Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

SEPTEMBRIS
Pixies — Beneath the Eyrie
Chelsea Wolfe — Birth Of Violence
Charli XCX — Charli
(Sandy) Alex G — House Of Sugar
The Lumineers — III
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

SEPTEMBRIS
14: Židrūns, Shishi, K. K. fon Stricka villa
19: Alise Joste, Nesen, K. K. fon Stricka villa
21: UNDER Festival 2019, Autentika
28: Super Besse, Human Tetris, One One
28: Laika Suns, Siguldas pils kvartāls
OKTOBRIS
03: Behemoth, Palladium koncertzāle
03: Kārlis Kazāks, Melno Cepurīšu Balerija
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Nedēļas dziesmas 16/03

Intro, 2015. g. 16. martā

Kopš veiksmīgi esam ieviesuši mūsu jauno Dziesmu sadaļu šeit atradīsi labāko no labākā jeb īsu apkopojumu no aizvadītās nedēļas dziesmām, kas mums šķitušas visspēcīgākās.

Grimes — REALiTi

Lielu pārsteigumu saviem klausītājiem pagājušajā nedēļā sagādāja Grimes, kura negaidīti nopublicēja jaunu dziesmu REALiTi. Nevar nepiekrist tiem, kuri šo dēvē par labāko dziesmu kopš albuma Visions, kas tika izdots 2012. gadā. Pēc pagājušajā gadā izdotā Go, kas lika daudziem vilties, ļoti patīkami novērot atgriešanos pie iepriekšējā skanējuma. Palasot nedaudz vairāk, izrādās, ka tā nemaz nav jauna dziesma, jo tika ierakstīta pirms diviem gadiem un bija paredzēta albumam, kas zudis mīklainos apstākļos. Dziesma tika atrasta, bet nemāsterēta un nemiksēta ielikta interneta plašumos, jo to nav paredzēts izmantot nākamajā albumā. Pat neraugoties uz to, ka tehniski to vēl var uzlabot, tas ir izcils skaņdarbs arī šādā veidolā. REALiTi ir viegls un ļoti lipīgs, tāpēc esat gatavi frāzi Welcome to reality izdzirdēt Grimes dziedājumā savā galvā visai bieži.

/Staņislavs Fisenkovs/

Tame Impala — Let It Happen

Tame Impala ir grupa, kas patīk visiem — tavam stilīgajam kaimiņam, piecpadsmitgadīgām meitenēm, tavam tētim, Džonam Lenonam un galu galā tev. Jo tikai retajai grupai popmūzikas vēsturē ir izdevies tik demokrātiski veiksmīgi pasniegt progresīvi psihodēliskā roka idejas. Jaunajai dziesmai Let It Happen, no šogad gaidāmā grupas trešā albuma, ar rokmūziku ir visai mazs sakars. Tas ir hipnotiski seksīgs un psihodēliski elektronisks 8 minūšu eposs, kas varētu būt viena no jaukākajām un pavasarīgākajām Daft Punk dziesmām tūkstošgades mijā.

/Rūdolfs Sietiņš/

Sufjan Stevens — Should Have Known Better

Pirms pāris nedēļām Sufjans Stīvens nopublicēja pirmo singlu No Shade in the Shadow of the Cross no marta nogalē gaidāmā albuma Carrie & Lowell. Tie bija lieli svētki ikvienam Sufjana daiļrades cienītājam, bet vēl lielāki tiem, kuri no viņa atkal gaidīja skaistas akustiskas dziesmas. Should Have Known Better ir tikpat skaists skaņdarbs, bet ieklausoties vārdos tomēr pārņem skumjas. Albums ir veltījums Stīvensa mātei, kura pirms diviem gadiem pameta šo pasauli, un šajā dziesmā viņš tver savas bērnības atmiņas. Tās diemžēl bija visai drūmas, bet dziesmas noslēgumā viņš vērš uzmanību uz skaisto — sava brāļa meitas piedzimšanu, kas viņam pašam bija nozīmīgs brīdis. Kārtējā izcilā Sufjana Stīvensa dziesma, un nav šaubu, ka tikpat izcils būs mēneša nogalē gaidāmais albums.

/Staņislavs Fisenkovs/

Death Grips — On GP

Daudziem eksperimentālā hip-hopa trijotnes Death Grips vārds noteikti nebūs svešs, pat ja nav dzirdēts neviens viņu skaņdarbs. Visai bieži viņu vārds parādījās mūzikas portālu ziņu lentēs, tostarp tāpēc, ka pagājušajā gadā viņi pēkšņi nolēma noslēgt savu karjeru, kamēr ir tās virsotnē. Taču gandrīz gadu pēc šī paziņojuma grupa vēl eksistē un ir izdevuši divus jaunus ierakstus. Šonedēļ paredzēts pats pēdējais Death Grips albums Jenny Death, kas ir otrā, līdz šim vēl neizdotā The Powers That B daļa. Viens no noslēdzošajiem skaņdarbiem On GP atsauc atmiņā Exmilitary laikus, kas bija pirmā iepazīšanās ar šo apvienību. Pretēji ierastajam, ka dziesmas tiek balstītas uz sempliem, On GP daudz saklausāmi tradicionālie instrumenti — ģitāras, bungas un mazākā mērā sintezators. Tas ir fantastisks skaņdarbs, kura dēļ noteikti būs jānoklausās The Powers That B.

/Staņislavs Fisenkovs/

Jaakko Eino Kalevi — Double Talk

Somijas galvaspilsētas Helsinku slavenākais tramvaja šoferis ar vārda-uzvārda kombināciju, kuru bail latviskot, jo izgāzties tulkojot somu vārdus ir ļoti vienkārši. Ar izgāzšanos Jaako Eino Kalevi šoreiz ir mazs sakars, Double Talk ir skanīgs psihodēliskais hipsteru disko. Sapņains un hipnotisks. Tajā pašā laikā melodisks un inficējošs. Izpildītāja jaunais albums, kas nosaukts paša vārdā, gaidāms 16. jūnijā.

/Rūdolfs Sietiņš/

Paldie, interesant un daudzpusīg.

Lipopi 2015. gada 16. martā, 19:04

Lame Impala.

Alise Š. 2015. gada 17. martā, 17:17

Tavs komentārs