Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

APRĪLIS
Dua Lipa — Future Nostalgia
Yves Tumor — Heaven To A Tortured Mind
TOPS — I Feel Alive
Empress Of — I'm Your Empress Of
Thundercat — It Is What It Is
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

APRĪLIS
03: Rīgas Modes, Klubs Depo
17: Laime Pilnīga, Palladium koncertzāle
18: Aminata, Hanzas Perons
18: Ghostemane, Palladium koncertzāle
18: Human Tetris, Klubs Depo
21: The Sound Poets, Hanzas Perons
23: Stūrī Zēvele, Klubs Depo
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

The O.C. izlase

Normunds Vucāns, 2013. g. 17. oktobrī

Laikā, kad līdz ar sastrēgumiem Siguldā (jo nekur citur taču tāda parādība kā rudens Latvijā neeksistē) ir sākusies kārtējā seriālu sezona, sanāca atminēties, ka ap šo laiku aprit tieši 10 gadi, kopš Fox kanālā debitēja seriāls The O.C.. Iespējams, lielajam vairumam tas liksies pārlieku skaļi teikts, taču uzskatu, ka The O.C. ir viens no nozīmīgākajiem seriāliem, kāds jelkad ir radīts, turklāt tam ir bijusi milzīga nozīme arī mūzikas biznesa attīstībā. Tieši tāpēc, svinot šo apaļo jubileju, izveidoju izlasi ar, manuprāt, zīmīgākajām dziesmām, kuras bija dzirdamas seriāla 92 epizožu garumā.

Ja man šodien kāds parādītu pirmās sērijas scenāriju, es diez vai iedomātos, ka tam ir potenciāls kļūt par ko tādu, par ko cilvēki atcerēsies arī pēc dekādes. Visdrīzāk, debitējot jebkurā citā laikā, The O.C. gana ātri nokļūtu vēstures mēslainē kopā ar kaudzi citu tīņu dramediju, kuru uzstādījums ir šķietami līdzīgs. Arī 2003. gadā tas it kā nepiedāvāja neko jaunu, taču tā veiksmes faktors slēpās izcilajos tēlos. Jau pēc pāris sērijām bija skaidrs, ka paredzēto galveno varoņu — gana klišejisko Raiena un Merisas — vietā priekšplānā izvirzīsies Sets. Nebaidos apgalvot, ka tieši šis tēls lielā mērā izmainīja mūsdienu lietu ritējumu, pierādot, ka arī nērdi (lai vai cik briesmīgi šis latviskojums neizskatītos) un hipsteri (viņš tāds bija vēl pirms būt hipsteram bija stilīgi) var būt centriskās personas, ka šādi cilvēki var būt meinstrīmā un tiem nav jāatklājas tikai sev līdzīgo aprindās. Tāpat izcils otrajā plānā bija arī Sendijs — ļoti iespējams, krutākais tēvs televīzijas vēsturē.

Tiesa, ļoti nostrādātie tēli, kuri palīdzēja vairākām subkultūrām kļūt par normu, nav galvenais iemesls, kāpēc pirmajā rindkopā veicu tik skaļu apgalvojumu. Galvenā The O.C. panākumu atslēga meklējama pārraides skaņu celiņā, kas īstajā brīdī trāpīja ar īstajām lietām. Šobrīd ir skaidrs, ka lieliska mūzika ir Džoša Švarca seriālu firmas zīme, taču 2003. gadā neviens nevarēja paredzēt, cik daudzas karjeras mūzikas biznesā tiks izveidotas, pateicoties šai pārraidei. Tolaik, kad indie vēl klausījās tikai dīvaiņi un atkritēji, nevarēja īsti paredzēt, ka tieši šis žanrs būs tas, kurš uz kādu laiku kļūs par stilīgāko pasaulē. Protams, ir nepareizi apgalvot, ka to paveica tikai The O.C., taču tā nozīmi indie ievešanā plašākās masās nevar pārvērtēt. Tādas grupas kā Phantom Planet, The Killers, The Walkmen, Rooney, un, protams, Death Cab For Cutie pēc parādīšanās seriālā ieguva nopietnāko popularitātes grūdienu savā vēsturē, kamēr kaudzei mazāk zināmu apvienību tas deva iespēju solīdā apjomā pārdot kaut vienu singlu. Tomēr īpaši jāizceļ lielo grupu singlu debijas tieši seriālā — tur parādījās dziesmas no Beastie Boys, The Shins, Coldplay un pat U2! Priecāšos, ja kāds mani palabos, taču es nespēju iedomāties nevienu seriālu mūsdienās, kurā U2 atļautos prezentētSometimes You Can’t Make It On Your Own līmeņa hītu. Tas lieliski parāda, cik liels svars savulaik bija The O.C..

Kā jau minēju iepriekš, es necenšos apgalvot, ka šīs būs labākās no vairāk kā 600 kompozīcijām, kas izskanēja seriālā, taču domāju, ka nebūs melots sakot, ka tās atgādinās par visiem The O.C. zīmīgākajiem mirkļiem. Ja nu gadījumā kaut ko esmu aizmirsis, droši atgādini par to komentāros!

Noklausies izlasi mūs Spotify vai Youtube kanālos!

Izlases dziesmu saraksts:

Phantom Planet California

South Paint The Silence

The Walkmen Little House of Savages

The Vines Ride

Aqueduct Hardcore Days and Softcore Nights

Death Cab For Cutie — A Movie Script Ending

Pinback Fortress

Finley Quaye & William OrbitDice

Commuter Chapters

Rachael Yamagata Worn Me Down

Doves Caught By The River

Turin Brakes Rain City

Super Furry Animals Hello Sunshine

Coldplay Fix You

Bell X1 Eve, The Apple Of My Eye

Nada Surf If You Leave

The Perishers Trouble Sleeping

Keane Walnut Tree

Imogen Heap Hide And Seek

James Blunt Fall At Your Feet

U2 Sometimes You Can’t Make It On Your Own

Jet Move On

The Pogues Love You ‘Til The End

Fountains Of Wayne All Kinds Of Time

Coconut Records West Coast

Placebo Running Up That Hill

Jeff Buckley Hallelujah

Alexi Murdoch Orange Sky

Patrick Park Life’s A Song

Sufjan Stevens To Be Alone With You

Reindeer Section Cartwheels

Ron Sexsmith Maybe This Christmas

Jem Just A Ride

Spoon The Way We Get By

Rooney I’m Shakin’

The Killers Smile Like You Mean It

Youth Group Forever Young

Matt Pond PA Champagne Supernova

Joseph Arthur Honey And The Moon

Tavs komentārs