Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

AUGUSTS
14: Dons. Es Nāktu Mājās, Daugavas stadions
22: Ozols. Lielkoncerts Lucavsala Live, Lucavsala
SEPTEMBRIS
03: Foals, Palladium koncertzāle
OKTOBRIS
02: Sting, Arēna Rīga
07: Carnival Youth Koncertsērija Naivais Ku-Kū , VEF Kultūras pils
16: Nazareth, Arēna Rīga
NOVEMBRIS
02: Bon Iver, Arēna Rīga
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Nedēļas dziesmas 28/04

Intro, 2014. g. 28. aprīlī

Lykke Li — Gunshot

Iepriekš no zviedru dziesminieces Lykke Li albumiem vienmēr sanāca pievērst uzmanību tikai kādiem diviem skaņdarbiem, bet ne ierakstam kopumā. Ar jauno, maija sākumā gaidāmo plati I Never Learn viņai, šķiet, izdosies to pamainīt, jo līdz šim visas šogad izdotās dziesmas nav atstājušas mani vienaldzīgu. To skaitā arī nesen publicētais skaņdarbs Gunshot, kas iesākas kā skaista Lykke Li balāde, bet drīz vien pārtop skaļā, krāšņā un dinamiskā skaņdarbā. Patīkami saklausīt arī klavieres, kas atsauc atmiņā viņas debiju Youth Novels. Lēnām sāk rasties iespaids, ka I Never Learn var kļūt par Lykke Li veiksmīgāko albumu līdz šim.

/Staņislavs Fisenkovs/

Chromeo feat. Ezra Koenig — Ezra’s Interlude

Ir atlikušas vien pāris nedēļas, līdz iznāks, ļoti iespējams, mans personīgi gaidītākais 2014. gada albums — Chromeo ceturtā atnākšana ar nosaukumu White Woman. Pirmie ieraksta vēstneši bija ieturēti klasiskā grupas stilā — kvalitatīvs electro funk, ko paspilgtina ļoti asprātīgs teksts ar neskaitāmām referencēm uz seksuālām tēmām. Tieši tāpēc jaunais Ezra’s Interlude pārsteidza — muzikāli tā tiešām izklausās pēc pārejas starp, iespējams, dažādām ieraksta daļām, savukārt vārdi itin nemaz neatgādina kanādiešu iepriekšējos veikumus. Ļoti izjusti un skaisti, pilnīgi negaidīti un sasodīti intriģējoši!

/Normunds Vucāns/

Little Dragon — Let Go

Šķiet, ka no albumiem, kas gaidāmi gada pirmajā pusē, viens no apspriestākajiem varētu būt zviedru indie pop apvienības Little Dragon jaunais ieraksts Nabuma Rubberband, kas gaidāms jau nākošmēnes. Iepazīstinot ar to, mums stādītas priekšā jau trīs dziesmas, jaunākā no kurām — Let Go — pie klausītājiem nonāca šonedēļ. Tā ir mierīgāka un ar ne tik lipīgu melodiju kā grupas pazīstamākā dziesma Ritual Union vai jaunā albuma pirmais singls Klapp Klapp, bet tā ļoti labi izceļ grupas stiprās puses. Pie tām es, pirmkārt, pieskaitu vokālistes Jukimi Nagano savdabīgo balsi, kā arī grupas nebaidīšanos eksperimentēt un viņu spēju radīt noteiktu atmosfēru ar gandrīz katru no viņu dziesmām, kas šajā gadījumā ir pieklusināta un nedaudz noslēpumaina. Rezumējot jāsaka, ka, tāpāt kā pirmie divi albuma singli, arī Let Go atstāj iespaidu, ka Nabuma Rubberband būs veiksmīgs pieturas punkts grupas iesāktajā ceļojumā.

/Lauris Anstrauts/

Cloud Boat — Carmine

Cloud Boat gaitām man ir sanācis visai aktīvi sekot līdz jau ilgāku laiku, un, par laimi, pagaidām viņi vēl ne reizi nav likuši vilties. Šis duets pie saviem draugiem un sadarbības partneriem var pieskaitīt James Blake un Mount Kimbie, un viņu ieraksti tiek izdoti ierakstu kompānijas R & S paspārnē, kas apmēram liek noprast, ko no viņu mūzikas var sagaidīt. Tiesa gan, viņi izceļas ar oriģinālu pieeju, kas ļauj izvairīties no garlaicīguma. Savā mūzikā Cloud Boat apvieno post-roka ģitāras, dream pop vokālus un elektronikas skaņas, kas nedaudz atgādina pieminētos viņu līdzgaitniekus, kā arī citu R & S grupu Vondelpark. Tieši šis interesantais skaņu savienojums arī bija tas, kas, pirmoreiz izdzirdot viņu mūziku, lika saprast, ka viņiem ir vērts pievērst daudz uzmanības. To pašu formulu viņi veiksmīgi turpina izmantot arī savā jaunākajā singlā Carmine, kas būs atrodams jūlijā gaidāmajā grupas otrajā albumā Model of You.

Starp citu, dziesmu ir iespējams par brīvu lejupielādēt no grupas mājas lapas.

/Lauris Anstrauts/

Future Feat. Andre 3000 — Benz Friendz (Watchutola)

Divas nedēļas atpakaļ, smilšu vētras skartajā Coachella festivālā, notika ilgi gaidītā Outkast atgriešanās. Uzstāšanās laikā uz skatuves kāpa daudzi viesi, to skaitā viņiem piebiedrojās arī reperis Future. Iemesls tam ir vienkāršs — viņa jaunajā albumā piedalās arī viena puse no Outkast jeb Andre 3000. Toreiz laika trūkuma dēļ dziesma Benz Friendz (Watchutola), pat īsti nesākoties, tika aprauta, bet jau tas nelielais fragments, kas izskanēja, palika atmiņā. Šonedēļ nāca klājā Future otrais albums Honest un tagad mums ir iespēja studijas versijā noklausīties šo skaņdarbu visā pilnībā. Iespējams, patika pret dziesmu rodas tajā, ka var just tieši Outkast ietekmi, bet pastāv arī varbūtība, ka pievelk tas, cik gabals ir lieliski noproducēts no sākuma līdz galam. Jebkurā gadījumā tas nemaina to, ka sadarbība ir izdevusies, un tikpat labas atsauksmes no kritiķiem izpelnās arī parējais Future albums.

/Staņislavs Fisenkovs/

Tirzah — No Romance

Hot Chip dalībniekam Džo Godardam daļēji piederošā Greco-Roman pēdējo gadu laikā kļuvusi par vienu no interesantākajām ierakstu kompānijām. Paralēli paša Godarda solo ierakstu izdošanai, tā arī palīdzējusi iesākt karjeru tādiem māksliniekiem kā Disclosure un Totally Enormous Extinct Dinosaurs, bet pēdējā laikā izdevusi vēl vairāku interesantu izpildītāju ierakstus. Starp tiem ir arī dziedātāja Tirzah (es ceru, ka kāds reiz noorganizēs viņas koncertu Tirzā), kuras jaunākais EP iznāca pagājušās nedēļas sākumā. Tā tituldziesmā No Romance dzirdamo varētu nosaukt par dīvaiņu popu. Par dīvainību šeit palīdzējusi gādāt viņas laba draudzene Micachu, kura paveikusi lielisku darbu pie dziesmas producēšanas. Dažādi sempli, skaņas cilpas un vokālu pārveidošana pārklāj Tirzah balsi, kas, lai gan ir savdabīga, dažbrīd skan kā no mainstream r & b dziesmas. Tādējādi šeit rodas interesants kontrasts starp popmūziku un eksperimentiem, nedaudz atgādinot citu Micachu līdzgaitnieku Kwes. Katrā ziņā šis viss skan ļoti interesanti un jācer, ka Tirzah būs vēl viens vārds starp tiem, kam Greco-Roman ir palīdzējuši uzsākt veiksmīgu karjeru.

/Lauris Anstrauts/

The Kooks — Around Town

Ja godīgi, man šobrīd nav ne mazākās nojausmas, ko dara The Kooks, kā viņi vēlas izklausīties un kāpēc. Iespējams, arī pašai grupai tas nav zināms, vismaz tāds iespaids rodas. Taču, neskatoties uz acīm redzamo (dzirdamo) identitātes krīzi, Around Town kaut kāda dīvaina iemesla dēļ aizrauj. Šī ir viena no tām kompozīcijām, kas muzikāli ir tik dīvaina, ka paliek forša, savukārt Lūka Pritčarda vokāls vienmēr ir spējis aizraut un izklausīties interesants. Šie joprojām nav vecie The Kooks, bet skaņdarbs noteikti ir daudz labāks nekā Down. Tas ir daudz.

/Normunds Vucāns/

Tavs komentārs