Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Cēsīs koncertēs Masajoši Fudzita

Intro, 2016. g. 20. aprīlī

4. jūnijā kultūras terasē Zaļa Zāle sērijas Zemlika nāk... pirmo koncertu Cēsīs sniegs japāņu komponists un vibrafonists Masajoši Fudzita.

Japāņu vibrafonists un komponists Masajoši Fudzita par šī brīža mājvietu izvēlējies Berlīni. Sākotnēji apguvis bungu spēli, Masa drīz vien ar lielu aizraušanos nodevās vibrafona izpētei un apguvei, izkopjot savu spēles manieri un radot džeza un elektroniskās mūzikas iedvesmotas oriģinālkompozīcijas. Mūziķis, šķiet, nekad nav bijis īsti mierā ar ierasto vibrafona spēles manieri vai stilu, tāpēc bieži vien savu instrumentu sagatavo ar metāla gabaliņiem, folijas strēmelēm un citiem priekšmetiem, iepazīstot arvien jaunas vibrafona skanējuma iespejas.

Klausītāji, iespējams, atpazīs Masu pēc viņa kādreizējā skatuves vārda — el fog, ar kuru viņš savulaik izdevis ne vienu vien ierakstu. Arvien vairāk aizrāvies ar vibrafona akustisko skanējumu, 2013. gadā viņš izdeva pirmo solo albumu Stories vairs neslēpjoties aiz segvārda. Drīz vien Masajoši izpelnījās ierakstu izdevniecības Erased Tapes uzmanību un šobrīd jau ir kļuvis par vienu no šīs izdevniecības mākslinieku saimes. Pagājušā gada septembrī klajā nāca Masas albums Apologues, kurā dzirdami arī vairāki citi instrumenti — vijole, čells, flauta, klarnete, mežrags, akordeons, klavieres un bungas, kuru partijas aranžējis pats Masa, bet ierakstā spēlē viņa draugi.

“Mana iecere bija ļaut katram no instrumentiem atklāt savu dabu, savu vēsturi un attīstību cauri laikam nevis kalpot par piedevām vibrafonam. Turklāt, man tā bija jauna pieredze — komponēt dziesmas. Lai arī kā pirmās es sarakstīju vibrafona partijas, es centos dot iespējami daudz telpas pārējiem instrumentiem, iztēlojoties kopējo skanējumu un ne reti šīs labskaņas dēļ atkāpjoties ar savu instrumentu,” par jauno albumu stāsta pats komponists.

Arī šovasar kultūras terasē Zaļa Zāle Cēsīs gaidāmi trīs koncertvakari sērijas Zemlika nāk... ietvaros. Masajoši Fudzitas koncerts Cēsīs būs pirmais no tiem, turklāt, mākslinieka pirmā un vienīgā uzstāšanās Latvijā.

Biļetes uz Masajoši Fudzitas koncertu Cēsīs nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē inernetā Bezrindas.lv. To sākuma cena šobrīd — 15.00 EUR. Tuvojoties koncertam, biļetes kļūs dārgākas. Pārdošanā ierobežots skaits biļešu.

http://masayoshifujita.com/

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs