Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Māra Upmane-Holšteine: Šis būs mūsu vērienīgākais koncerts!

Normunds Vucāns, 2012. g. 19. novembrī

Jau ceturtdien, 22. novembrī, ar koncertu Palladium Rīga zālē, savu jauno albumu Lauvas prezentēs pašmāju grupa Astro’n’out. Tā kā pašlaik notiek pats aktīvākais darbs pie koncerta sagatavošanas, sarunāt interviju ar mūziķiem ir diezgan sarežģīti, taču grupas līdere Māra Upmane Holšteine izbrīvēja laiku savā ļoti aizņemtajā grafikā, lai eRoks.lv pastāstītu par to, ko klausītāji varēs dzirdēt un redzēt koncertā.

— Līdz koncertam atlikusi mazāk kā nedēļa. Viss jau izdomāts un lielā mērā arī izdarīts, un atlikusi vien pēdējā pieslīpēšana, vai arī joprojām notiek kādu jaunu ideju radīšana?

Ideju radīšanas process jau ir galā, bet aktīvais mēģinājumu laiks tieši tagad tikai sākas. Līdz pēdējam brīdim bijām aizņemti ar darbu studijā, bet tad sekoja organizatoriskās lietas gan albumam, gan koncertam. Tagad, kad viss ir iegājis tādā kā finiša taisnē, viss sagatavotais ir jānoslīpē tā, lai varētu to atrādīt vislabākajā kvalitātē. Nākamnedēļ mēs mēģināsim katru dienu, arī rīt pa dienu spēlēsim [intervija notika piektdien — aut.], tā kā — mēs svinam svētkus kopā!

— Cik daudz dziesmas spēlēsiet?

Mēs plānojam setlisti uz pusotru stundu, nedaudz garāku koncertu kā parasti, jo šoreiz neesam aicinājuši nevienu viesmākslinieku uzstāties pirms mums. Pirmkārt, liksim uzsvaru uz jaunajiem gabaliem, bet nebūs tā, ka spēlēsim jauno albumu no A līdz Z, dažus skaņdarbus esam nolēmuši izlaist. To visu mēs miksējam kopā ar vecajiem, labajiem hītiem, un, starp citu, arī ar dažiem vecajiem, labajiem ne-hītiem, kuri, mūsuprāt, labi papildina kopējo noskaņu.

Koncerts būs tādās kā trīs daļās, sāksim ar mierīgākiem jaunajiem Astronautu skaņdarbiem, tad pa vidu būs akustiskā sadaļa, kurā Mārčiks [grupas bundzinieks Mārtiņš Miļevskis — aut.] mūs pārsteigs. Laikam jau tas nav nekāds lielais noslēpums — viņš mūs pārsteigs ar marimbu. Viņš man tikko zvanīja, un lepni teica: „Māra, man ir baigi foršās iespēlītes sagatavotas!” Un tad, pēc akustiskās daļas, koncertu noslēgsim ar, mūsuprāt, kustīgākajiem jaunā albuma gabaliem un jau, tā teikt, klasiski mīļajām, Astro’n’out dziesmām.

— Klasiski mīļajiem Astro’n’out gabaliem veidosiet arī jaunas aranžijas?

Mēs visu laiku kaut ko nedaudz pamainām, bet kopējā sajūta vienmēr ir tāda, ka tā ir tā pati kompozīcija, kurā nekas ekstremāli nav mainīts. Cilvēki tomēr ir iemīļojuši skaņdarbus tieši tādus, kādi tie ir.

Kādreiz mēs mēģinājām ar Tankiem eksperimentēt, mums bija pievienojies Arnis Račinskis, ar kura palīdzību bijām to pilnībā pāraranžējuši uz klavierēm ar pilnīgi citiem akordiem. It kā tā bija tā pati dziesma, it kā — ļoti liels pārsteigums, bet mēs redzējām, ka cilvēki līdz galam nesaprot, kas notiek. Mums pašiem likās, ka viss ir baigi forši un dziesmai ir jauna enerģija, bet no klausītāju viedokļa tā bija visai daudz zaudējusi. Trūka līdzdziedamās sajūtas piedziedājumā. It kā tā pati zināmā dziesma, tomēr sveša. Kopš sī mēģinājuma, ar radio singlu pāraranžēšanu apejamies ļoti uzmanīgi. Tā ir smalka štelle, lai gabals nepazaudētu to sajūtu, kuras dēļ tas vispār ir klausītāju iemīlēts. Tieši tāpēc mēs to visu darām minimāli — mazliet pamainām ritmiņu, mazliet pamainām kādu soliņu vai tembrus, bet kopumā tie ir sīkumi, kurs klausītājs varbūt pat nepamanīs, tikai jutīs, ka forši skan.

— Ko lai cilvēki gaida no koncerta? Būs koncerts kā koncerts, vai arī esat plānojuši lielu vizuālo šovu tam visam klāt pielikt?

Vārds „šovs” ir tāds ļoti liels un smags, un mēs to baidāmies izmantot sava koncerta sakarā, taču esam piesaistījuši scenogrāfu Robertu Rubīnu, kurš plašākai publikai varētu būt zināms ar saviem darbiem Dabas Koncertzālē. Starp citu, pašlaik Staro Rīga ietvaros viņam ir ļoti jauka projekcija uz Rīgas Biržas ēkas, vakar to redzēju, un ikvienam varu tikai ieteikt to noskatīties pilnā garumā, kas ir 15 minūtes. Viņš ir ļoti radošs cilvēks, kuram ir skaidra sava vīzija. Patiesībā, viņš ir tik ļoti mākslinieks ar savu vīziju, ka arī mūsu diskusijās viņam vienmēr paliek galavārds, taču tas ir tieši tas, ko mums vajag. Komandai, kas veido vizualizācijas, ir piesaistīti forši mākslinieki, tostarp arī viens animātors, tāpēc domāju, ka tas nebūs vienkāršs koncerts kā vasaras festivālos, kur grupa nospēlē daudzus hītus un arī kaut ko jaunu, bet gan kaut kas daudz interesantāks un spēcīgāks.

Arī gaismu režija ies roku rokā ar mūziku un vizualizācijām, un ar to mums palīdz Oskars Timbars no GaCo. Tā kā var teikt, ka būs video projekcijas, kopā ar gaismu horeogrāfiju, kopā ar mums. Uz skatuves mums pievienosies arī albuma producents DJ Ruud, tāpat arī mans cienītskungs Goran Gora. Starp citu, pirmo reizi mēs ar viņu albumā dziedam kopā, līdz tam bija sanācis reizē uzstāties tikai koncertos. Kopā, protams, izpildīsim to dziesmu, ko viņš dzied albumā [Vilnis — aut.], un arī... vēl kaut ko mazliet citu.

— Tas lai paliek noslēpumā.

Nu ja, nevar jau visu atklāt, vai ne? Setlisti tev nedošu, ja to tagad vēlies no manis dabūt! [smejas]

— To pēc koncerta!

Nu sarunāts, pēc koncerta vienu piešķirsim tev! [smejas]

— Visbeidzot — ko vēlētos pateikt tiem, kas pašlaik domā — iet vai neiet, būs interesanti vai nebūs?

Principā, es domāju tā — ja Astro’n’out mūzika kaut kādā veidā rezonē tevī, tad šajā koncertā vīlies nebūsi. Tie būs vecie, labi Astronauti mazliet jaunā skanējumā un mazliet košāki. Ja doma „neiet” ir tāpēc, ka jau vasarā ir gadījies mūs redzēt festivālā, jo tikko viss taču jau ir dzirdēts, tad es gribētu teikt, ka Palladiumā viss būs daudz vērienīgāk un plašāk. Arī jaunie skaņdarbi tikai tagad ir tā kārtīgi iedzīvojušies, turklāt — tik vērienīgs koncerts mums vēl nekad nav bijis. Tieši tāpēc es gribētu aicināt atnākt un paskatīties, kā tad mēs skanam tagad, lielākā komandā, un ar papildspēkiem uz skatuves.

Starp citu — kaut gan var likties, ka projekcijas un ekrāni nav nekas īpašs, jo tādi taču pašlaik ir katrai otrajai grupai, es varu pačukstēt, ka mums ekrāni būs neparastas formas, tas viss atgādinās nedaudz skatu caur graņonku. Mākslinieki tiešām ir pacentušies atrast to labāko un kosmiskāko noskaņu, un ceram, ka skatītājiem tā patiks!

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs