Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Durbē uzstāsies Russian Circles

Intro, 2016. g. 27. jūlijā

Sesto mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālu Zemlika ieskandēs jo īpašs koncerts — 26. oktobrī Durbes kultūras namā pēc vairāk nekā četriem gadiem ar koncertu Latvijā atgriezīsies instrumentālās ģitārmūzikas trio Russian Circles no ASV.

2014. gada nogalē trijotne atzīmēja desmit gadus kopš pirmā koncerta. Mūzikā, kuru vienkāršības labad var dēvēt arī par instrumentālu, smagnēju un raupju rokmūziku, tas ir cienījams laiks. Īpaši, ja paveras uz citiem nācējiem un drīz vien — gājējiem, kuru īso mūžu raksturo tik vien kā “atstrādāti crescendo” un “izplūdināti tembri”. Russian Circles ar katru jaunu ierakstu klausītājus pārsteidz, allaž paplašinot paši savas radošās robežas, izmantojot nedzirdētas skaņas, tekstūras un ritmiku.

5. augustā klajā nāks grupas jaunais albums Guidance. Klausītājiem jau atrādītie priekšvēstneši — skaņdarbi Vorel, Mota un Afrika, apliecina pirms teikuma minēto. Proti, Russian Circles savā mūzikā turpina pārbaudīt klusā un skaļā polaritāti, vienkāršo un sarežģīto, neglīto un skaisto. Portāla Pitchfork apskatnieks Mota ilustrē ar salīdzinājumu ar brīdi, kad paceļas tava lidmašīna un iedarboties sāk narkotikas. Jautājums ir nevis “kā es te nokļuvu?”, bet gan — “kā es varu šeit palikt mūžam?”.

Ģitārists Maiks Salivans un grupas sākotnējais basģitārists Kolins Dekoipers kopā muzicēt sāka 2004. gadā, un šis laiks arī uzskatāms par Russian Circles sākumu. Drīz vien abiem pievienojās bundzinieks Deivs Tērnkrancs un sākās darbs pie debijas ieraksta Enter. Jau 2006. gada vasarā, uzreiz pēc albuma nonākšanas atklātībā, arī Latvijā vietām bija dzirdami sajūsmas spiedzieni un cerība kādudien grupu šeit ieraudzīt vaigā. Ar sekojošajiem ierakstiem Station, Geneva, Empros un Memorial un Kolinu nomainījušo basģitāristu Braienu Kuku, kurš iepriekš muzicējis apvienībās Botch un These Arms Are Snakes, grupa nostiprinājusies uz desmitgades spilgtāko instrumentālās ģitārmūzikas kolektīvu pjedestāla.

2012. gada 12. aprīlī Russian Circles ar bez dažiem apmeklētājiem izpārdotā koncertā Rīgā pie mums uzstājās pirmoreiz. Nu viņi ir atpakaļ. Turklāt — Latvijas mazākajā pilsētā Durbē. Koncertu ievadīs gaidāmajā Eiropas turnejā grupu pavadošā čelliste Helēna Manija, kuru Latvijas publika jau paspēja iepazīt pirms dažiem gadiem japāņu apvienības Mono koncertā Ģertrūdes ielas teātrī Rīgā.

Biļetes uz Russian Circles un Helēnas Manijas koncertu Durbes kultūras namā 26. oktobrī jau šobrīd ir nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā — Bezrindas.lv. To cena šobrīd — 15.00 EUR. Tuvojoties koncertam tās kļūs dārgākas. Pārdošanā ierobežots skaits biļešu.

Russiancirclesband.com

Helenmoney.com

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs