Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

AUGUSTS
14: Dons. Es Nāktu Mājās, Daugavas stadions
22: Ozols. Lielkoncerts Lucavsala Live, Lucavsala
SEPTEMBRIS
03: Foals, Palladium koncertzāle
OKTOBRIS
02: Sting, Arēna Rīga
07: Carnival Youth Koncertsērija Naivais Ku-Kū , VEF Kultūras pils
16: Nazareth, Arēna Rīga
NOVEMBRIS
02: Bon Iver, Arēna Rīga
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Izmantojot Grupu Kreklu Dienā saziedotos līdzekļus, sniegts jau otrais atbalsts

Intro, 2019. g. 29. oktobrī

Veiksmīgi sadarbojoties Latvijas Radio 2, pieci.lv un "Fondam Līdzskaņa", šī gada Grupu Kreklu Dienā sabiedrībai tika piedāvāta dzīvā ētera 12 stundu koncertsērija, kuras laikā tika vākti ziedojumi Latvijas mūziķiem. No saziedotajiem līdzekļiem, kas kopsummā veidoja 4005 EUR, Fonds Līdzskaņa sniedzis atbalstu jau otrajam mūziķim — latviešu dzejniekam, dziesminiekam, grupas Dodo dibinātājam un solistam Ģirtam Koknēvičam.

Smagā satiksmes negadījumā pirms 11 gadiem Ģirts Koknēvičs pārcieta galvas traumu, kā rezultātā radās kustību un runas traucējumi. Ņemot vērā veselības stāvokli un esošās problēmas, Ģirtam ir nepieciešams ilgstošs “Fonda Līdzskaņa” atbalsts. Grupu Kreklu Dienas ietvaros iegūto līdzekļu daļa tiks izmantoti, lai maksimāli uzlabotu Ģirta ikdienas kvalitāti, tostarp runas spējas. Lai to nodrošinātu, mūziķim tiks sniegts finansiāls atbalsts logopēda vizīšu izmaksu segšanai.

“Uzsākot sadarbību ar Latvijas Radio 2 un pieci.lv, raugāmies uz ilgtermiņu — mēs vēlamies Grupu Kreklu Dienu veidot kā tradīciju ar pievienoto vērtību, kas ar katru nākamo gadu pieņemtu arvien plašākas aprises. Esam patiesi priecīgi, ka mūsu starpā ir tik daudz cilvēku, kas sniedz gan finansiālu, gan emocionālu atbalstu. Kopā mēs spējam darīt lielas lietas — sniegt atbalstu tiem mūziķiem, kuri gadu gaitā mūs ir iepriecinājuši, uzmundrinājuši bēdīgākos dzīves posmos un ne mazāk svarīgi — veidojuši Latvijas kultūras muzikālo telpu,” par projektu stāsta Liena Grīna, “Fonda Līdzskaņa” vadītāja.

Ģirts Koknēvičs ir grupas “Dodo” virzītājspēks, kas klausītājus apbūra ar sevis sarakstītājām un emocionāli piesātinātajām dziesmām. Grupas pamatsastāvu veido četri cilvēki — dzied Ģirts Koknēvičs un Gunita Groša, akustisko ģitāru spēlē Mārtiņš Liepa (Sīmanis), sintezatorus, elektrisko ģitāru un flautu spēlē Andris Gauja. Nenoliedzama ietekme uz “Dodo” skanējumu ir arī grupas patronam, producentam Ingum Baušķeniekam, kurš 2009. gada vasarā izteica iniciatīvu uzsākt darbu pie albuma ieraksta, kuru aranžēja kopā ar Andri Gauju. Sadarbībā ar Ingu kopumā izdoti divi albumi — "Pasaule var nomirt" un “Tur tek tu”.

Par Grupu Kreklu Dienā saņemtajiem ziedojumiem pirmā palīdzība tika sniegta grupas "Juuk" un ansambļa "Manta" dalībniekam Raitim Viļumovam un viņa ģimenei. Raitis ar sievu Ievu, kura bija bērniņa gaidībās, devās muzicēt uz pašizaugsmes nometni Itālijā un, tās pēdējā dienā, Ievai sākās priekšlaicīgas dzemdības. Jaunajai ģimenei bija nepieciešams atbalsts sadzīvisku apstākļu nodrošināšanai meitas attīstībai, uzturēšanās un transporta izdevumiem nokļūšanai mājās. Šobrīd ģimene veiksmīgi ir atgriezusies Latvijā.

Kopš 2016. gada “Fonds Līdzskaņa” palīdz Latvijas mūziķiem, kuri ir nonākuši nelaimē un kuriem nepieciešams atbalsts. Līdz šim ir palīdzēts jau 16 dažādiem mūziķiem un viņu ģimenēm — Aleksandram Šlujevam, Valdim Atālam, Robertam Gobziņam, Valteram Frīdenbergam, Dainim Dobelniekam, Rolandam Balodim-Ūdrim jeb Ūdrītim, Aleksandram Kublinskim, Evai Bindei, Sondrai Zaļupei, Valdai Rudzītei, Guntaram Muceniekam, Raitim Viļumovam un citiem. Ar aktuālo informāciju par mūziķiem, kuriem ir nepieciešams atbalsts, var iepazīties vietnē www.lidzskana.lv.

Foto: Kristaps Kalns

Tavs komentārs