Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

APRĪLIS
Lady Gaga — Chromatica
The Strokes — The New Abnormal
Shabazz Palaces — The Don of Diamond Dreams
LA Priest — GENE
Braids — Shadow Offering
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

APRĪLIS
17: Laime Pilnīga, Palladium koncertzāle
18: Aminata, Hanzas Perons
18: Ghostemane, Palladium koncertzāle
18: Human Tetris, Klubs Depo
21: The Sound Poets, Hanzas Perons
23: Stūrī Zēvele, Klubs Depo
28: Buerak, Klubs Depo
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Nedēļas dziesmas 22/10

Intro, 2013. g. 22. oktobrī

Arcade Fire — Afterlife

Tā diena vairs nav aiz kalniem. Tieši pēc nedēļas tiks izdota kārtējā Arcade Fire plate Reflektor. Atceroties iepriekšējo ierakstu panākumus, var teikt, ka arī šoreiz mūs sagaida lielisks, iespējams, izcils albums. Vienīgais, kas varētu uztraukt klausītājus, ir tas, ka kanādiešu apvienība šoreiz ir lēmusi iet citu ceļu jeb paņēmusi citu virzienu. Vairāki mūzikas kritiķi un grupai pietuvinātie cilvēki, kuriem bijusi iespēja noklausīties albumu, jau ir paziņojuši, ka šis arī ir augsti vērtējams veikums.  Drošības sajūtu ievieš arī tas, ka noslīpēt ierakstu palīdzēja Džeims Mērfijs, kurš noteikti zina, ko nozīmē laba elektroniskā un deju mūzika. Afterlife turpina mūs iepazīstināt ar jauno skanējumu, kuru mēs jau iepazinām septembra sākumā, izdzirdot Reflektor. Tas ir Arcade Fire neraksturīgs skanējums — viegls un dejojams, bet tajā pašā laikā tas saglabā sevī unikalitāti. Pēdējā laikā ar viņiem notiekošais noteikti ir nosaucams par sava veida ballīti. Viņi izbauda jautrību un, šķiet, tas ir tas, ko mums no viņiem vajadzēja gaidīt ceturtā albuma sakarā.

/Staņislavs Fisenkovs/

Magistrates — B.T.P.A.

2008. gadā britu indie mūzikas pasaule piedzīvoja interesantu papildinājumu — grupu Magistrates, kas izcēlās ar īpatnēji izteiksmīgu vokālu un lipīgiem sintezatora ritmiem, taču izbeidza pastāvēt pat neizdevusi debijas albumu. Pēc pāris gadiem puiši paziņoja, ka tomēr atgriezušies pie muzicēšanas un grupa tiks atjaunota, taču nekāds jauns materiāls nesekoja. Un tā līdz šī gada oktobra sākumam, kad no zila gaisa uzradās Magistrates jaunais singls B.T.P.A. jeb Burning the Pain Away. Pēc tā noklausīšanās ir skaidrs, ka Magistrates trumpis vēl joprojām ir Pola Ašera unikālā balss, taču tikpat patīkami ir dzirdēt, ka pēc piecu gadu pārtraukuma arī grupas talants uz melodisku indie sintpopu nekur nav zudis. B.T.P.A. varbūt nav viena no skaļākajām atgriešanās dziesmām, taču tā noteikti ir šī titula cienīga. Atliek vienīgi cerēt, ka šoreiz puiši ir atpakaļ uz palikšanu.

/Jana Udovenko/

A Perfect Circle — By and Down

Pēc ilga pārtraukuma oktobrī jaunu dziesmu tautās palaiduši arī A Perfect Circle, kuri pēdējo reizi kaut ko jaunu izdeva tālajā 2004. gadā. Diemžēl By and Down nav jauna albuma vēstnesis, bet gan tikai līdz šim neizdots gabals, kas tiks iekļauts grupas gaidāmajā labāko dziesmu kompilācijā Three Sixty, kuru varēsiet iegūt savā īpašumā no 19. novembra. Ja esat kaislīgi sekojuši līdzi A Perfect Circle koncertu dzīvei pēdējo pāris gadu laikā, tad šī dziesma jums diez vai būs jaunums, taču nu tā ir ieguvusi arī fiziskus apmērus. Piecarpus minūšu garadarbs ieturēts tumsnēji apokaliptiskās A Perfect Circle tradīcijās, kas kopā ar Meinarda Džeimsa Kīnana balsi ir īsts gardums ģitārmūzikas cienītājiem. Nekādu jaunu mūzikas pavērsienu jūs šeit nesaklausīsiet, taču tas patīkami atdzīvina aizritējušās desmitgades progresīvā roka kvalitātes un pierāda, ka vīri vēl joprojām spējīgi muzicēt tikpat augstā līmenī. By and Down varat noklausīties šeit.

/Jana Udovenko/

Gorillaz — Whirlwind

Iespējams, nekad iepriekš arābu motīvi mūzikā manām ausīm nav šķituši tik saistoši! Šis skaņdarbs ir viens no Gorillaz pagaidām svaigākā ieraksta Plastic Beach pārpalikumiem un ir ierakstīts kopā ar Libānas simfonisko orķestri. Skaidrs, ka dziesmai nav singla potenciāla un diez vai tā iekļausies arī ikdienas pleilistē, taču noskaņas radīšanai gabals ir brīnišķīgs. Turklāt tas liek aizdomāties, kādus vēl brīnumus Deimons Albarns tur savā skapītī kā „pārpalikumus”.

/Normunds Vucāns/

Fryars — The Power

Pagājušajā nedēļā pie klausītājiem nonāca Bendžamina Gareta Radio PWR EP, un jaunais londonietis mūs palutina ar vienu no šī ieraksta kompozīcijām. The Power tāpat kā On Your Own un Love So Cold caurvij trausluma sajūta. Lai gan Fryars vairs nav tas tīnis, kas sevi skaļi pieteica ar tumšās romantikas piesātināto Dark Young Hearts, soli pa solim viņa mūzika kļūst arvien izjustāka. Pēc pērnā gada konkrētā The Big Pink singla klusībā cerēju, ka supermena vārda izmantošanu dziesmu tekstos kādu laiku dzirdēt nenāksies, bet jāatzīst, ka šajā gadījumā tas nav tik uzkrītošs un to varētu arī piedot.

/Kristaps Zvirbulis/

SKATERS — Deadbolt

Jaunu singlu sarūpējusi Ņujorkas grupa SKATERS. Deadbolt ir dinamisks gabals, kas manevrē starp roka un panka žanru. Grupai vēl nav neviena ieraksta kabatā, bet Deadbolt kopā ar grupas pirmo singlu I Wanna Dance (But I Don't Know How) pa lielam arī iezīmē grupas pamatvirzienu. Ietekmes no new wave līdz punk komplektā ar vēlmi radīt gudru un dinamisku mūsdienu scēnu kokteili var izrādīties galvenais grupas nākotnes noteicējs.

/Kristaps Zvirbulis/

Breton — Got Well Soon

Dienvidlondonas elektroniskās mūzikas kolektīvs Breton lēnām soļo pretī savam otrajam studijas ierakstam. Šis ir pirmais jaunums kopš februārī izdotā Escalation EP. Lai gan pieskaitāma arī pie indie žanra, grupa pārsvarā eksperimentē elektronikas jomā. Mazliet jūtamā dubstep piegarša savienojumā ar jau minētajiem žanriem lieliski papildina mākslinieku pamatlauciņu — kino veidošanu. Lai gan sākotnēji mūzikas radīšana bijusi tikai fons pašam kino, jau gandrīz trīs gadus Breton savu laiku vienlīdzīgi sadala tieši šīm divām nodarbēm.

/Kristaps Zvirbulis/

TLC — Meant to Be

Deviņdesmitie atgriežas. Tā vismaz ziņo mana iekšejā balss. Ne tikai niknajā rokmūzikā, bet arī erotiskajā R'n'B mūzikā. Saldās meitenes TLC vienmēr pratušas radīt dziesmas, kas liek sacelties meiteņu un zēnu asinsspiedieniem. Meant to Be ir popdziesma, kas mūs atsviež tajos laikos, kad popmūzika bija naivāka, skaistāka un dibena kratīšana bija elegantāka. Trīs vārdos par dziesmu jāsaka "vecmodīgi, bet patīkami".

/Rūdolfs Sietiņš/

Tavs komentārs