Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

APRĪLIS
Dua Lipa — Future Nostalgia
Yves Tumor — Heaven To A Tortured Mind
TOPS — I Feel Alive
Empress Of — I'm Your Empress Of
Thundercat — It Is What It Is
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

APRĪLIS
03: Rīgas Modes, Klubs Depo
17: Laime Pilnīga, Palladium koncertzāle
18: Aminata, Hanzas Perons
18: Ghostemane, Palladium koncertzāle
18: Human Tetris, Klubs Depo
21: The Sound Poets, Hanzas Perons
23: Stūrī Zēvele, Klubs Depo
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Nedēļas dziesmas 10/09

Intro, 2013. g. 10. septembrī

Arcade Fire — Reflektor

Augustā apritēja trīs gadi kopš tika izdota jaunākā Arcade Fire plate — The Suburbs. Tā jau trešo reizi pierādīja, ka šī kanādiešu apvienība spēj radīt augstas raudzes mūziku un palikt interesanta klausītājam. Pēc tam, kad noslēdzās arī albuma tūre, daudzi sāka uzdot jautājumu par to, ko gan mums gaidīt turpmāk. Laika gaitā ir parādījušās dažādas baumas, bet pirmoreiz droša informācija parādījās šogad. Izrādās pie jaunākā veikuma veidošanas ir piesaistīts producenta lomā arī Džeims Mērfijs, kurš plašāk pazīstams kā viens no LCD Soundsystem dalībniekiem. Arcade Fire mūzikas cienītājiem tas nebija pārsteigums, jo iepriekš viņi kopā jau bija strādājuši. Kopējais darbs noslēdzās jūlijā, un toreiz Džeims Mērfijs neko daudz par rezultātu neteica, tikai piebilda, ka tas ir sanācis episks. Izdošanas datums caur sociālajiem tīkliem drīz vien tika izplatīts un tikpat negaidīti ielās uzradās uzraksti Reflektor. Tikai pagājušajā nedēļā tapa skaidrs, ka tas tiešām ir saistīts ar albumu un tā tiks dēvēts pirmais singls. Jaunā skaņdarba skanējums ir negaidīts un no Arcade Fire iepriekš nedzirdēts. Vēl joprojām ir saglabāti daudzi un dažādi instrumenti, bet šoreiz no tā visa tika izveidots disko-orientēts skanējums. Uz beigām var saklausīt arī kanādiešiem raksturīgās stīgas, bet vokāliem pievienojas pats Deivids Bovijs, kura balss skan gluži kā slavas zenītā. Arcade Fire noteikti ir sarūpējuši vēl vairākus spēcīgus pārsteigumus, kas mūs sasniegs līdz pat jaunākās plates izlaišanai.

/Staņislavs Fisenkovs/

Natasha Khan & Jon Hopkins — Garden’s Heart

Elektroniskās mūzikas producents Džons Hopkins ir atbildīgs par muzikālo noformējumu jaunai britu drāmai How I Live Now, kas ir Megas Rosofas romāna adaptācija. Filma ir mīlas stāsts, kas norisinās 3. pasaules kara laikā un ataino meitenes Deizijas emocionālo pārdzīvojumu pasauli. To, cik drūma tā ir pēc mīļotā pazaudēšanas un kara izraisītajiem notikumiem, precīzi izdodas notvert Natašai Kānai jeb Bat for Lashes, kas sadarbojusies ar Hopkinsu, lai ierakstītu šai filmai paredzēto dziesmu Garden’s Heart. Kānas muzikālā pasaule arī nereti bijusi tumsas, mošķu un sāpju pilna, tādēļ Garden’s Heart tikpat labi varētu būt arī no viņas personīgā repertuāra. Dziesma ir lielisks nolemtības un cerību apvienojums, tādēļ, pat ja filma būs neizdevusies, tā vismaz būs dāvājusi pasakainu muzikālo mantojumu.

/Jana Udovenko/

M.I.A. — Come Walk With Me

Mūzikas industrijas sliktā meitene M.I.A. starp politisko aktīvismu, pretrunīgi vērtētām izdarībām un interneta vārdu kaujām neaizmirst arī izlaist jaunu mūziku. Pagājušā gada Bad Girls bija viens no gada spilgtākajiem singliem un arī iepriekšējais gaidāmā albuma singls Bring the Noize nebūt nebija zemē metams. Jaunākais singls Come Walk With Me iesākumā skan ļoti relaksēti, bet aptuveni pēc pusotras minūtes pāraug trakā deju gabalā, kurā dzirdamie lauztie ritmi ir tipiski tā producenta Switch veidotajiem ierakstiem. Protams, ka lielāko daļu popularitātes šāda veida mūzikas lauciņā pēdējā laikā nosmeļ viņu agrākais sadarbības partneris Diplo ar savu Major Lazer projektu (kurā agrāk iekļāvās arī pats Switch), bet šķiet, ka M.I.A. ir nolēmusi viņiem atkal sastādīt konkurenci. Paper Planes panākumus viņai gan diez vai jebkad izdosies atkārtot, bet līdz šim dzirdētais no jaunā albuma Matangi liek domāt, ka M.I.A. ir nolēmusi atgriezties pie statusa, kuru viņa nedaudz pazaudēja ar pretrunīgi vērtēto iepriekšējo albumu. Un šķiet, ka Come Walk With Me ir potenciāls būt par vienu no viņas visvairāk atmiņā paliekošajiem gabaliem.

/Lauris Anstrauts/

Active Child feat. Mikky Ekko — Subtle

Pēc ēteriskā un pa lielam instrumentālā divu minūšu un 15 sekunžu īsā She Cut Me par Active Child jauno EP Rapor bija ļoti grūti kaut ko spriest. Nu ir izdots mazās plates pirmais oficiālais singls Subtle un muzikālās iezīmes jau kļūst skaidrākas. Pirmkārt, salīdzinoši liels pārsteigums ir sadarbība ar Riannas singla Stay popmūzikas saulītē iznesto Mikiju Ekko. Peta Grossi falsets līdz šim jau ir bijis dzirdams duetā ar citu falsetu — How to Dress Well — singlā Playing House un acīmredzot viņš nolēmis turēties pie pārbaudītām vērtībām, jo arī Ekko balss nav no tām zemākajām. Otrkārt, Subtle spēcīgās sintezatoru partijas piešķir Active Child skanējumam trūkstošo raupjumu un kopā ar Ekko solo izklausās pēc ‘N Sync ceļojuma 80. gadu sintezatoru kosmosā. Šāda kombinācija noteikti ieintriģē!

/Jana Udovenko/

Banks — This Is What It Feels Like

Izskatās, ka Banks ir pamatīgi ieskrējusies savā mūzikas karjerā un netaisās atkāpties. Ne velti viņas vārds nedēļas dziesmu rubrikā parādās jau trešo reizi trīs mēnešu laikā. Arī šoreiz neiztikt bez skaļiem vārdiem iekavās, jo This Is What It Feels Like producenti ir Lil Silva un Džeimijs Vūns. Lil Silva rokraksts jūtams ritmiskajā noformējumā, savukārt Vūna ietekmes vairāk dzirdamas dziesmas noskaņā un melodiskajos zemslāņos. This Is What It Feels Like līdzās Banks iepriekšējam singlam Waiting Game atrodams viņas jaunākajā EP London.

/Jana Udovenko/

Goldfrapp — Annabel

Jaunais Goldfrapp albums Tales of Us ir tik tikko sasniedzis klausītājus, bet vēl īsi pirms tā izdošanas duets nodeva pasaulei otro singlu Annabel. Tas ir tikpat juteklisks, maigs un gaisīgs kā priekšgājējs Drew un arīdzan tiek pasniegts īsfilmas formātā, kas ir daļa no Lisas Ganingas speciāli šim albumam veidotās pilnmetrāžas filmas. Viņa septiņās minūtēs paspējusi izcili attēlot kāda jauna puiša sevis meklējumus, izzināšanu un atklāšanu, kura sniedz neizmērojamu brīvību un neslēptu prieku. Iespējams, tas kādā mērā ir arī pašas Alisonas Goldfrapas stāsts, taču sevi tajā atpazīs arī daudzi citi.

/Jana Udovenko/

The Internet — Partners in Crime Part Two

Reti kurš zina vai atceras, ka OFWGKTA ir arī sievišķīgā puse. Runa ir par Syd tha Kyd, kas apvienojusies ar vēl vienu Odd Future biedru — producentu un ilustratoru Metu Maršansu — un izveidojusi neo-soul/jazz/funk grupu The Internet. Rudenī viņi laidīs klajā savu otro studijas albumu Feel Good un pirms nedēļas publicēja pirmo ieskatu tajā — dziesmu Partners in Crime Part Two. Kā saka priekšā dziesmas nosaukums, tas ir patapinājums no grupas senāka skaņdarba Partners in Crime no pagājušā gada EP Purple Naked Ladies: 4 Bonus Songs. Otrajā daļā vairs nav dzirdami izteiktie hiphopa bīti un elektroniskās mūzikas ietekmes, tādēļ padara to daudz jutekliskāku un pietiekami labu, lai pievērtu acis uz briesmīgo grupas nosaukumu.

/Jana Udovenko/

Tavs komentārs