Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Eirovīzijai tuvojoties

Intro, 2018. g. 3. maijā

2018. gada 8. maijā Lisabonā sāksies 63 ikgadējais dziesmu konkurss ar nosaukumu Eirovīzija. Eirovīzijas dziesmu konkurss Portugālē tiek rīkots pirmo reizi, pateicoties Salvadora Sobrala uzvarai 2017. gada konkursā Kijevā ar dziesmu Amar Pelos Dois.

2018. gads ir Eirovīzijas dziesmu konkursam ir īpašs gads, jokonkursā piedalīsies rekordliels dalībvalstu skaits — 43 dalībvalstis. Turklāt šis konkursa gads dēvējams par īpaši veiksmīgu, jo neviena no dalībvalstīm nav atsaukusi savu dalību tajā. Līdzīgi kā iepriekš, arī šogad Eirovīzijas dziesmu konkursu veidos trīs šovi — pusfināli 8. maijā un 10. maijā un, protams, konkursa fināls 12. maijā.

Pirmajā pusfinālā par ceļazīmi uz lielo finālu cīnīsies Albānija, Armēnija, Austrija, Azerbaidžāna, Baltkrievija, Beļģija, Bulgārija, Čehija, Grieķija, Horvātija, Igaunija, Islande, Izraēla, Īrija, Kipra, Lietuva, Maķedonija, Somija un Zviedrija. Savukārt otrajā pusfinālā — Norvēģija, Rumānija, Serbija, Sanmarīno, Dānija, Krievija, Moldova, Nīderlande, Austrālija, Gruzija, Polija, Malta, Ungārija, Latvija, Zviedrija, Melnkalne, Slovēnija un Ukraina. Konkursa finālā startēs 10 valstis no katra pusfināla un “lielā piecinieka” valstis — Francija, Itālija, Vācija, Lielbritānija un Spānija, kā arī konkursa rīkotāja Portugāle.

Dziesmu konkursa 2018. gada uzvarētāju, vērtējot vokālo izpildījumu un uzstāšanos kopumā, noteiks summējot gan ekspertu žūrijas vērtējumu, gan skatītāju balsojumu. Ekspertu žūriju veido vairāk nekā 200 mūzikas ekspertu no visām konkursā pārstāvētajām valstīm. Ekspertu žūrija konkursa dalībniekus vērtē ģenerālmēģinājuma laikā, taču, līdzīgi kā skatītāju balojumā, dalībvalstu žūrijas pārstāvji drīkst balsot tikai par tā pusfināla dalībniekiem, kurā piedalās pašu pārstāvētā valsts. Žūrijas balsojums netiek izpausts līdz dziesmu konkursa finālam.

Savukārt skatītāju balsojums arī 2018. gada konkursā noritēs kā ierasti — balsojums pusfinālā un, protams, fināla balsojums. Skatītājiem nav iespējams balsot par valsts pārstāvi, kurā skatītājs atrodas. Par vienu konkursa dziesmu var balsot ne vairāk kā 20 reižu. Īpaši tiek uzrunāti dziesmu konkursa aplikācijas lietotāji — par atdoto balsi sniedzot īpašu pateicības video no konkursantiem.

Bukmeikeri ir izdarījuši Eirovīzijas likmes un prognozē, ka vislielākās izredzes tikt uz lielo finālu 12. maijā no pirmā pusfināla ir Izraēlas pārstāvei Netta ar dziesmu Toy. Saskaņā ar prognozēm, no pirmā pusfināla valstīm, vislielākās izredzes tikt uz lielo finālu ir Izraēlas pārstāvei (98%), Kipras pārstāvei Eleni Foureira ar dziesmu Event un Čehijas pārstāvim Mikolas Josef ar dziesmu Lie to Me (90%). Arī mūsu kaimiņvalsts Igaunijas pārstāvei Elinai Nechayevai un dalībniekiem no Albānijas, Īrijas, Bulgārijas, Grieķijas un Austrijas ir visai lielas izredzes nokļūt finālā. Savukārt Lietuvas pārstāves Ievas Zasimauskaites iespējas tikt uz finālu ar dziesmu When We're Old novērtētas ar 61%, kas, varētu nebūt pietiekami, lai nokļūtu konkursa finālā.

No pirmā pusfināla vismazākās izredzes piedalīties konkursa finālā ir Islandes pārstāvim Ari Olafsson ar dziesmu Our Choice (8%), Maķedonijai ar dziesmu Lost and Found (22%) un Horvātijai ar dziesmu Crazy (31%).

Latviju šogad konkursā pārstāvēs Laura Rizzotto ar dziesmu Funny Girl. Dziedātāja ceļazīmi uz dziesmu konkursu Portugālē izcīnīja LTV autoru un izpildītāju konkursā Supernova 2018. Latvijas pārstāve startēs konkursa otrajā pusfinālā 10.maijā. 

Tavs komentārs