Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

MARTS
Waxahatchee — Saint Cloud
Half Waif — The Caretaker
APRĪLIS
Dua Lipa — Future Nostalgia
Yves Tumor — Heaven To A Tortured Mind
TOPS — I Feel Alive
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
27: Triana Park, Hanzas Perons
28: Very Cool People, Hanzas Perons
APRĪLIS
03: Rīgas Modes, Klubs Depo
17: Laime Pilnīga, Palladium koncertzāle
18: Aminata, Hanzas Perons
18: Ghostemane, Palladium koncertzāle
18: Human Tetris, Klubs Depo
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Gurecka Trešās atskaņojumu Ventspilī ievadīs Saltland

Intro, 2019. g. 17. septembrī

29. septembrī Ventspilī, koncertzālē Latvija gaidāmo pazīstamā poļu komponista Henrika Gurecka (Henryk Mikołaj Górecki) Trešās simfonijas atskaņojumu amerikāņu saksofonista Kolina Stetsona (Colin Stetson) un ansambļa interpretācijā ievadīs kanādiešu čellistes Rebekas Fūnas (Rebecca Foon) jeb Saltland priekšnesums.

Saltland ir čellistes un komponistes Rebekas Fūnas solo projekts. Lai arī tā aizsākums meklējams ap 2010. gadu, kad tapa pirmie Saltland skaņdarbi, mūziķe klausītājiem ir labi zināma kā Monreālas radošās kopienas neatņemama sastāvdaļa jau kopš tūkstošgades sākuma. Proti, viņa ir viena no Kanādas mūzikas balvas Juno ieguvēja, laikmetīgās kamermūzikas ansambļa Esmerine dibinātājām, bijusi kulta kolektīva Thee Silver Mt. Zion Memorial Orchestra dalībniece un darbojusies arī Monreālas neatkarīgās rokmūzikas supergrupā Set Fire To Flames, nepieminot virkni citu radošu sadarbību un iesaisti dažādos projektos.

2013. gadā izdevniecības Constellation Records paspārnē klajā nāca Saltland debijas ieraksts I Thought It Was Us But It Was All Of Us — daudzslāņainas čella spēles klusināta balss, trokšņainas iespēles, atsauces uz neoklasiskās un minimālisma kompozīcijas tradīciju ar atgādinājumiem par sapņainas popmūzikas un brīvās improvizācijas klātesamību. Ieraksts, kuru ar atzinību uzņēma gan klausītāji, gan kritiķi, un kurā cieši līdzdarbojušies vairāki grupas Arcade Fire dalībnieki, bija kā pamudinājums arī Rebekas Fūnas koncertdzīvei uzņemt apgriezienus. Kopīgi koncerti ar Džūliju Kentu (Julia Kent), Netu Baldvinu (Nat Baldwin), Semu Emidonu (Sam Amidon) un daudziem citiem nostiprināja Saltland kā svaigu, pilnasinīgu un hipnotizējošu performanču mākslinieces reputāciju.

Pirms diviem gadiem klajā nākušais albums A Common Truth ir sakņots klimata pārmaiņu vērojumos un mākslinieces personīgajās rūpēs par tām. Gan mūzikā, gan dziesmu vārdos saklausāmi pretmeti — cerība un izmisums, apņemšanās un samierināšanās, personīgais un intīmais, un raizes par ikvienu skarošo. Ieraksta koncepcija paģēr, ka tam bijis jārodas dziļi personīgā “vietā”. Neskaitot palīgus ar gluži tehniskām niansēm, Rebeka Fūna to arī lielākoties īstenojusi vienatnē, par vienīgo viesi skaņradē aicinot Vorenu Elisu (Warren Ellis) — Nika Keiva (Nick Cave) ciešāko līdzgaitnieku, trio Dirty Three dalībnieku, kura vijoles un harmonija spēle dzirdama ierakstā. Iepriekš minētās rūpes par klimatu nav tikai romantiski aizplīvurotas runas vēlamības izteiksmē. Māksliniece ir aktīva dalībniece vairākās sabiedriskajās organizācijās, kas rūpējas par izmešu atmosfērā samazināšanu, augsnes saglabāšanu, atjaunojamo enerģiju un pilsētu zaļajām zonām.

Mūziķu ansamblī, kas 29. septembrī Ventspilī pirmajā un vienīgajā koncertā Baltijas valstīs interpretēs jeb “no jauna iztēlosies” (no ‘re-imagine’ angļu val.) H. Gurecka Trešo simfoniju, bez Kolina Stetsona un Rebekas Fūnas apvienojušies vēl 10 ekselenti mūziķi — Kolina māsa Megana (Megan Stetson, balss), bundzinieks Gregs Fokss (Greg Fox), vijolnieki Viktors Orri Aurnasons (Viktor Orri árnason) un Tobiass Preisigs (Tobias Preisig), taustiņinstrumentālists Džastins Volters (Justin Walter), ģitāristi Šazāds Izmailijs (Shahzad Ismaily), Raiens Fereira (Ryan Ferreira) un Grejs Makmarijs (Gray MacMurray), kā arī pūšaminstrumentālisti Daniels Benets (Daniel Bennett) un Mets Boders (Matt Bauder).

Biļetes uz H. Gurecka Trešās simfonijas jeb Sorrow atskaņojumu un Saltland priekšnesumu 29. septembrī koncertzāles Latvija Lielajā zālē nopērkamas Biļešu Paradīze tirdzniecības tīklā.

Internetā:

http://www.saltland.ca/
http://www.colinstetson.com/

Video Saltland skaņdarbam Light Of Mercy:

https://vimeo.com/209892648

Ieraksts Sorrow internetā:

https://colinstetson.bandcamp.com/album/so...

Sorrow pieteikuma video rullītis:

https://youtu.be/WzdymBS0Vjw

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs