Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪNIJS
No Age — Goons Be Gone
Jessie Ware — What's Your Pleasure
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪNIJS
06: Aija Andrejeva, Siguldas Pilsdrupu estrāde
21: Michael Kiwanuka, Siguldas Pilsdrupu estrāde
27: Dido, Siguldas Pilsdrupu estrāde
30: P.O.D., Melnā Piektdiena
JŪLIJS
08: Oh Wonder, Palladium koncertzāle
17: Positivus 2020, Salacgrīva
18: Kartupeļpalma 57, Nacionālais botāniskais dārzs, Salaspils
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Nedēļas dziesmas 20/04

Intro, 2015. g. 20. aprīlī

Crystal Castles — Frail

Apspriestākais temats mūzikas medijos pagājušajā nedēļā bija Crystal Castles jaunā dziesma un notikumi ap to. Jāatgādina, ka rudenī dueta dalībniece Alise Glāsa paziņoja par aiziešanu, jo nolēma turpināt karjeru kādā citā projektā. Savukārt otra puse Ītans Kats, neskatoties uz Glāsas aiziešanu, bija mierā turpināt Crystal Castles projektu vienatnē. Frail, kas tika publicēta iepriekšējā nedēļā, ir pirmā jaunā dziesma kopš apvienības pajukšanas, bet tajā bija meitenes vokāls, kas atgādināja Alisi Glāsu. Pats Ītans pie dziesmas minēja, ka tā ir kāda Edīte (Edith), bet vairāk nekas nebija teikts. Mūzikas apskatnieki izvirzīja versijas, ka tā vienkārši varētu būt kāda jauna soliste, Ītana Kata meita vai pat viņš pats, pieliekot balsij neskaitāmus efektus. Interesantākais sekoja nedaudz vēlāk, jo, publicējot šo dziesmu, Kats piebilda, ka Glāsas pienesums Crystal Castles bija pārvērtēts un viņš bija galvenais dziesmu, tostarp tekstu autors. Drīz pēc tam uz to reaģēja viņa kādreizējā kolēģe, kura šos pārmetumus noliedza un apgalvoja, ka visus tekstus viņa radīja pati, kā arī iesaistījās citos dziesmas tapšanas posmos. Runājot par pašu dziesmu, tad Frail nav nekāds pārsteigums, un būtu grūti pateikt, ka duetu ir skārušas jebkādas pārmaiņas. Nav šaubu, ka pat tādā gadījumā, ja nebūtu tracis un mistērijas, to daudzi pamanītu un klausītos. Tomēr šo notikumu dēļ vairāk gribas nevis sagaidīt jaunu Crystal Castles mūziku, bet redzēt to, kā tad tas viss attīstīties.

/Staņislavs Fisenkovs/

Future Islands — The Chase

Pirms gada ap šo laiku bija stilīgi runāt par Future Islands, kuri pārsteidza visu pasauli ar savu uzstāšanos Deivida Letermana vakara šovā. Ažiotāža nu ir rimusies, bet interese par synth-pop trijotni vēl joprojām liela un katru otro vakaru tiek izpārdoti puišu koncerti dažādos pasaules nostūros. Nesen intensīvajā koncertēšanas grafikā atradās brīvs brīdis, lai piestātu slavenajā Abbey Road studijā, kur ierakstīt jaunu dziesmu The Chase. Ieraksts tapa trīs stundu laikā un ar vienu mēģinājumu tika iespiesta vinila platē. Vienīgais šīs plates eksemplārs bija pieejams sestdien mūzikas ierakstu veikalu dienā, kur tas tika nogādāts kādā no Londonas veikaliem. The Chase var saklausīt vēsmas no iepriekšējās plates Singles, bet turpat saklausāms kaut kas jauns, ko labprāt gribētos dzirdēt nākamajā albumā. Jauno dziesmu iespējams noklausīties šajā BBC pārraidē (sākums ~ 2:19:00) vai zemāk atrodamā atskaņotājā.

/Staņislavs Fisenkovs/

Samantha Urbani — 1 2 3 4

Reizēm par dziesmu viss ir skaidrs, jau apskatoties uz izpildītāja vārdu un pašas dziesmas nosaukumu. Piemēram, šajā gadījumā rodas aptuvena nojausma par astoņdesmito naivākajām izpausmēm — glamūrīgi bezgaumīgu porno un dziedātājām ar uzkasītām frizūrām, kuras sauc Samanta. Vēl ja atceras faktu, ka Samanta Urbānī ir tuva draudzene šobrīd visuresošajam Blood Orange (viņš arī piepalīdzējis producēt šo dziesmu), tad par visiem 100 procentiem skaidrs, ko mēs varam sagaidīt.

/Rūdolfs Sietiņš/

Hudson Mohawke — Ryderz

Vietējai publikai Hudson Mohawke, iespējams, ir labāk pazīstams kā viens no TNGHT dalībniekiem, kuri pirms trīs gadiem uzstājās uz Positivus festivāla RBMA skatuves, dueta karjeras zenītā. Kopš tā laika apvienība jau ir pajukusi un Mohawke turpina darboties vienatnē, kā tas bija pirms tam. Ryderz ir viens no jūnija vidū gaidāmā albuma skaņdarbiem, kas pagājušajā nedēļā tika atrādīts melomāniem labi zināmajā radiostacijā Rinse FM. To caurvij septiņdesmito soulmūzikas sempls, kas vienā brīdī tiek papildināts ar skaļiem bītiem, kas raksturīgi Hudson Mohawke. Līdz šim viņa ieraksti, ja neskaita TNGHT sasniegumus, nav vērtēti pārāk augstu — vai tas tiks mainīts ar nākamo albumu Lantern?

/Staņislavs Fisenkovs/

Brand New — Mene

Brand Newir grupu, kuru nekautrējoties varētu likt kategorijās "leģendas" "modernā roka mesijas" un tamlīdzīgi glaimojoši salīdzinājumi. Domājams, ka pat kāds viņus varētu lamāt par "emo Radiohead" — nemitīgās eksperimentēšanas, augstās kvalitātes un mistiski jocīgo mārketinga triku dēļ. Mene ir pirmā jaunā dziesma grupas repertuārā kopš 2009. gada. Apvienojot kaut ko no visiem grupas periodiem. Šeit ir kaut kas no enerģiski gudrā pop panka, kas bija jūtams grupas pirmajos divos albumos,The Devil and God Are Raging Inside Me filozofiskā un reliģisko atsauču pilnā ārprāta un Daisy trokšņainuma un grandžīguma. Galu galā tā ir ātra, inficējoša un īsa, kas liek to klausīties neskaitāmas reizes pēc kārtas. Iespējams jau kandidāts uz titula "gada atgriešanās" iegūšanu jau ir zināms tagad.

/Rūdolfs Sietiņš/

Tavs komentārs