Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Sonāra Ekrānā: Warpaint

Monvīds Pālens, 2010. g. 3. jūlijā

Vasarai tuvojoties savam pilnbriedam arvien izteiktāka ir vēlme vērst skatu okeāna virzienā. Klasiska sen galvā iesēdusies asociācija ir par saulaino Kaliforniju, kur sešdesmito gadu otrajā pusē, tveices nomākto, jauniešu prātus aizrāva „psihodēlija” un vēlme realizēt sevi, savu iztēli caur poēzijas un mūzikas sintēzi, zīmējot abstraktas sajūtas.

Par vienu no harizmātiskākajām tā laika personībām ir uzskatāms The Doors solists Džims Morisons (Jim Morrison), kurš ar savu spēcīgo liriku, pretrunīgo un neprognozējamo uzvedību aizrāva daudzus, jo daudzus sekotājus uzburot vīzijas, stāstot stāstus un ticot it visam, ko dara.

The Doors — ‘Break on Through (to the other side)

Šīs sajūtas bija tās, kuras „pasvieda” domu palūkoties, kas šobrīd notiek Amerikas Rietumu krasta apkārtnē. ASV dēļ sava teritoriālā lieluma piemīt tā unikālā īpašība, ka laiku pa laikam kāds no reģioniem ar savām lokālajām īpatnībām ir dominējošais pasaules mūzikā. Šobrīd uz viļņa ir Ņujorkas (New York) Bruklinas (Brooklyn) skatuve, bija laiks, kad runāja par Sietlas (Seattle) roku. Ņūorleānai (New Orlean) ir savs rokraksts, Nešvilai (Nashville) tāpat, arī Kalifornijai ir sava skaņa, kas sakņojas psihodēlijas, urbānisma, hipiju, sērfinga, bmx un skeitborda dzīvesstilu radītā mikslī.

Tad nu koncentrējos Eņģeļu pilsētas jeb Losandželosas (Los Angeles) virzienā, ko par savām mājām sauc viena no manām tīņu gadu „kulta” grupām Red Hot Chili Peppers.

Red Hot Chili Peppers — ‘Californication’ LIVE @ Slane Castle

Pārlūkojot lokālās mūzikas aktualitātes, acīs iekrita ziņa, ka Red Hot Chili Peppers lieliskais ģitārists Džons Frušante (John Frusciante) ir pielicis roku pie meiteņu grupas Warpaint pārizdotā debijas EP „Exquisite Corpse” (2009).

Šis jau ir pavediens kam sekot un mēģināt iepazīties tuvāk ar Warpaint. Grupas pirmsākumi meklējami tālajā 1999. gadā, kad Emīlija Kokal (Emily Kokal) — vadošais vokāls un ģitāra, Terēza Veiman (Theresa Wayman) — ģitāra, pavadošais vokāls, tobrīd vēl mazpieredzējusī aktrise, Šenīna Sosemona (Shannyn Sossamon) — bungas un viņas māsa Dženija Lī Lindberga (Jenny Lee Lindberg) — bass, pavadošais vokāls satiekas Losandželosā. Šenīnas darbošanās Holivudā (Hollywood) ar laiku jaunās grupas fanu pulkam piesaista aktierus Billiju Zeinu (Billy Zane) un šobrīd jau nelaiķi Hītu Ledžeru (Heat Ledger), kā arī vēlāk ir iemesls kāpēc viņa atstāj grupu.

Pēc Šenīnas Sosemonas pievēršanās aktīvai aktrises karjerai grupa mēģina atrast piemērotu buņģieri, bet tas dažādu iemeslu dēļ sagādā grūtības un tie tiek mainīti gluži kā zeķes līdz beidzot šā gada pavasarī kā pastāvīga buņģiere un taustiņniece tiek pieņemta Stella Mozgava (Stella Mozgawa).

Pēc „ExquisiteCorpse” panākumiem grupa piedalās šī gada jauno mūziķu festivālā un mūzikas industrijas vienā no lielākajām mesēm SXSW (Sout East Sout West).

Warpaint — ‘Stars

Grupu pārstāvošā ierakstu kompānija Manimal Vinyl savā publicitātei paredzētajā materiālā par Warpaint raksta sekojoši: „Majestātiskas ģitāras, hipnotisks vokāls un enerģisks postpanka (post-punk) ritms, kas nemanāmi saplūst brīnišķīgās dziesmās balansējot starp psihodēlisku šūgeizu (psychedelia/shoegaze) un pirmatnēja folkroka (folk-rock) intimitāti.”

Warpaint — ‘Beetles

Patreiz Warpaint vārds tiek locīts un ap to ir dzirdama murdoņa, kas pieņemas spēkā. Grupa ir ierauta pamatīgā vispasaules koncertturnejā, kuras ietvaros uzstāsies lielajos festivālos Lollapalooza Čikāgā (Chicago) un Rīdinga & Līdsa (Reading&Leeds) Anglijā, kā arī pievienosies The XX Amerikas tūrei rudenī.

Warpaint — ‘Elephants

Žanrs: eksperimentāli psihodēlisks ārtroks (experimental, psychedelic, art-rock)

Albums: Exquisition Corpse EP (23/10/2009 no Manimal Vinyl un Rough Trade Records)

Izmantota informācija no grupas Myspace lapas.

Tavs komentārs