Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

OKTOBRIS
02: Sting, Arēna Rīga
07: Carnival Youth Koncertsērija Naivais Ku-Kū , VEF Kultūras pils
16: Nazareth, Arēna Rīga
NOVEMBRIS
02: Bon Iver, Arēna Rīga
14: OneRepublic, Arēna Rīga
DECEMBRIS
08: The Neighbourhood, Arēna Rīga
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Nedēļas dziesmas 11/05

Staņislavs Fisenkovs, 2015. g. 11. maijā

Jamie xx — “I Know There’s Gonna Be (Good Times)” (Feat. Young Thug)

Līdz Jamie xx albuma In Colour izdošanai vēl atlicis nedaudz mazāk par vienu mēnesi, bet jau šobrīd ir sajūta, ka tas būs viens no gada mīļākajiem un visticamāk arī labākajiem albumiem. No plates ir dzirdētas piecas dziesmas un katra no tām lika apbrīnot viņa spējas radīt tik satriecošus skaņdarbus. Grūti atcerēties, kad ir nācies vilties kādā no viņa izdotajām dziesmām, un I Know There’s Gonna Be (Good Times) nav izņēmums. Tās tapšanā viņš pieaicināja Young Thug un Popcaan, kas izskaidro dziesmas skanējumu un noskaņu, kas ir raksturīgs hiphopa ierakstiem. Tajā pašā laikā to ir iespējams iztēloties kā dziesmu, kas klubos skanēs daudz un liks dejot katram, kas atrodas deju grīdas tuvumā.

Papildinājums: Šī vēl nav galējā dziesmas versija, bet gan internetā noplūdis nepabeigtais dziesmas vairants.

Super Besse — Holod

Kad pēdējoreiz iepazināt kādu jaunu mūziķi vai ansambli no Baltkrievijas? Visticamāk, ka sen vai nekad to nav nācies darīt, bet beidzot ir iemesls paraudzīties uz austrumu kaimiņvalsti, jo drīzumā savu debiju izdos Super Besse. Sajūsmu par šo apvienību no Minskas ir nācies dzirdēt vairākkārt gan no mūzikas apskatnieka Ulda Rudaka, gan no biedriem, kuri bija apmeklējuši Tallinn Music Week. Holod ir viņu pirmais singls no albuma 63610*, un tas gods to izdot būs pašmāju izdevniecībai I Love You Records. Runājot par Super Besse, bieži tiek attiecināti salīdzinājumi ar Joy Division, Kino un pat mūsu pašu Auroru. Lai gan pieminētās grupas darbojās pagājušā gadsimta otrajā pusē, Holod skan visai mūsdienīgi un to ir interesanti dzirdēt 2015. gadā. Šī dziesma liek ar nepacietību gaidīt viņu debijas ierakstu un koncertu Rīgā, kas notiks maija nogalē.

Tame Impala — Eventually

Tikai nedēļa pagājusi kopš rakstījām par jauno Tame Impala dziesmu Disciples, bet nu atkal ir iemesls par viņiem uzrakstīt. Pagājušajā nedēļā beidzot tika apstiprināta informācija, ka jaunais albums Currents tika izdots 17. jūlijā, un papildus tam tika izdots jauns singls Eventually. Tas tikai pastiprina vēlmi beidzot dzirdēt viņu jauno albumu, jo līdzīgi kā iepriekšējās, arī šo dziesma varētu dēvēt par fantastisku, vienreizēju un augstvērtīgu. Salīdzinot ar citiem skaņdarbiem, šķiet, ka Eventually ir lielākais potenciāls kļūt par radiostaciju hitu, ko tuvākajās nedēļās un mēnešos varēs dzirdēt daudz. Kevins Pārkers radīja gabalu, kas saglabā Tame Impala raksturīgās īpašības, bet varētu būt vieglāk uztverams plašākai auditorijai. Tas nepārsteidz, zinot to, ka nākamo albumu izdos Interscope, kas ir liela izdevniecība un izdod lielu daudzumu no mūsdienu popmūzikas.

Sharon Van Etten — Just Like Blood

Vienu gadu atpakaļ Šerona van Etena izdeva savu izcilo plati Are We There, kas apbūra kritiķus visapkārt pasaulei, ieskaitot Intro.lv kolektīvu. Nebija jāgaida ilgi, līdz viņa sarūpēja kārtējo jaunumu saviem klausītājiem — mazalbumu I Don’t Want To Let You Down, kas tiks izdots jūnija sākumā. Šonedēļ tika nopublicēta otrā dziesma Just Like Blood, kas skanējuma un noskaņas ziņā nepārprotami ir tieši šīs dziesminieces veikums. Tas ir visai lēns skaņdarbs, kas veidojas ap viņas balsi un vēsta par kādu nelaimīgu mīlestību. To caurvij ērģeļu skaņas, kā arī viņas spēlētās klavieres, bet īpaši jāizceļ dziesmas noslēgumā skanošie stīgu instrumenti. Just Like Blood ir ļoti skaista dziesma, ko svelmainos vasaras vakaros gribētos klausīties vēl un vēl.

Elbow — What Time Do You Call This?

Laikā, kad mēs esam uzsākuši ikgadējo rakstu sēriju Ceļš uz Positivus un katru nedēļu rakstām par kādu no gaidāma festivāla programmas māksliniekiem, ir patīkami atskatīties uz iepriekšējiem festivāliem. Viens no pagājušā gada lielākās skatuves skaistākajiem koncertiem viennozīmīgi bija tieši britu apvienības Elbow. Kopš tā laika par viņu gaitām nekas daudz nebija dzirdēts, bet aprīļa nogalē viņiem beidzot parādījās kas jauns. What Time Do You Call This? ir dziesma no drīzumā gaidāmas filmas Man Up skaņu celiņa, kurā atrodamas kompozīcijas arī no Jungle, The National, Fryars un citiem. Nekādu lielu pārsteigumu nav, tas izklausās tā, kā jūs varētu iztēloties jaunu Elbow dziesmu, kas sarakstīta filmai. Pārsteigumu trūkums to par sliktāku dziesmu nepadara, un tā atkārtoti pierāda vīru talantu skaistu dziesmu rakstīšanā.

Tavs komentārs