Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

AUGUSTS
14: Dons. Es Nāktu Mājās, Daugavas stadions
22: Ozols. Lielkoncerts Lucavsala Live, Lucavsala
SEPTEMBRIS
03: Foals, Palladium koncertzāle
OKTOBRIS
02: Sting, Arēna Rīga
07: Carnival Youth Koncertsērija Naivais Ku-Kū , VEF Kultūras pils
16: Nazareth, Arēna Rīga
NOVEMBRIS
02: Bon Iver, Arēna Rīga
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Nedēļas dziesmas 26/08

Intro, 2013. g. 26. augustā

RAC feat. Kele & MNDR — Let Go

Vēl pavisam nesen gandrīz katram sevi cienošam indie hitam bija atrodams remikss, ko veidojuši RAC jeb Remix Artist Collective. Šis amerikāņu trio pēdējo dažu gadu laikā bija darbojušies ar apskaužamu produktivitāti, radot vairāk nekā 100 remiksu visdažādāko mākslinieku dziesmām. Lai gan nekur šis kolektīvs pazudis nav, pēdējā laikā jauni remiksi no viņiem nebija manāmi tik bieži kā iepriekš. Iemesls, visticamāk, slēpjas tajā, ka viņi ir uzsākuši darbu pie sava debijas EP, ko varam gaidīt jau rudenī. Lai gan šādi tādi oriģinālskaņdarbi no viņiem bija dzirdēti jau iepriekš, tieši šonedēļ izdoto singlu Let Go es uzskatu par pirmo pilnvērtīgo šī EP pieteikumu. Tajā palīdzīgu roku RAC puišiem snieguši Kele no Bloc Party un MNDR (starp citu, viņus abus RAC ir remiksējuši), un jāsaka, ka šajā dziesmā ir savienots labākais no katra. Tā iesākas ar RAC ļoti raksturīgu grūvīgu basģitāras partiju un viegliem elektroniskiem bītiem, kam Kele pievieno savus ierasti izjustos vokālus, savukārt MNDR pieslēdzas ar piedziedājumu, kas, ļoti iespējams, ne vienu vien ballīti strauji pietuvinās kulminācijai. Gala rezultāts ir kaut kas tik kājas kustinošs, ka būs visai pārsteidzoši, ja šī dziesma nekļūs par indie diskotēku himnu.

/Lauris Anstrauts/

The Eclectic Moniker — Sports

Kaut arī vasara ir teju noslēgusies, The Eclectic Moniker mūzikā tā dzīvo vienmēr. Dāņu apvienības melodijas vienmēr izklausās pēc skaņu celiņa atvaļinājumam Karību jūras krastā, taču, līdz ar jaunā albuma izdošanu, grupas skanējumā parādījušās arī jaunas vēsmas. Šķiet, puišiem īpaši gājis pie sirds M83 iepriekšējais albums Hurry Up, We’re Dreaming, jo jaunajā singlā Sports ir saklausāmas vairākas ietekmes no tā — sākot jau ar kosmisko motīvu piedziedājumā un beidzot ar episko saksofona solo dziesmas beigās. Šo un vēl citas dziesmas atradīsiet The Eclectic Moniker otrajā studijas albumā Continents, kurš dienas gaismu ieraudzīs pēc nedēļas, 2. septembrī. Iesaku pievērst uzmanību arī Sports jancīgajam videoklipam, kurā sapņi sastopas ar realitāti.

/Jana Udovenko/

King Krule — La Lune

Pēc tam, kad pirmo reizi saskāros ar King Krule (tobrīd vēl ar nosaukumu Zoo Kid), sāku gaidīt viņa debijas albumu. Līdz šomēness tika izdots gaidītais ieraksts, vajadzēja pagaidīt, bet beidzot tas ir nonācis pie mums. Kritiķi pozitīvi vērtē pirmo jaunekļa plati un tie, kuri to gaidīja, noteikti nevīlās. Pats Ārčijs Māršals nav nolēmis apstāties pie paveiktā un uzreiz mums piedāvā arī kaut ko jaunu — dziesmu La Lune. Jaunais veikums ir vienkāršs un ieturēts viņa iepriekš izkoptajā rokrakstā. Patīkami, viegli ģitāru rifi sakombinēti ar basu, bungām un Ārčija neparasto balsi veido skaņdarbu, kas pagājušajā nedēļā ierakstīts BBC studijā. Lai arī šāds savienojums jau ir dzirdēts, viņš spēj būt svaigs un interesants vēl joprojām. Pats būtiskākais ir nezaudēt uzņemto tempu un nelikt ilgi gaidīt nākamos jaunumus.

/Staņislavs Fisenkovs/

Poliça — Chain My Name

Pavisam nesen savu pirmatskaņojumu piedzīvoja Poliça svaigākais jaunums Chain My Name. Būdams diezgan liels sieviešu vokāla piekritējs, es jau kopš Tiff iznākšanas sajūsmā berzēju rokas. Atšķirībā no iepriekšējā singla jūtama acumirklī, kas galvenokārt izpaužas melodijas tempā. Pat varētu teikt, ka tās klātbūtnē ir iespējams arī mazliet izkustēties, kas nebija vērojams debijas ierakstā sastaptajās kompozīcijās. Tomēr būtu neierasti klausīties Čenijas Lenejas vokālu bez mazliet drūmā fona klātbūtnes (visvairāk izpaužas tieši dziesmu tekstos), kas, manuprāt, grupas daiļradi caurvij no A līdz Z.

/Kristaps Zvirbulis/

Roosevelt — Elliot

Pērn ļoti bieži nācās pieminēt, ka kāds skaņdarbs atbilst vasarīgājām sajūtām. Vasara jau strauji ir pietuvojusies beigām, un, šķiet, ka jaunais mūzikas producents Roosevelt šo sajūtu ir notvēris ļoti veiksmīgi. Jaunais vācietis vēl nav plaši pazīstams, un, ja mēģināsiet kaut ko vairāk par viņu uzzināt, visticamāk iegrimsiet ASV prezidentu vēsturē. Debijas EP šonedēļ tika palaists digitālajā formātā un apkopo sevī četras dziesmas, ko Roosevelt izdevis pēdējā gada laikā. Jaunākajā dziesmā Elliot viņš ir atgriezies pie vasarīgākiem toņiem un disko ritmiem. Tie bija pagaisuši pavasarī izdotajā singlā Around You, bet atrodami pagājušajā rudenī ierakstītajā The Sea. Roosevelt turpina mūs patīkami pārsteigt un kamēr ir vērojama pārliecinoša izaugsme viņa daiļradē.

/Staņislavs Fisenkovs/

Spector — Decade of Decay

Neskatoties uz grupas sastāva saīsināšanu, Spector sarūpējuši kaut ko jaunu un pat sev netipisku. Grūti gan teikt netipiski par grupu, kuras daiļradē ir tieši viens ieraksts. 80. un 90. gadu popmūzikas stilā ieturētu balādi sadarbībā ar Devu Hainsu (Lightspeed Champion, Blood Orange) par raksturīgu šiem puišiem nenosauksi. Atzīšos, ka Freda Makfērsona balss dēļ ir diezgan grūti Spector uztvert pavisam nopietni. Tas gan nenozīmē, ka automātiksi jāliek parodijas zīmogs pāri.

/Kristaps Zvirbulis/

Tavs komentārs