Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

NOVEMBRIS
Jaakko Eino Kalevi — Dissolution
Coldplay — Everyday Life
Beck — Hyperspace
Harry Nilsson — Losst and Founnd
Leonard Cohen — Thanks For The Dance
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

NOVEMBRIS
23: Carnival Youth, Hanzas Perons
23: Ozols. Neona Pilsēta - Sāgas Noslēgums , Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs
28: Boy Harsher | Chasms, Klubs Depo
28: Jumprava, Arēna Rīga
29: Astro'n'out, Palladium koncertzāle
DECEMBRIS
04: Matt Simons, Palladium koncertzāle
07: Nikto, Nemiers
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Rīgas Ritmi 2010: trīs dienas kvalitatīva džeza. Pirmā diena

Raitis Krūmiņš, 2010. g. 1. jūlijā


Jau desmito gadu Rīgā notiek džeza festivāls "Rīgas Ritmi". Dažādi saistīti pasākumi notiek Vērmanes dārzā, pie Origo, klubā "Artelis" un citur, tomēr es devos noklausīties uzstāšanās Kongresu namā.

Ceturtdienas koncertu uzsāka Gerald Clayton Trio, grupa, kas sastāv no pianista (Džeralds Kleitons), basista (Džo Sanderss) un bundzinieka (Džastins Brauns). Grupai raksturīgas garas dziesmas, kuru sākumā ir manāms kādas dziesmas motīvs, bet drīz pēc tam sākas improvizācija. Jau sākot ar pirmajām notīm grupas līderis Kleitons saviebjas īstā džezmeņa sejas izteiksmē un arī pārējie dalībnieki ir manāmi iedziļinājušies nelielajā pasaulē, ko tikko radījuši.

Iespējams, daudziem spilgtākā atmiņa no šī koncerta būs bundzinieka negaidītais sitiens pa šķīvi, kamēr Sanderss klusi spēlēja mierīgu melodiju. Ja kādam gadījās aizmigt, tad tas noteikti viņu pamodināja. Runājot par grupu kopumā, viņi lieliski skan kopā un acīmredzami spēlē jau sen. Basists lieliski darbojas kā grupas stingrais mugurkauls, bundzinieks rādīja apbrīnojamu sniegumu, dažkārt spēlējot pat ātrāk nekā dažs labs panka vai metāla bunģieris, bet Džeralds Kleitons radīja ļoti izteiktu un saprotamu noskaņu, ļaujot jebkuram ļauties viņa mūzikai. 

Pēc aptuveni stundu ilgas uzstāšanās un 20 minūtes ilga pārtraukuma uz skatuves kāpa Māra Briežkalna kvintets un Intars Busulis. Kvintetā bez solista I. Busuļa un bundzinieka M. Briežkalna ietilpst arī saksofonists Gints Pabērzs, pianists Viktors Ritovs. kā arī basists Andris Grunte. Piedalījās arī Brazīlijas perkusionists Tiagu Loei.

Par spilgtākajiem grupas pārstāvjiem es sauktu Busuli (kas spēlēja ļoti atbrīvoti un negaidīti labi iejutās džeza dziedātājā lomā — ņemiet vērā, ka iepriekš neesmu dzirdējis viņu dziedam džezu), kas vienā dziesmā izmēģināja arī paspēlēt trombonu, Loei, kas mēdza lieliski saspēlēties ar Busuli, kā arī pianistu Ritovu, kam izdevās reizē spēlēt gan savu sintezatoru, gan arī blakusesošās klavieres. Pārējie grupas dalībnieki, vai nu noguruma, vai uztraukuma dēļ neizskatījās īsti gatavi spēlēt un šķiet, nedarīja to ar tādu atdevi kā citi. Bet varbūt man tā tikai likās.

Apmeklēšu arī nākamos divus koncertus un noteikti dalīšos savās pārdomās.

Tavs komentārs