Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Positivus programmu papildina Bastille, The 1975 un Laura Mvula

Intro, 2014. g. 30. janvārī

Šī gada Positivus festivāla programmu papildina grupas Bastille, Laura Mvula, The 1975 un Kid Karate. Dziedātāja Laura Mvula un grupa Bastille šogad izvirzītas vairākās prestižās mūzikas balvas Brit Awards 2014 nominācijās. Positivus festivāls šogad norisināsies 18., 19. un 20. jūlijā. Biļetes iespējams iegādāties Biļešu Serviss kasēs un Nordea bankomātos, sākot no EUR 57.

Rokgrupa Bastille Brit Awards 2014 cīnās par balvām veselās četrās nominācijās — Gada debija, Labākā grupa, Labākais albums un Labākais singls. Bastille pirmsākumu meklējami grupas līdera un vokālista Dena Smita radošajās izpausmēs. Smita talanta pamatā slēpjas viņa spēja uzburt intriģējošus stāstus, iekļaujot tos četru minūšu garās popmūzikas kompozīcijās. Smita radīto mūziku uz skatuves pilnveido pārējie grupas dalībnieki, papildinot to ar vokāliem, taustiņinstrumentu skaņām un perkusijām. Bastille atmosfēriskajos skaņdarbos harmoniski mijiedarbojas ritmiskas melodijas un plūstoši vokāli. Savu debijas albumu Bad Blood grupa izdeva 2013. gadā.

2013. bija izteikti samtainās balss īpašnieces Lauras Mvulas vētraino panākumu gads — dziedātājai iznāca debijas albums Sing to the Moon, viņa debitēja Savienoto Valstu SXSW festivālā martā, kam sekoja vairāki koncerti, to starpā uzstāšanās slavenajā Alicia Keys Black Ball labdarības koncertā. Mvula guva iespaidīgus panākumus arī Apvienotajā Karalistē — saņēma iekārojamās Barclaycard Mercury Prize nomināciju un BRIT Critics Choice Award balvu, kā arī divas MOBO Awards balvas un nomināciju prestižajā BBC Sound of 2013 jauno talantu apskatā. Laura Mvula šogad ir nominēta arī divās Brit Awards 2014 nominācijās kā Gada debija un Gada dziedātāja. Dziedātājas aizkustinošais Ninas Simones skaņdarba Little Girl Blue izpildījums tika iekļauts kritiķu augsti vērtētās filmas 12 Years A Slave skaņu celiņā.

Alternatīvās rokgrupas The 1975 muzicēšanas stilu raksturo kā “ēterisku rokmūziku, kurā dominē sekss, bailes un mīlestība”. Salīdzinoši jaunā grupa jau ir uzstājusies iTunes festivālā, 2013. gada izskaņā noslēgusi savu pirmo lielo Eiropas tūri un izdevusi debijas albumu The 1975. Grupas jaunākais EP Music For Cars EP šobrīd atrodas iTunes topa sestajā vietā.

Kid Karate ir visroķīgākā un trokšņainākā grupa no festivāla programmas papildinājuma, ko raksturo skaļš vokāls, griezīgs ģitāras solo, intensīva bungu spēle un meistarīgs skaņas efektu izmantojums. Šogad grupa debitēja vienā no nozīmīgākajām Eiropas jauno grupu skatēm Eurosonic Noorderslag. Grupas Kid Karate sastāvā ir divi dalībnieki. 2013. gadā grupa izlaidusi savu debijas EP Lights Out.

Festivāla 3 dienu biļete bez teltsvietas maksās EUR 57 un 3 dienu biļete ar teltsvietu EUR 63. Biļetes nopērkamas http://www.positivusfestival.com, Biļešu Serviss kasēs un  Nordea bankomātos.

Positivus festivāls ir lielākais un nozīmīgākais mūzikas un mākslas festivāls Baltijā, kas 2014. gadā norisināsies jau astoto reizi Salacgrīvā. Festivāla galvenais partneris ir Lattelecom,  atbalsta Nordea un Tuborg. The European Festival Awards žūrija šogad nominēja Positivus festivālu divās kategorijās — Labākais line-up’s starp Eiropas festivāliem un Labākais vidēji lielais Eiropas festivāls. Festivālā līdz šim ir uzstājušās tādas grupas kā The xx, Muse, Sigur Rós, Imagine Dragons, Two Door Cinema Club, Willy Moon, Michael Kiwanuka, Tom Odell un daudzi citi. Jau šobrīd Lattelecom Interaktīvās TV un www.lattelecom.tv video nomā bez maksas skatāmi iepriekšējo gadu Positivus festivāla grupu Keane un James koncertieraksti.

https://www.positivusfestival.com

Foto: Publicitātes foto

Gaidam grupu Tranzīts!

Ervīns 2014. gada 30. janvārī, 20:49

Tavs komentārs