Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Durbē gaidāms dubultkoncerts

Intro, 2017. g. 17. jūlijā

Dažādās inkarnācijās Latvijā jau vairākkārt koncertējušais Mirzas Ramiča (Mirza Ramic) un Maksa Lūisa (Max Lewis) veidotais projekts Arms And Sleepers no Bostonas atgriežas ar vienīgo koncertu Durbē kopā ar 2012. Gada festivāla Zemlika viesi Viktoru Fereiru (Victor Ferreira) jeb Sun Glitters.


Vairāk nekā desmit pastāvēšanas gadu laikā dienasgaismu ieraudzījuši ap divdesmit dažādi Arms And Sleepers izdevumi. Veidojušās dažādas ievērību cienīgas un veiksmīgas mākslinieciskas sadarbības — ar Tomu Broso (Tom Brosseau), Filipu Džeimisonu (Philip Jamieson) no grupas Caspian, Benu Šepardu (Ben Shepard) no ansambļa Uzi & Ari un citiem. Dueta koncertējošais dalībnieks Mirza sniedzis neskaitāmus koncertus Ziemeļ— un Dienvidamerikā, Āzijā un, protams, Eiropā, izpelnoties daudzu jo daudzu klausītāju un profesionāļu atzinību.


Šī gada pavasarī dienasgaismu ieraudzīja Arms And Sleepers jaunākais pilnmetrāžas albums Life Is Everywhere. Kā stāsta pats Mirza, to radīt iedvesmojuši patiesi notikumi Čikāgas dienvidu rajonos un turienes dzīvelīgā jaunatne. Ar šo albumu mūziķi vēlējušies runāt par nepieciešamību pēc laipnības, līdzcietības mūsdienu vientuļajā un nedrošajā digitālajā laikmetā. Albuma tapšanā aktīvi līdzdarbojies arī Viktors jeb Sun Glitters un tajā dzirdami vairāki viesmūziķi — MC Serengeti, Airøspace un citi.

"Arms And Sleepers ar elektroniku un bītiem eksperimentē vairāk nekā Morcheeba vai Portishead jebkad. Mūziķi atsakās piederēt kādai no scēnām vai žanriem un tāpēc viņu radītās klusinātās, maģiskās skaņas joprojām ir unikālas.” Tā pēc albuma Life Is Everywhere noklausīšanās rakstījis medijs NPR.

Sun Glitters plašākai publikai zināms kļuva 2011. gadā, izdodot savu albumu Everything Could Be Fine”. Sekojot mūziķiem Balam Acab, Holy Other vai, piemēram, How To Dress Well, Fereira pierāda, ka skrapstoša, klikšķoša un pulsējoša rhythm & blues skanējumam ar rotaļīgu un mīklaini augstu piepaceltu vokālu nav konkrētas vietas vai robežu. Kāds to dēvē par chillwave, kāds — par synth-pop, ambient vai dream-pop… Ļoti iespējams, ar katru no šiem atslēgas vārdiem var trāpīt precīzi un arī pilnīgi garām. Tiesa, šogad iznākušais Sun Glitter albums It Will Be Forever ir mūziķa mīlestības vēstule ne tik senai pagātnei… Vai arī laikam tik tālu nākotnē, ka to nav iespējams iztēloties. Albuma 11 skaņdarbi ir Viktora versija par septiņām skumju fāzēm ar iespējami asu slēdzienu tā noslēgumā.

Arms And Sleepers un Sun Glitters dubultkoncerts 26. augustā Durbē būs mūziķu vienīgā uzstāšanās Latvijā un notiek pasākumu sērijas Zemlika nāk… ietvaros. Jāatgādina, ka jau dienu vēlāk pasākumu sērija turpināsies ar Latvijas Nacionālā teātra viesizrādi Zēns Durbes kultūras namā. Biļetes uz koncertu un izrādi “Zēns” jau šobrīd ir nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā — Bezrindas.lv. Ņemot vērā pasākumu norises vietu ietilpību, pārdošanā ierobežots skaits biļešu. Koncerta biļešu cena šobrīd ir 10.00 EUR, bet biļete uz teātra izrādi maksā 12.00 EUR. Tuvojoties pasākumiem, biļetes kļūs dārgākas.


http://www.youtube.com/watch?v=w-QRrndAoq8...
 

Tavs komentārs