Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

APRĪLIS
Lady Gaga — Chromatica
The Strokes — The New Abnormal
Shabazz Palaces — The Don of Diamond Dreams
LA Priest — GENE
Braids — Shadow Offering
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

APRĪLIS
17: Laime Pilnīga, Palladium koncertzāle
18: Aminata, Hanzas Perons
18: Ghostemane, Palladium koncertzāle
18: Human Tetris, Klubs Depo
21: The Sound Poets, Hanzas Perons
23: Stūrī Zēvele, Klubs Depo
28: Buerak, Klubs Depo
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Nedēļas dziesmas 23/09

Intro, 2013. g. 23. septembrī

We Are Scientists — Return the Favor

Ne katra grupa spēj laika gaitā mainīties tik plūstoši un ievērojami, kā to paveikuši We Are Scientists, un jaunais singls Return the Favor tikai pasvītro manus vārdus. Tas viennozīmīgi ir līdz šim atmosfēriskākais un tumšākais mūziķu veikums, tomēr tajā pašā laikā tas nevienā mirklī neraisa vēlmi ķerties pēc glāzītes un ienīst pasauli. Var tikai apbrīnot apvienības spēju radīt augstākās klases popdziesmas, jo garantēju, ka arī šai dungosi līdzi jau otrajā klausīšanās reizē! Katrs pantiņš, katrs motīvs un pat katrs akords strādā vienota mērķa labad, pēdējā minūtē kulminējot masīvā skaņas sienā, kuras laikā gribas apstāties un vienkārši ieklausīties. Notici — tu šo iemīlēsi!

/Normunds Vucāns/

Beck — Gimme

Dotajā mirklī nav īstas skaidrības, ko tad īsti Beck domā darīt nākotnē. Bez nekādas milzīgās ažiotāžas četru mēnešu laikā dienasgaismu iraudzījuši jau trīs jauni singli. Gimme pamatā ir uzsvars uz sintezatora un bungu ritmiem. Lai gan tikai divarpus minušu garumā, jaunākais veikums tikai palielina vēlmi ātrāk ieraudzīt gala iznākumu ieraksta formātā. Muzikālās līdzības dēļ Gimme lieliski iederētos jaunajā ierakstā, kurš solās būt turpinājums 2008. gada Modern Guilt.

/Kristaps Zvirbulis/

MGMT — Cool Song No. 2

Noklausoties dziesmu aptuveni padsmit reizes, es tā arī netiku gudrs — Cool Song No. 2 ir vai nu kaut kas ļoti, ļoti lielisks vai arī kaut kas reti šausmīgs. To, kurš no variantiem izrādīsies īstais, visdrīzāk apjautīšu vien pēc vairākiem mēnešiem, taču to noteikti varētu sekmēt dažādu vielu lietošana, kas prātu pārceļ pilnīgi citā dimensijā. Šķiet, ka šis ir visu laiku visdullākais MGMT piedāvājums, kuru teicami papildina tā klips — skaidrā prātā ko tādu saprast vienkārši nav iespējams!

/Normunds Vucāns/

Four Tet — Parallel Jalebi

Bez liekas pompozitātes sava jaunā albuma izdošanai gatavojas inovatīvais producents Four Tet. Lai gan tā nosaukums un dziesmu saraksts ir zināms jau kādu laiku, Beautiful Rewind oficiālais izdošanas datums joprojām nav noteikts. Tomēr klausītājiem jau ir nodoti daži no tā skaņdarbiem, un jaunākais no tiem ir šonedēļ klajā laistais Parallel Jalebi. Tajā Four Tet nedaudz atkāpies no spēcīgajām baslīnijām, kas nereti bija dzirdamas viņa iepriekšējā albumā Pink, tā vietā balstot skaņdarbu uz vienkāršiem hiphopa bītiem, ko papildina maigi skanoši vokālie sampli. Savā ziņā šo varētu uzskatīt par Four Tet atgriešanos pie savām saknēm, bet Parallel Jalebi vienlaikus izklausās ļoti svaigi arī uz 2013. gada fona. Patiesībā, šis skaņdarbs droši vien vienlīdz labi iederētos gan viņa jaunajā albumā, gan 2010. gada There Is Love In You, gan pirms vairāk kā desmit gadiem izdotajā Rounds, un tas, manuprāt, ir ļoti labs apliecinājums tam, cik inovatīva un grūti atdarināma vienmēr ir bijusi Four Tet skaņa.

/Lauris Anstrauts/

FKA twigs — Papi Pacify + Ultraviolet

Jaunais britu talants FKA twigs turpina lauzt mūzikas cienītāju komforta robežas un muzikālos standartus. Lai panāktu šādu efektu, 25 gadus jaunā māksliniece no sākuma bēgusi no pašas komforta zonas, pārceļoties no klusajiem Glosteršīras laukiem uz mūžam pulsējošo Londonu, un līdzi iesaiņotais sapnis par dziedātājas karjeru nu saucams par realitāti. Pirms pāris nedēļām tika izdots viņas otrais četru dziesmu EP, no kura singli How’s That un Water Me jau paspējuši apburt publiku un piesaistīt savai mūzikai ne mazums ieinteresētu acu un ausu. Šonedēļ klausītājiem nodota arī otra puse no mazās plates — jaunākais singls Papi Pacify un dziesma Ultraviolet, kuri saglabā FKA twigs muzikālo intimitāti un neparasto skanējumu. Viņas mūzikā var saklausīt vairākas atsauces uz deviņdesmitajiem, kurā dzima Dženetas Džeksones jutekliskie R’n’B albumi janet. un The Velvet Rope, kurā Madonna bija sava šovinistiskā seksapīla virsotnē un kurā dzima trip hop mūzikas žanrs. Šķiet, FKA twigs paņēmusi labāko no katra — Dženetas balsi, Madonnas estētisko uzdrošināšanos un triphopa tumsnējās dzīles, kas kopā rada oriģinālu un ļoti izteiktu individuālo rokrakstu. Šaubu nav — FKA twigs vārdu nākotnē mēs vēl dzirdēsim noteikti.

/Jana Udovenko/

The Killers — Shot at The Night

Ļoti iespējams, ka es kļūdos, taču, klausoties The Killers jauno singlu es nevarēju nesadzirdēt tajā milzum daudz līdzību ar leģendāro Toto hitu Africa. Pat tad, ja šī asociācija ir tikai manas iedomas, nevar noliegt, ka lasvegasieši vēl uzcītīgāk nekā iepriekš ir ķērušies pie astoņdesmito gadu poproka citēšanas, kas pārsteidzošā kārtā šoreiz pat ir ļoti vietā un neliekas uzspēlēta. Diezgan izteikti jūtams arī M83 līdera Entonija Gonzaleza rokraksts, kurš pielicis savu roku kā skaņdarba producents — būtu taču naivi domāt, ka ar viņu pie ruļļiem saņemsim When You Were Young, nevis Human, vai ne?

/Normunds Vucāns/

Hooded Fang — Night

Kanādas kvartets pirms tūres britu salās nolēmis papildināt jaunākā ieraksta Gravez dziesmu sarakstu ar pāris B pusēm un ierakstiem, kas tikuši atstāti ārpus tā. Viena no šīm kompozīcijām — Night — pieejama bezmaksas lejupielādei grupas SoundCloud lapā. Sajaukums, kurš sevī ietver mundrā ritmā ieturētu garāžroku, kas vairāk gan atgādina guļamistabas popmūziku, ļoti labi raksturo grupā valdošo jucekli, kas viņiem tik labi piestāv.

/Kristaps Zvirbulis/

D33J feat. Kreyola — Slow

Mūzikas ierakstu kompānija Anticon ir īsta zelta bedre, un šoreiz eRoka ausīs ir iekritis viņu izdotais elektroniskās mūzikas producents Djavans Santos jeb D33J. Savas skolas gaiteņus dalījis ar tādiem māksliniekiem kā Baths, Syd the Kid, FIDLAR un Groundislava, taču muzikāli Santos bruģē pats savu ceļu. Sākotnēji padauzījies ar WEDIDIT muzikālā kolektīva puišiem, taču vēlāk nonācis Anticon paspārnē, kas oktobrī izdos viņa jau otro EP — Gravel. Tas tapis neparasti tumšā vidē, kad Santos dzīvoja vēl ar 30 cilvēkiem mākslinieciskos, noliktavas tipa apartamentos, no kuriem tikai divas istabas tika pagodinātas ar dienasgaismu. Sociāla apnikuma brīžos, Santos slēpās jebkurā diennakts laikā tik viegli pieejamajā tumsā un iedziedāja vokālās partijas datora mikrofonā, kautrējoties no pārējiem iemītniekiem. Pirmā deva no gaidāmās plates — Slow — neviļus uzbur šo vienīgi datora ekrāna gaismas apspīdēto telpu un noskaņu un nebaidās ienirt audiālos eksperimentos. Kā izsakās Santos pats, Gravel ir centieni atainot tās izjūtas, kas pārņem pēc atgriešanās no ballītes, sēžot vienam istabā vēl alkohola un narkotiku reibumā.

/Jana Udovenko/

Sophie — BIPP

Lai jūs nemulsina izpildītāja nosaukums — Sophie nav kāda jauna dziedātāja, kas nolēmusi sajaukt popmūziku ar inovatīvu elektroniku (kas patiesībā būtu lieliski), bet gan kāds visai noslēpumains britu producents. Man pagaidām nav informācijas, vai vokāli ir šim gabalam speciāli iedziedāti vai arī tas ir kāds veiksmīgi atlasīts sampls, bet tie tik perfekti saskan ar dziesmas instrumentālo daļu, ka dažos komentāros internetā kāds jau steidz izgudrot jaunus žanrus — bubblegum bass vai bass pop. Tuvākie atsauces punkti šeit droši vien būtu Rustie un citu ar LuckyMe kolektīva asociēto producentu košās skaņas eksplozijas vai cita kolektīva — Night Slugsbass mūzikas eksperimenti, tomēr Sophie skaņa, šķiet, ir pelnījusi atsevišķu kategoriju. BIPP pilnīgi noteikti izklausās dīvaini, dažbrīd pat nepabeigti un visai neraksturīgi šāda tipa mūzikai. Bīts tā arī netiek "nomests", tā vietā cilpojot vienu un to pašu motīvu, tomēr BIPP skan tik lipīgi, ka deju grīdas uzspridzināšanas potenciāls ir visai ievērojams. Jāņem vērā arī tas, ka šis ir izdots uz augstu vērtētā Numbers leibla (izdevuši Rustie, Jamie XX un citus), tā kā no Sophie nākotnē, ļoti iespējams, varam sagaidīt lielas lietas. Paigadām gan atliek vien pagriezt skaļāk BIPP un mēģināt izdomāt dīvainus deju soļus, ko tai pieskaņot.

/Lauris Anstrauts/

R. Kelly — Genius

Iegūglējot atslēgas vārdus r kelly genius, informāciju par jaunāko dziesmu atrast ir grūti. Tas tāpēc, ka R. Kelly tiešām var uzskatīt par īstu ģēniju. Tonight you're lying with sex genius maigi ūjina misters Kellijs, un nerodas ne mazākās šaubas, kāds ģēnijs šoreiz ir pats dziesmas galvenais varonis. Iepriekš R. Kellijs ir bijis mūzikas ģēnijs, komēdijas ģenijs, ģeniāls pedofīls un vēl visādos citādos veidos ģenijs. Tikmēr fonā skan pārsteidzoši gaumīgs bīts, kurš patiesībā piestāvētu katram hipsteru R'n'B izpildītājam un apgāž baumas, ka R. Kellijs muzikālo pavadījumu ziņā ir atpalicis daunis, par kuru visi snobiskie mūzikas baudītāji iesmej. Tas laikam arī viss. Gaidām jauno albumu Black Panties.

/Rūdolfs Sietiņš/

Tavs komentārs