Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Aizsaulē aizgājis Jānis Grodums

Normunds Vucāns, 2010. g. 15. jūnijā


Pēc ilgstošas cīņas ar slimību šodien, 2010. gada 15. jūnijā miris leģendārās rokgrupas Līvi ilggadējais līderis Jānis Grodums. Atgādināsim, ka slimnīcā mūziķis nokļuva maija beigās, kad viņš sasirga ar plaušu karsoni. Jāpiebilst, ka kādu laiku mūziķim bija problēmas ar aknām, kas saasinājās pēc hepatīta vīrusa izslimošanas.

Jānis Grodums bija vienīgais dalībnieks no Līvu oriģinālā sastāva, kas sāka muzicēt 1976. gadā. Pēc Ērika Ķiģeļa bojāejas autoavārijā 1985. gadā Grodums kļuva par grupas vokālistu un daudziem atmiņā paliks ar emocionāli un patiesi iedziedāto "Dzimtā valoda", kas uzvarēja 1986. gada Mikrofona aptaujā un kļuva par vienu no Trešās atmodas simboliem.

Dzīves pēdējos gados ģitārists bija aizrāvies ar fotogrāfēšanu un pēc viņa nonākšanas slimnīcā jebkurš interesents varēja iegādāties attēlus, lai palīdzētu leģendārajam Līvam veseļoties. Tirdzniecības centrā "Spice" rīkotajā izstādē tika savākti 900 lati mūziķa rehabilitācijai.

17. jūnijā Vērmanes dārzā notiks koncerts Jāņa Groduma piemiņai. No plkst. 18 līdz 23 uzstāsies Ainars Virga, grupas "Pērkons", "Dzelzs vilks", "Linga", "Bet Bet", "Credo", Armands Alksnis, Harijs Zariņš, Johnny Salamander un citi. Ar oriģināldziesmām un "Ziņģes par bailēm" kaverversiju koncertā piedalīsies arī Rock 'n' Riga jauno grupu Garāžas dueļa finālisti: grupas "Pūķa gars" un "Blacksmith". Tas sākotnēji bija ieplānots Jāņa Groduma atbalstam, tomēr nu notiks bēdīgākā gaisotnē. Ieeja ir bez maksas, to tiešraidē translēs Latvijas Radio 2. Vienlaicīgi notiks līdzīgs koncerts Liepājā.

eRoks.lv kolektīvs izsaka visdziļāko līdzjūtību un novēl spēku mūziķa ģimenei un draugiem šajā smagajā brīdī.

Mums Liepājniekiem zaudējums. Izsaku līdzjūtību tuviniekiem.

elaura 2010. gada 16. jūnijā, 00:04

Līvi mūžam dzīvi.

Mao Dzedun 2010. gada 16. jūnijā, 08:37

Tavs komentārs