Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

AUGUSTS
14: Dons. Es Nāktu Mājās, Daugavas stadions
22: Ozols. Lielkoncerts Lucavsala Live, Lucavsala
SEPTEMBRIS
03: Foals, Palladium koncertzāle
OKTOBRIS
02: Sting, Arēna Rīga
07: Carnival Youth Koncertsērija Naivais Ku-Kū , VEF Kultūras pils
16: Nazareth, Arēna Rīga
NOVEMBRIS
02: Bon Iver, Arēna Rīga
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Nedēļas dziesmas 23/03

Staņislavs Fisenkovs, 2015. g. 23. martā

Kopš veiksmīgi esam ieviesuši mūsu jauno Dziesmu sadaļu šeit atradīsi labāko no labākā jeb īsu apkopojumu no aizvadītās nedēļas dziesmām, kas mums šķitušas visspēcīgākās.

Blur — There Are Too Many of Us

Kad parādījās ziņas par jaunumiem Gorillaz sakarā, sāka šķist, ka Deimons Albārns nolēma Blur sastrādāto Honkongā nolikt malā vēl uz kādu laiku. Par laimi, šīs aizdomas bija kļūdainas, un aprīļa beigās mēs dzirdēsim pirmo viņu albumu divpadsmit gadu laikā. Nesen iepazīstinājām ar pirmo singlu Go Out, bet nu laiks dzirdēt There Are Too Many of Us. Kā var nojaust no dziesmas nosaukuma, tās vēstījums ir visai politisks, par pasaules populāciju, kas turpina strauji pieaugt. Kāds šo skaņdarbu labāk saredz Gorillaz projekta ietvaros, kāds tajā sajūt atskaņas no Albārna soloieraksta, bet no citu teiktā vairāk gribas piekrist salīdzinājumam ar Deivida Bovija Berlīnes ēru. Par jaunajiem Blur skaņdarbiem ir dzirdēti dažādi viedokļi, bet skaidrs, ka plati The Magic Whip gaida daudzi.

Earl Sweatshirt — Grief

Vēl nesen, pēc gada labāko ierakstu apkopošanas, nācās secināt, ka 2014. gads tomēr nebija tas labākais hiphopam. To būtu grūti attiecināt uz šī gada pirmajiem mēnešiem, kad esam dzirdējuši jau vairākus augsti vērtējamus ierakstus. Vien šonedēļ tika izdots izcilais Kendrika Lamāra To Pimp A Butterfly un eksperimentālā hiphopa trijotnes Death Grips ar nepacietību gaidītais Jenny Death. Ja ar to vēl nepietiek, tad noteikti iepriecinās ziņas par to, ka Earl Sweatshirt jau nākamnedēļ izdos jaunu albumu. Grief ir tā pirmais singls un uzreiz jāsecina, ka tas nav gluži tas pats Ērls, ko dzirdējām Doris. Salīdzinot ar debiju, Grief skan smagāk un piemīt noskaņa, ko varētu dēvēt par lo-fi. Ērls vēl nav zaudējis spēju rakstīt fantastiskus tekstus, kas bija viens iemesliem, kāpēc pirms diviem gadiem iekļāvām viņu mūsu labāko albumu sarakstā. To viņam noteikti izdosies izdarīt arī šogad, ja jaunnedēļ gaidāmais ieraksts būs tikpat kvalitatīvs kā šis singls.

Shamir — Call It Off

Ar katru nedēļu var gūt jaunu apstiprinājumu par to, ka izveidotais saraksts Intro skaņa 2015, kurā apkopojām daudzsološākos jaunos mūziķus, bija visai precīzs. Jau rakstījām par Viet Cong, Rae Morris debijām, bet pagājušajā nedēļā par dueta Girlpool gaitām. Tikko notikušajā, pasaules lielākajā mūzikas konferencē SXSW sevi skaļi pieteica vēl viens vārds, ko izcēlām iepriekšminētajā sarakstā, un tas ir Shamir. XL izdevniecības paspārnē esošais mūziķis ar savu neparasto vokālu un oriģinālo pieeju dziesmu rakstīšanā spēja izpelnīties lielāko pasaules mūzikas mediju uzmanību. Līdzās dalībai SXSW, Shamir nopublicēja jaunu singlu Call It Off, kas ir ļoti dejojams, un noteikti palīdzēs viņa vārdam izskanēt vēl plašāk.

Chic feat. Nile Rodgers — I’ll Be There

Disko atkal ir modē. Laikā, kad šajā žanrā līdzās jaunajiem censoņiem atgriežas tādas leģendas kā Chic un Giorgio Moroder, šī frāze noteikti ir jāpatur galvā. Nīls Rodžers daudziem, iespējams, bija jaunatklājums, kad viņš iesaistījās Daft Punk pēdējā albuma tapšanā. Savukārt citi atceras tos laikus, kad viņš vēl darbojās kolektīvā Chic un topā bija tādas dziesmas kā Everybody Dance vai Le Freak. I’ll Be There, kas ir pirmais singls no gaidāmā albuma, skan tā, it kā bija uzrakstīts jau pāris desmitgades atpakaļ un tikai tagad izdots. Pat ja tas tiešām ir tā, tad līdzās disko atgriešanās populārāko skaņdarbu topos, tas izklausās visai aktuāli.

Django Django — Reflections

Pirms trīs gadiem britu Django Django neparastais, oriģinālais skanējums spēja apburt gan neskaitāmus mūzikas kritiķus, gan prestižās Mercury balvas žūriju, kas viņu debijai piešķīra nomināciju. Diemžēl pašu balvu iegūt neizdevās, bet ar to dzīve nebeidzas, un jau maijā ansamblis atgriezīsies ar otro studijas albumu — Born Under Saturn. Janvāra sākumā viņi atrādīja jau lielisko First Light, bet šonedēļ viņi piedāvā noklausīties Reflections, kas ir otrais plates singls. Prieks redzēt, ka Django Django ar jaunām dziesmām turpina debijā iesākto, attīstot savu skanējumu tālāk. Reflections ir hipnotizējošs skaņdarbs, ko var lieliski iztēloties skanam daudzās diskotēkās un tas noteikti liks dejot ikvienam.

Tavs komentārs