Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Latviju lielākajā Eiropas mūzikas konferencē Eurosonic Noorderslag 2018 pārstāvēs Elizabete Balčus un Makree.

Intro, 2018. g. 17. janvārī

Kā informē Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports, laikā no 17. līdz 20. janvārim Nīderlandes pilsētā Groningenā notiks ikgadējais mūzikas festivāls un konference Eurosonic Noorderslag. Latviju tajā šogad pārstāvēs mūziķi Elizabete Balčus un Makree, kā arī 10 dažādu kompāniju pārstāvji, kuri apmeklēs konferenci tirdzniecības misijas ietvaros, kas tiek organizēta Latvijas Mūzikas attīstības biedrības/Latvijas Mūzikas eksports un LIAA sadarbības ietvaros.

Eurosonic Noorderslag  ir Eiropas apjomīgākā mūzikas industrijas profesionāļu sanāksme jeb showcase, kas sevī ietver gan iekštelpu mūzikas festivālu, gan konferenci. Katru gadu tajā piedalās vairāk nekā 300 mūziķu, ap 4000 delegātu (menedžeru, festivālu un koncertu organizatoru, publicitātes speciālistu un ierakstu izdevniecību pārstāvju), kā arī vairāk nekā 40 000 apmeklētāju.

Elizabete Balčus līdz šim izdevusi divus albumus, jaunākais no tiem — eksperimentālās popmūzikas žanrā ieturētais Conarium — 2016. gada nogalē izdots angļu leibla Liminal Noise paspārnē. Viņas neordinārie ieraksti un avangardiskie koncerti piesaistījuši uzmanību daudzviet Eiropā, un uzstāšanās Eurosonic festivālā būs daļa no divu nedēļu garas turnejas, kuras ietvaros viņa viesosies arī Vācijā, Luksemburgā, Francijā, Itālijā, Serbijā, Ungārijā un Rumānijā.

Elektroniskās mūzikas producents un dīdžejs Makree savā žanrā darbojas kopš 2014. gada, un viņa paša radītie skaņdarbi, kā arī citu mākslinieku remiksi, atzīti gan vairāku ārzemju radio staciju, gan kolēģu vidū. Laika gaitā Makree ir sadarbojies ar ierakstu izdevniecībām Beļģijā un Zviedrijā, taču viņa jaunāko veikumu — kopdarbu ar producentu Secondcity — šogad izdos Sony apakšleibli Ministry of Sound un Nothing Else Matters

19. janvārī Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports, sadarbībā ar Ungārijas, Slovākijas un Austrijas kolēģiem rīko pasākumu Ceentral Party klubā Oost Dance and Nightclub, kur uzstāsies arī Elizabete Balčus.


Latvijas mūzikas industrijas dalību Eurosonic Noordeslag 2018 atbalsta Latvijas Kultūras ministrija, LaIPA, LIAA, Latvijas Balzams.
 

Tavs komentārs