Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Kesha — High Road
Field Music — Making A New World
Georgia — Seeking Thrills
Holy Fuck — Deleter
Bombay Bicycle Club — Everything Else Has Gone Wrong
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

DECEMBRIS
29: Ainars Mielavs, Mūzikas nams Daile
29: The Music of ABBA, Arēna Rīga
JANVĀRIS
17: Motorama, Melnā Piektdiena
FEBRUĀRIS
10: The Neighbourhood, Arēna Rīga
14: Mesa, Arēna Rīga
MARTS
06: Arturs Skutelis, Palladium koncertzāle
20: Sudden Lights, Hanzas Perons
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Džeza saksofonists Toms Rudzinskis laiž klajā albumu Abra

Intro, 2014. g. 18. decembrī

Decembrī pasaules pirmizrādi piedzīvo godalgotā Latviešu džeza saksofonista un komponista Toma Rudzinska kvarteta pirmais albums Abra. Domubiedru veikums izvirzīts Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons 2014 nominācijās Labākais džeza albums un Labākā debija.

Toms Rudzinskis pārstāv jauno Latvijas džeza izpildītāju un komponistu paaudzi. Viens no Latvijas inovatīvākajiem džeza saksofonistiem un nozīmīgu konkursu laureāts, ieguvis Grand Prix Dutch Jazz (2014), Burghausen Jazz Competition (2013), Keep an Eye (2012) konkursos un 2012. gadā izvēlēts par starptautiski atpazīstamās Amsterdamas koncerzāles Bimhuis džeza vēstnieku.

Jaunais ieraksts Abra, ietērpts izteiksmīgos un klausītājiem saprotamos ritmos, ir drosmīgs klasiskās džeza tradīcijas un avangarda sakausējums. Meistarīga improvizācija kā starptautiskā mūziķu sastāva stūrakmens un latviski skanošais nosaukums Abra lieliski atspoguļo albumu — tam piemīt pasaules elpa, kas ieved klausītāju jaunā skaņas pieredzē.

Toma Rudzinska kvartets dibināts 2011. gadā un sastāv no četriem draugiem — izpildītājiem un komponistiem, Amsterdamas un Dānijas mūzikas konservatorijas absolventiem — Toma Rudzinska (saksofons un kompozīcijas), Dominika Dž. Māršala (Anglija, taustiņinstrumenti), Pata Klīvera (Francija, bass) un latviešu bundzinieka Ivara Arutjunjana. Albuma Abra ierakstā kvartetam pievienojas arī viesmākslinieki no Polijas, Austrijas, Spānijas, Vācijas, Rumānijas un Nīderlandes.

Tuvākā iespēja dzirdēt Tomu Rudzinski džeza sesijā — šo ceturtdien, 18. decembrī, plkst. 20:00 klubā Teātra Bārs, piedaloties izcilajam amerikāņu džeza kontrabasistam, Fulbraita stipendiātam Linnam Sītonam.

http://tomsrudzinskis.bandcamp.com

www.tomsrudzinskis.com

www.facebook.com/TomsRudzinskisMusic

Foto: Publicitātes foto

STNAY BĻAĢ KO TU AR SAVU ELEKTRONIKU PISIES?

STANY 2015. gada 4. janvārī, 03:04

Tavs komentārs