine viņi ir nedaudz modificējuši savu skanējumu, izklausoties nedaudz dzīvāk (izmantoto instrumentu ziņā) nekā iepriekš. Dziesmas instrumentālā daļa man atgādina pa druskai no Danger Mouse un Unknown Mortal Orchestra, uz beigām pat atsaucot atmiņā Outkast hītu B.O.B. Tai pat laikā, dziesmu pirmoreiz izdzirdot, uzreiz ir skaidrs, ka tie ir Young Fathers. Rain or Shine liecina par to, ka Young Fathers ir gatavi turpināt eksperimentēt ar savu jau tā eksperimentālo skanējumu, un tas liek ar interesi gaidīt viņu jauno ierakstu.

/Lauris Anstrauts/

Matthew E. White — Tranquility

Ekscentriskais bārdainis baltajā uzvalkā ir viens ļoti savdabīgi šarmants dziesminieks. Laikā, kad šāda veida mūziķi ir ļoti modē, viņam ir visas iespējas izsisties un kļūt par tādu kā savas paaudzes mesiju. Tranquility ir brīnišķīgi skaists veltījums daudzu mīlētajam aktierim Filipam Sīmoram Hofmanam.

/Rūdolfs Sietiņš/

Purity Ring — Repetition

Ja pāgājušā gada nogalē kanādiešu dueta Purity Ring izdotais lieliskais singls Push Pull man lika lolot lielas cerības attiecībā uz viņu otro albumu Another Eternity, tad janvārī sekojošais Begin Again man likās visai blāvs, un jau nodomāju, ka varbūt būšu pasteidzies. Tomēr šonedēļ viņi viesojās BBC Radio 1 pie Hjū Stīvensa, pie viena atrādot vēl vienu jaunu dziesmu Repetition, kas atkal padarīja Another Eternity par vienu no maniem gaidītākajiem gada pirmās puses albumiem. Arī šajā dziesmā, tāpāt kā abās iepriekšējās, viņi skan nedaudz nopucētāk (varbūt pat radio draudzīgāk) kā iepriekš, tomēr viņi arī nav pazaudējuši savu īpašo skanējumu. Līdzīgi kā ar Fineshrine 2012. gadā, arī ar Repetition šogad viņi piesakās uz gada labākās indie dišuku lēnās dziesmas titulu (dziesma sākas no 8:28 atzīmes).

Krill — Tiger

Tīģeru dresētāji no grupas Krill spēlē mūziku, ko mūsdienu izpratnē var uzskatīt par oriģinālu rokenrolu. Kaut kādas asociācijas var savilkt ar citiem Ņujorkas DIY izpildītājiem Parquet Courts (Krill gan paši nāk no Bostonas) veselīgi vienaldzīgās attieksmes pret dzīvi dēļ. Šī dziesma ir septiņas satriecošas minūtes, kas tev daudz ko iemācīs.

/Rūdolfs Sietiņš/

Ānis jākaļ kamēr tas karsts.

Renārs K 2015. gada 9. februārī, 22:48

Cerams, ka nākamnedēl iekļausiet tikai tā burvīgo versiju ar AV solo.

Jos Verstapens 2015. gada 11. februārī, 22:10

Tavs komentārs