Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

APRĪLIS
Dua Lipa — Future Nostalgia
Yves Tumor — Heaven To A Tortured Mind
TOPS — I Feel Alive
Empress Of — I'm Your Empress Of
Thundercat — It Is What It Is
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

APRĪLIS
03: Rīgas Modes, Klubs Depo
17: Laime Pilnīga, Palladium koncertzāle
18: Aminata, Hanzas Perons
18: Ghostemane, Palladium koncertzāle
18: Human Tetris, Klubs Depo
21: The Sound Poets, Hanzas Perons
23: Stūrī Zēvele, Klubs Depo
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Nedēļas dziesmas 30/03

Intro, 2015. g. 30. martā

Arī pagājušajā nedēļā 2015. gads turpināja mūs lutināt ar lielu daudzumu augstvērtīgu jaunumu. Nedēļas dziesmās esam apkopojuši tos jaunumus, kurus, mūsuprāt, nedrīkst palaist garām. Ja vēlies iegūt lielāku jaunas mūzikas devu, tad noteikti apmeklē dziesmu sadaļu!

Jamie xx — Loud Places (Feat. Romy Madley Croft)

Atmiņā spilgti palicis The xx koncerts festivālā Positivus un it īpaši brīdis, kad prožektoru gaismas izcēla Jamie xx siluetu un izskanēja dziesma Far Nearer. Kopš šī jūlija vakara viņš paguvis nopublicēt jaunus singlus Girl, Sleep Sound un All Under One Roof Raving, bet vasaras sākumā mūs sagaida viņa debijas albums In Colour. Tas būs pēdējo četru gadu darba rezultāts, ko aizsāka iepriekšminētais skaņdarbs Far Nearer. Jauno ierakstu Jamie xx pieteica skaļi, vienā vakarā nopublicējot divas jaunas dziesmas — Loud Places un Gosh. Pirmā tapa ar The xx solistes Romijas līdzdalību un, iespējams, šī iemesla dēļ Loud Places no visiem līdz šim dzirdētajiem singliem visvairāk atgādina grupas skanējumu. Taču tad, kad ieskanās ļoti glīts sempls un skaļi bīti, kļūst skaidrs, ka tas tiešām ir Jamie xx veikums. In Colour neapšaubāmi jāierindo starp gada gaidītākajiem albumiem, un Loud Places ir ļoti būtisks iemesls to darīt.

/Staņislavs Fisenkovs/

Florence + The Machine — St. Jude

Katra jauna dziesma no Florence + The Machine trešā studijas albuma How Big How Blue How Beautiful tā gaidīšanu padara arvien interesantāku. Iesākot ar albuma tituldziesmu, kas bija kā prelūdija albumam, dodot arī mājienus par jaunām vēsmām. Turpinot ar singlu What Kind of Man?, kas bija grāvējs Florences labākajās tradīcijās. Nu kārta otrajam singlam St. Jude, kas pamanījies pamatīgi pārsteigt. Te nav ne skaļu instrumentālo partiju, ne Florences ierasti spēcīgo piedziedājumu, kopējam rezultātam vairāk izklausoties pēc kaut kā no Bat For Lashes pēdējā albuma, nekā pēc jebkā, ko Florence + The Machine radījuši iepriekš. Tomēr, pārsteidzošā kārtā, viņiem šis skanējums piestāv pat ļoti labi. Īpaši gribētos uzteikt producenta Markusa Dravsa darbu, kurš ir perfekti izmantojis less is more pieeju — lai gan aranžējums ir nenoliedzami skaists, tas ir ļoti minimāls un paliek otrajā plānā, ļaujot dziesmu iznest Florences balsij. Tā rezultātā St. Jude ir piepildīta ar emociju slāņiem un Florences balsī atklāj iepriekš nedzirdētu trauslumu. Šī diez vai būs starp grupas populārākajām dziesmām, bet pilnīgi noteikti liekama pie viņu labākajām.

/Lauris Anstrauts/

Crying — Patriot

Sena palama vēsta, ka grupām ir jāsacenšas un jāizdomā pēc iespējas smieklīgas lietas no kurām ietekmēties. Ārtroka apvienība Crying kā savu galveno ietekmi min Rush un pats dīvainākais, ka to tiešām var just. Patriot ir dīvaina, bet enerģijas pārpilna adrenalīna bomba, kas sakņojas astoņdesmito gadu superstadionu rokā. Bet lai tas nekļūtu pārak banāli, Crying ir vēl šo to piemetuši no nedaudz aizmirstās grupas Deerhoof. Rezultāts tiešām ir pārsteidzošs — oriģināls skanējums un lieliska dziesma.

/Rūdolfs Sietiņš/

Torres — Sprint

Pirms aptuveni diviem gadiem Torres klajā laida ļoti daudzsološu debijas ierakstu, kas lutināja cilvēkus visās pasaules malās. Šogad izziņotais otrais albums ir viens no maniem gada gaidītākajiem ierakstiem. Tas vairāk attiecināms nevis uz veiksmīgo debiju, bet gan to, ka ieraksts nr. 2 parādīs Torres pavisam citā gaismā. Sprint, kas ir arī jaunā ieraksta nosaukums, ir jau otrais singls ar jauno Torres skanējumu. Vientuļajai elektriskajai ģitārai, kas līdz šim bieži atrādās priekšplānā, pievienojusies pavadošā grupa. Tā dod dziesmām alternatīvāku noskaņu un ļauj vokālam izlauzties no čaulas.

/Kristaps Zvirbulis/

No Joy — Everything New

Sapņainie prieka kuģotāji No Joy 2013. gadā izdeva vienu no labākajiem sapņainā popa un shoegaze albumiem pēdējos gados Wait To Pleasure. Tagad viņi ir atgriezušies. Everything New ir visas iespējas kļūt par vienu no lielākajām vasaras himnām (tiesa visai šaurās aprindās), jo dziesma atgādina par skaistu pludmali, neona gaismām un iespaidīgu saulrietu. Nedrīkst aizmirst, nepelnīti aizmirstās grupas Lansing-Dreiden līderi un Ariel Pink pavadošās grupas dalībnieku Jorge Elbrecht, kurš producējis grupas jauno albumu, jo viņa unikālais rokraksts ir ļoti jūtams.

/Rūdolfs Sietiņš/

Tavs komentārs