Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Positivus 2017 pirmās dienas apskats

Intro, 2017. g. 15. jūlijā

Vakar aizritēja pirmā Positivus 2017 diena, kurā festivāla apmeklētāji piedzīvoja vairākus īpašus brīžus un tika pie iespējas vērot vienu lielisku koncertu pēc otra. Turpmākajās rindās neliels kopsavilkums par mūsu piedzīvoto un pārdzīvoto.

Pirmo patiešām lielo skatītāju pūli savā koncertā sagaidīja Trad.Attack! — šī progresīvā folkgrupa atklāja lielās skatuves programmu un pavisam noteikti parādīja sevi no labākās puses, piešķirot festivāla sākumam vajadzīgo enerģijas lādiņu. Ļoti kvalitatīvu koncertu uz Nordea skatuves sniedza Margareta Glaspija, kuras vienlaikus maigā un nedaudz piesmakusī balss ieinteresēja pat vienkāršus garāmgājējus.

Nothing But Thieves uzstāšanās uz lielās skatuves bija pirmais, kurā izteikti varēja novērot ievērojamu skaitu kādas grupas fanu — gan emociju, gan līdzi dziedāšanas ziņā palika neapgāžams iespaids, ka šis koncerts iezīmēja dienas galveno notikumu sākšanos. Īpašu atmosfēru radīja arī Cigarettes After Sex sniegums, atstājot romantisku un nedaudz smeldzīgu pēcgaršu. Amerikāņu grupas koncerts apbūra daudzus klātesošos un pie Nordea skatuves bija grūti atrast pat vietu, kur apsēsties, nemaz nerunājot par stāvēšanu pie pašas skatuves. Mūziķu uzstāšanās laikā uz ekrāniem viņi bija redzami melnbaltās krāsās, kas ļoti piestāvēja spēlētājai mūzikai, dažbrīd radot sajūtu, ka uz skatuves notiekošais ir kadri no kādas kinofilmas.

Vakars turpinājās ar Maxïmo Park un Edavārdi performancēm — kamēr britu indie smagsvari kontrolēja notikumus uz lielās skatuves, Edavārdi sarīkoja pamatīgu ballīti Palladium teltī, kur skatuves priekšā vieta bija pamatīgam enerģijas lādiņam. Edavārdi gan spēlēja savas populārākās dziesmas, gan dažbrīd improvizēja, repojot pa virsu populārām dziesmām (piemēram, Beyonce hītam Crazy In Love), un redzot to, cik daudzskaitlīga un aktīva bija publika viņa koncertā, radās pārliecība, ka nākamreiz viņam jāuzstājas uz kādas no festivāla galvenajām skatuvēm. Arī JP Cooper uzstāšanās pulcēja lielu skatītāju loku, turklāt jāatzīmē, ka pat lēnākās un mierīgākās dziesmu versijas atstāja ļoti labu iespaidu.

Galvenās programmas noslēgumā uz skatuves kāpa leģendārā amerikāņu grupa Pixies, kuras uzstāšanās bija īsts rokšovs visās šī vārda izpausmēs. Pusotru stundu garā koncerta laika laikā viņi nospēlēja gandrīz visas no savām slavenākajām dziesmām, un šķiet, ka neviens Pixies fans pēc tā nedevās prom no Lattelecom skatuves ar vilšanās sajūtu.

Pēc vakara galveno zvaigžņu uzstāšanās dejot gribētāji vēl varēja izlocīt kājās pie Nordea skatuves, kur uzstājās hiphopa leģenda Grandmaster Flash, kurš savā dīdžejsetā iekļāva tik daudzus klasiskos ballīšu hītus, ka pie katras no viņa spēlētājam dziesmām atskanēja skaļas pūļa ovācijas. Uzreiz pēc tam Electric Room skatuvē intensīvu deju mīziku spēlēja sampleru virtuozs AraabMuzik, līdz ar to ballīte varēja turpināties līdz pat rītausmai. Festivāls gan vēl nav ne tuvu izskaņai, un mēs ar nepacietību gaidām atlikušajās festivāla dienās gaidāmos koncertus, turpinot ziņot par saviem iespaidiem.

Foto: Staņislavs Fisenkovs

Tavs komentārs