Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

SEPTEMBRIS
Pixies — Beneath the Eyrie
Chelsea Wolfe — Birth Of Violence
Charli XCX — Charli
(Sandy) Alex G — House Of Sugar
The Lumineers — III
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

SEPTEMBRIS
14: Židrūns, Shishi, K. K. fon Stricka villa
19: Alise Joste, Nesen, K. K. fon Stricka villa
21: UNDER Festival 2019, Autentika
28: Super Besse, Human Tetris, One One
28: Laika Suns, Siguldas pils kvartāls
OKTOBRIS
03: Behemoth, Palladium koncertzāle
03: Kārlis Kazāks, Melno Cepurīšu Balerija
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Rīgas Ritmi 2010: trīs dienas kvalitatīva džeza. Otrā diena

Raitis Krūmiņš, 2010. g. 3. jūlijā


Piektdien, 2. jūlijā, Kongresu namā norisinājās Rīgas Ritmu 2010 otrais koncerts. Uzstājās par akustiskās ģitāras Džimiju Hendriksu dēvētais itālis Antonio Forčione un interesantais Francijas trio Sashird Lao.

Pirmais uzstājās A. Forčione. Ar lielisko humora izjūtu apveltītais mūziķis pārmaiņus spēlēja neilona un metāla stīgu ģitāras. Vienubrīd uz skatuves pievienojās arī Brazīlijas perkusionists Tiagu Loei, kurš ceturtdienas koncertā spēlēja ar Māra Briežkalna kvintetu. Viena no Forčiones dziesmām bija veltīta viņa draugiem, kas uzsākot spēlēt elektronisko mūziku, aizmirsa par saviem instrumentiem.

Uzstāšanās bija spilgta, emocionāla un tehniski izcila. Īpaši jāizceļ pēdējā dziesma, kuras laikā ģitārists ar ģitāras skaņām atainoja dažādas lietas, sākot ar kontrabasu (noskaņojot divas biezākās stīgas ļoti zemu) un beidzot ar rakstāmmašīnu vai sviedru noslaucīšanu no pieres. Sajūsminātā publika uzreiz piecēlās kājās un pārtraukumā daudzi stājās garā rindā, lai iegādātos viņa disku.

Otrie uzstājās Sashird Lao. Šajā trio ietilpst Jona Jakuba, Freds Luzinjāns un Davids Amars. Lai arī visi grupas locekļi parādīja savus vokālos talantus pie mikrofona, galvenā dziedātāja bija J. Jakuba, kas mēdza arī uzdejot un uz skatuves uzaicināja dažus skatītājus. F. Luzinjāns bez dziedāšanas arī spēlēja trompeti un sarunājās ar auditoriju (vienubrīd, nespēdams izteikties angliski, ar skatītāju atļauju pārslēdzās uz franču valodu). D. Amars galvenokārt rādīja dažādus trikus ar balsi, tostarp visā koncerta garumā izpildot basa funkcijas. Pārmaiņus ar Jakubu, Amars arī piespēlēja solo bungu jeb t.s. drobeni.

Uzstāšanās bija lieliska, no četriem izpildītājiem Sashird Lao bija, manuprāt, pārliecinoši labākie. Viss bija tik pārdomāts, harmonisks un plūstošs, ka man pat ir grūti piemeklēt īstos vārdus, lai to raksturotu. Šī grupa noteikti pievienosies manu mīļāko izpildītāju sarakstam.

Šovakar tiks rīkots noslēguma koncerts, apmeklēšu un vērtēšu arī to.

Tavs komentārs