Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
08: Oh Wonder, Palladium koncertzāle
17: Positivus 2020, Salacgrīva
18: Kartupeļpalma 57, Nacionālais botāniskais dārzs, Salaspils
24: Summer Sound 2020, Liepāja
AUGUSTS
14: Dons. Es Nāktu Mājās, Daugavas stadions
22: Ozols. Lielkoncerts Lucavsala Live, Lucavsala
SEPTEMBRIS
03: Foals, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ar Jāņa Jubalta dziesmu tiek atklāta jaunā Pierakstu lapa

Normunds Vucāns, 2013. g. 26. jūnijā

Šodien, pirmizrādot Jāņa Jubalta iespēlētās un iedziedātās Kārļa Kazāka šūpuļdziesmas Tēti videoversiju, tiek atklāta izdevniecības Pieraksti mājaslapa: http://www.pieraksti.com.

Šo interneta resursu un izdevniecības nosaukumu jāiegaumē cilvēkiem, kuriem interesē šī brīža Latvijas mūzika, kas turpina un attīsta latviskās tradīcijas, meklē latvisko skaņu, garšu, attēlu, piepildījumu. Pieraksti neizvairās no nekomerciālas mūzikas un kultūras notikumiem — gluži pretēji — mēģina atrast pirmajā brīdī nepamanāmo.

Pieraksti ir mūzikas, tekstu, stāstu autora Kārļa Kazāka lolojums, tādēļ arī pirmie izdevniecības darbi saistās ar pašu autoru — albumu Gultnes, miegadziesmu albumu Tēti dzied šūpuļdziesmas un videofilmu Velomūzika. Šobrīd izdevniecība strādā pie dziesminieka Mikus Straumes ēteriskās mūzikas materializēšanas ieraksta formā un citiem muzikāliem un video projektiem.

"Mēs ļoti labprāt sagaidīsim katru ieteikumu, katru mājienu par to, kur Latvijā slēpjas mūsu īpašā skaņa. Mūsu pašu stāsti, kas, neraugoties uz pārtraukumiem mūsu mūzikas pārmantojamībā, ir spējīgi uzrunāt, aizkustināt mūsos to, ko visabāk varam apzīmēt ar vārdu — asinsbalss", stāsta Kārlis Kazāks, "Mums ir ļoti spēcīgas folkloras tradīcijas, mums ir aktuālas popa, roka, metāla un citu žanru grupas, bet mūsu šī brīža mūzikā ir maz tā, ko mēs tik labprāt meklējm, atrodam un saklausam šodienas pasaules mūzikā no visas pasaules."

Pieraksti tic, ka ir iespējams parādīt pasaulei Latviju, kas ir interesanta, jo uzdrošinās būt pati, uzdrošinās ticēt, ka arī skaitliski maza valoda ir mūsu īpašs spēks un vērtība.

Miega dziesmu albumā Tēti dzied šūpuļdziesmas dzirdamas Andra Keiša, Jāņa Vimbas, Dīva Reiznieka, Kaspara Tobja, Anrija Grinberga, Māra Mihelsona, Kārļa Kazāka, Mārtiņa Sirmā un Jāņa Jubalta iedziedātas dziesmas, un ierakstu var iegādāties lielākajās Latvijas Pasta nodaļās.

Dziesmas Tēti ierakstā dzirdama arī Anetes Kozlovskas balss. Ierakstīja Gints Sola, producēja Kārlis Kazāks un Gints Sola.

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs