Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

APRĪLIS
Dua Lipa — Future Nostalgia
Yves Tumor — Heaven To A Tortured Mind
TOPS — I Feel Alive
Empress Of — I'm Your Empress Of
Thundercat — It Is What It Is
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

APRĪLIS
03: Rīgas Modes, Klubs Depo
17: Laime Pilnīga, Palladium koncertzāle
18: Aminata, Hanzas Perons
18: Ghostemane, Palladium koncertzāle
18: Human Tetris, Klubs Depo
21: The Sound Poets, Hanzas Perons
23: Stūrī Zēvele, Klubs Depo
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Nedēļas dziesmas 18/05

Staņislavs Fisenkovs, 2015. g. 18. maijā

Mac DeMarco — The Way You’d Love Her

Viens no jautrākajiem censoņiem mūzikā šobrīd viennozīmīgi ir Maks Demarko. Neraugoties uz nenopietnību un daudzajiem jokiem, kas ir viņa arsenālā, Demarko izceļas arī ar ļoti kvalitatīvu mūziku. Tieši augstie kritiķu vērtējumi viņa albumiem bija tas, kas palīdzēja viņam sasniegt slavu ārpus Kanādas. Pie sasniegtā viņš neplāno apstāties un tāpēc augustā tiks izdots mini-albums Another One un The Way You’d Love Her ir tā pirmais singls. Maka jaunā dziesma ir loģisks turpinājums iepriekšējiem ierakstiem. Lai gan jau iepriekš esam dzirdējuši skaistas balādes viņa izpildījumā ar glītu ģitāras solo noslēgumā, The Way You’d Love Her var dēvēt par svaigi skanošu dziesmu. Papildus šim skaņdarbam iesakām vēl apskatīties nelielu video no gaidāmā ieraksta tapšanas.

Sun Kil Moon — Garden Of Lavender

Jāatzīst, ka līdz šim nespēju pilnībā izprast sajūsmu par Sun Kil Moon, kura albums Benji pagājušajā gadā bija atrodams daudzu topu augšgalā.  Sajūsmu nācās ne tikai lasīt mūzikas ekspertu apskatos, bet arī dzirdēt no daudziem melomāniem. Taču ar jūnija sākumā gaidāmo plati Universal Themes, tas, iespējams, mainīsies, ko nākas secināt no līdz šim dzirdētajām dziesmām. Arī Garden Of Lavender, kas ir iespaidīga desmit minūšu balāde, viedokli par šo dziesminieku uzlabo. Tajā saklausāma brīnišķīga akustiskās ģitāras un bandžo saspēle, kā arī to papildina Kozeleka falsets, kas vairākkārt tiek pārklāts, radot iespaidu, ka ierakstā iesaistīts vesels koris. Garden Of Lavender noslēgumā Sun Kil Moon deklamē savas atmiņas no karjeras laikā piedzīvotiem koncertiem un naktīm. Ja tu līdz šim nespēji izprast to sajūsmu, tad, iespējams, arī tavas domas par Sun Kil Moon daiļradi šī dziesma var pamainīt.

Lucy Rose — Like An Arrow

Pagājušā gada jūnija beigās rakstījām par Lūsijas Rouzas dziesmu Cover Up, kas bija pirmais ieskats viņas jaunajā materiālā. Pagājis ir gandrīz gads, bet tikai šonedēļ tika izziņots mākslinieces otrais albums Work It Out, kas tiks izdots pašā jūlija sākumā. Līdzās šim paziņojumam tika piedāvāts jauns skaņdarbs Like An Arrow, kas rada asociācijas ar viņas debijas plati. Atmiņas par albumu Like I Used To rodas galvenokārt tāpēc, ka dziesmas ievadā Rouza ir vienatnē ar savu ģitāru. Tikai pēc brīža pieslēdzās grupa, kura bija dzirdama gan iepriekšminētajā Cover Up, gan pirmajā singlā Our Eyes. To visu vēl papildina pūšamie instrumenti, kuri agrāk viņas skaņdarbos netika pielietoti. Jauno dziesmu tekstos var novērot, ka Lūsija Rouza ir kļuvusi drošāka, pašpārliecinātāka, kā arī šajā laikā pieaugusi. Viņa ir nobriedusi tam, lai radītu savas līdz šim labākās dziesmas, tāpēc noteikti ir vērts kalendārā atzīmēt 6. jūliju, kad dzirdēsim viņas jaunāko albumu Work It Out.

Hipstokrātija — Mirklis Mieram

Ja deviņdesmitajos un jaunās tūkstošgades pirmajos gados mēs priecājāmies par Latvijas underground scēnu, tad, šķiet, šajā desmitgadē jāvērš uzmanība uz Latvijas jaunā viļņa, sintpopa censoņiem. Pie piemēriem var minēt kvalitatīvo Martas Asinis ierakstu Ceturtais albums, kā arī nesen radušās apvienības Kasetes, Starmetis un Hipstokrātija. Šoreiz vairāk par Hipstokrātiju, kurai jau šonedēļ gaidāms debijas albums, tāpēc ir īstais laiks iepazīt šo Kristapa Zirņa un Mārtiņa Strautiņa radīto projektu. Tikko publicētais singls Mirklis Mieram gan muzikāli, gan tekstuāli iederas starp iepriekšminētajiem žanra censoņiem. Un lai gan var saskatīt daudzas līdzības, katra grupa, tostarp Hipstokrātija atšķiras, piedāvājot kaut ko citādāku, savu. Klausoties Mirklis Mieram, secināju, ka kopš pirmoreiz klausījos kādu no viņu dziesmām pagājušajā gadā, viņi ir manāmi progresējuši un skan vēl labāk.  Tādēļ gaidām puišu debiju Te Nav Amerika, kas tiks izdots NABA MUSIC paspārnē, kā arī izmantojam iespēju aiziet uz kādu no Latvijas tūres koncertiem tuvāko mēnešu laikā.

Real Lies — Seven Sisters

Tuvākās nedēļas Intro skaņas 2015 māksliniekiem būs notikumiem bagātas — debijas plates gaidāmas SOAK, Girlpool un Shamir. Tikko jaunu EP izdeva Ben Khan, bet Londonas trijotne Real Lies priecēja ar jaunu dziesmu, kas, starp citu, ir viņu pirmais jaunums šajā gadā. Seven Sisters ir vērtējams, kā turpinājums tam, ko mēs dzirdējām no viņiem iepriekšējos skaņdarbos. Dziesmā saklausāmas iezīmes no disco, house un citiem deju mūzikas žanriem, tāpat prātā nāk asociācija ar New Order pirmajiem ierakstiem. Starp citu, līdzība ar šo labi zināmo britu apvienību netiek pieminēta pirmoreiz. Taču Real Lies gadījumā ir vērts runāt nevis par atsaucēm vai atsevišķām skaņām, bet gan kopējo noskaņu, atmosfēru, ko jaunieši spēj uzburt ar savām dziesmām.  To ir grūti aprakstīt, bet to ir iespējams notvert paklausoties viņu dziesmas, un it īpaši North Circular. Seven Sisters ir potenciāls kļūt par šīsvasaras skaņu celiņa sastāvdaļu, pateicoties šai noskaņai un vieglumam, kas piemīt dziesmai.

Kā jau ierasts intro.lv pirmdienā ieposto huiņu.

Stenlijs 2015. gada 18. maijā, 23:08

Staņislavs Take The Piss-enkovs

Normunds Ānis 2015. gada 18. maijā, 23:10

Tavs komentārs