Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

SEPTEMBRIS
Efterklang — Altid Sammen
Keane — Cause And Effect
M83 — DSVII
Blink-182 — NINE
Liam Gallagher — Why Me? Why Not.
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

SEPTEMBRIS
18: Nepāriet Albuma Atklāšanas Svētki, K. K. fon Stricka villa
19: Alise Joste, Nesen, K. K. fon Stricka villa
20: Jāņa Ruņģa Klātbūtne, Tallinas Pagalms
20: Ploho, Klubs Depo
21: UNDER Festival 2019, Autentika
28: Super Besse, Human Tetris, One One
28: Laika Suns, Siguldas pils kvartāls
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Latvijā atgriezīsies Hurts

Intro, 2015. g. 15. septembrī

1. martā Arēnā Rīga sava jaunākā albuma Surrender koncerttūres ietvaros uzstāsies Latvijā tik iecienītais sintpopa duets Hurts. Pēc divu gadu pārtraukuma grupa laiž klajā pavisam jaunu materiālu, kas albuma formātā klausītājiem būs pieejams 9. oktobrī.

2010. gadā iznākušais debijas albums Happiness vienā mirklī uztraucās Lielbritānijas topa 4. vietā, un tā pārdošanas rādītāji bija visstraujāk augošie tajā gadā. Seši singli no tikai viena diska — Wonderful Life, Better Than Love, Stay, Sunday, All I Want For Christmas Is New Year's Day unIlluminated — pabija dažādu Eiropas topu augšgalā. Albums ieguva zelta statusu Lielbritānijā un Austrijā, bet Platīna — Vācijā, kopumā sasniedzot vismaz pirmo desmitnieku 12 Eiropas valstu hitparādēs. Pārdoto kopiju skaits pārsniedz vienu miljonu.

2013. gadā klausītāji saņēma jaunu Mančestras dueta sniegumu — albumu Exile, kas arī ierindojās UK Top 10, bet virknē Eiropas valstu — Vācijā, Polijā un Čehijā — sasniedza zelta statusu vienas nedēļas laikā. Vislielāko atzinību izpelnījās 2 hiti: Miracle un Somebody to Die For.

Šoruden kārta pienākusi jaunam radošam apkopojumam. Jaunais albums iesākts maigajā Montrē klimatā un turpināts Ivisā, Losandželosā un Ņujorkā. Apkārtnes nozīmīgumu uzsver arī paši grupas dalībnieki: “Jaunas sejas, jaunas vietas...Tās palīdzēja tapt Surrender. Pilsētās, kur mēs rakstījām albumu, bija augstas, zilas debesis, tā nebija Mančestra ar mūžīgo lietu. Mēs izbaudījām to visu pilnībā, tāpēc arī mūzika tapa viegli un nepiespiesti.”

Jau kopš šī gada jūnija faniem pieejams kompozīcijas Some Kind of Heaven variants, kuru solists Teo Hačkrafts komentē šādi: “Šī dziesma ir kā sacensību starta pistoles šāviens. Mums patīk būt kustīgiem mērķiem. Un tieši šī kompozīcija, mūsuprāt, liek cilvēkiem iesaukties: “Kas tad tas?!“”

Britu prese jau to paspējusi nodēvēt par krāsainu popa detonāciju, kuru uz priekšu dzen visu līdzi raujošais ritms un Teo pārliecinošais vokāls, kas papildināti ar smalkām instrumentālām niansēm, sākot ar baroka vijolēm un beidzot ar afrikāņu bungām. Taču pati spilgtākā kompozīcijas nianse slēpjas tās nekaunīgajā krāšņumā, kas vienkārši peldas zelta pielietā mirdzumā un pauž krasu pretstatu drūmajai otrā albuma noskaņai.

Atgādinām, ka duetu Hurts 2009.gadā Mančestrā nodibināja vokālists Teo Hačkrafts un multiinstrumentālists Adams Andersons. Par grupas vizītkarti kļūst mazliet atsvešināts 30. gadu ģērbšanās stils, lieliskas, drīzāk 80. gadiem nekā mūsdienām raksturīgas melodijas, padrūma noskaņa, ko paspilgtina smeldzes caurausts vokāls. Savu mūzikas stilu paši puiši nodēvējuši par Disco Lento.

Biļešu iepriekšpārdošana sāksies 18. septembrī plkst. 10.00 visā Biļešu Serviss tīklā un www.bilesuserviss.lv.

http://www.informationhurts.com/

http://www.facebook.com/hurts

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs