Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Festivāls Zemlika – jau piekto reizi

Intro, 2015. g. 11. martā

Oktobra nogalē Latvijas mazākajā pilsētā — Durbē, notiks jau piektais mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls Zemlika.

Zināms, ka šogad festivāla norises laiks ir 23. un 24. oktobris. Kā iepriekš, arī šogad festivāls aptvers vairākas no mākslām — mūziku, teātri, vizuālo mākslu un kino. Galvenokārt bērniem un jauniešiem, bet reizē arī citiem interesentiem būs iespēja piedalīties mūzikas meistardarbnīcās. Festivāla otrajā dienā notiks zemnieku, amatnieku un godprātīgu un videi draudzīgu pārstrādātāju ražojumu tirgus ar Durbes un novada, kā arī tuvējo kaimiņu saimniecībām tā centrā, lai tirgotu un atrādītu gada laikā izaudzēto, darbnīcās un ražotnēs paveikto. Festivāla laikā skolas ēdamzālē tiks ierīkots oficiālais festivāla restorāns, kura ēdienkarte tiks veidota, izmantojot lielākoties tikai Durbes novadā izaudzēto, izslaukto, sasieto un citādi saražoto.

Līdzīgi kā iepriekš, arī šogad festivāla Zemlika norises vietas Durbē būs vairākas — Durbes kultūras nams, A. Kronvalda vēsturiskā skolas ēka, A. Kronvalda Durbes vidusskola, Durbes muzejs, Durbes luterāņu baznīca un citas. Festivāla galvenā sadaļa — mūzika, nemainīgi piepildīsies 17 dažādu mūziķu un kolektīvu koncertos divu dienu laikā. No ģitārmūzikas līdz mūsdienu akadēmiskajai mūzikai, no tautas jeb folk mūzikas līdz elektroniskajai deju mūzikai. Uz koncertiem tiks tirgotas ieejas biļetes, taču visas pārējās augstākminētās norises vietējiem un pilsētas viesiem tiks piedāvātas bez maksas.

Biļetes uz festivālu Zemlika ir nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā — Bezrindas.lv. Tikai pirmās 50 biļetes pieejamas par jo īpašu cenu — 20.00 EUR. Līdz ar pirmo mākslinieku (vai beidzoties pirmajām piecdemit biļetēm) izziņošanu tās kļūs dārgākas. Pārdošanā ierobežots skaits biļešu.

Arī līdzšinējie mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāli Zemlika Durbē notikuši oktobra mēneša nogalēs. Festivālos iepriekš uzstājušies vairāki atpazīstami ārvalstu un vietējie mūziķi un kolektīvi — Nilss Frāms (Nils Frahm) no Vācijas, Library Tapes no Zviedrijas, Barn Owl un Lichens no ASV, The Necks no Austrālijas, Larsen no Itālijas, Gregs Hainzs (Greg Haines) no Lielbritānijas, Sun Glittersno Luksemburgas, Aluk Todolo un High Wolf no Francijas, Lust For Youth no Dānijas, Lukrēcija Dalta (Lucrecia Dalt) no Kolumbijas, VAK Latvija, Iļģi, Vētras saites, Kaspars un Jēkabs Dimiteri, Ievas Akurateres, Raimondas Vazdikas un Ilzes Gruntes trio, Mielavs un Pārcēlāji, kā arī daudzi citi. Īpaša bija Eidena Beikera (Aidan Baker) kopīga uzstāšanās ar Sinfonietta Rīga stīgu kvartetu un eksprompta vietējo mūziķu kolektīvu The Burning Kulba pirmajā festivālā. Notika arī vairākas bezmaksas muzikālas un mākslas meistardarbnīcas bērniem un jauniešiem, diskusijas par un ap neatkarīgo mūziku, mūsdienu izaicinājumiem valsts finansētajos un nevalstiskajos teātros, kapusvētkiem un veļu kultu latviešu ritos un folklorā, jau pieminētais tirgus, teātra izrādes, filmu seansi un vairākas citas aktivitātes.

Internetā:

Zemlika.lv
Twitter.com/zemlika

Foto: Aivars Ivbulis

Tavs komentārs