Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

SEPTEMBRIS
Efterklang — Altid Sammen
Keane — Cause And Effect
M83 — DSVII
Blink-182 — NINE
Liam Gallagher — Why Me? Why Not.
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

SEPTEMBRIS
18: Nepāriet Albuma Atklāšanas Svētki, K. K. fon Stricka villa
19: Alise Joste, Nesen, K. K. fon Stricka villa
20: Jāņa Ruņģa Klātbūtne, Tallinas Pagalms
20: Ploho, Klubs Depo
21: UNDER Festival 2019, Autentika
28: Super Besse, Human Tetris, One One
28: Laika Suns, Siguldas pils kvartāls
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Positivus programmu papildina The XX, Crystal Castles un Jauns Mēness

Normunds Vucāns, 2013. g. 26. februārī

Viena no pēdējo gadu mūzikas kritiķu visaugstāk atzītajām Britu grupām The XX šogad papildinās Positivus festivāla programmu kā galvenie mākslinieki. Tāpat savu dalību festivālā apstiprinājuši eksplozīvie kanādieši Crystal Castles, melodiskie Foxes, dāņu indī roka pārstāvji Eferklang, instrumentālie Elektro Guzzi, kā arī latviešu 90. gadu kulta grupa Jauns Mēness. Iepriekš izziņotie galvenie festivāla mākslinieki ir Sigur Rós.

Londonas sapņainā elektro popa grupa The XX ir viena no pēdējo gadu mūzikas kritiķu visaugstāk atzītajām mūsdienu grupām. Iekarojot pasaules mūzikas topu virsotnes ar savu 2009. gada debijas albumu XX, jaunie britu mūziķi pieteica sevi kā prasmīgus un talantīgus minimālistiskās indī popa mūzikas izpildītājus. Atgādināsim, ka grupas otrais albums Coexist 2012. gada decembrī eRoks.lv vērtējumā kļuva par Gada albumu

Gotiskās dziedātājas Alises Glasas nevaldāmā skatuves enerģija mežonīgu elektronikas ritmu pavadībā ir viena no Crystal Castles koncertu visintriģējošākajām sastāvdaļām. Ieraujot klausītājus trakulīgā skaņu virpulī, kanādiešu elektro pank duets Crystal Castles aktīvi muzicē jau kopš 2004. gada.

Foxes ir daudzsološās Britu vokālistes Luīzes Rouzas Allenas un ģitārists Sema Diksona liriskais sintī popa projekts. Allenas izpildītās mūzikas maigās indī popa melodijas reizē apbur un fascinē, uzburot klausītājiem tēlainas sapņu pasaules tēlus.

Austrijas instrumentāli ambientā tehno trio Elektro Guzzi izpilda akustisku tehno neizmantojot datortehniku, ierakstus vai dziesmu semplus, bet gan tikai instrumentus, rezultātā veidojot pulsējošu un dzīvu tehno skanējumu.

Viena no Dānijas panākumiem bagātākajām grupām Efterklang ir alternatīvā folka, popa un roka grupa no Kopenhāgenas. Pērn izdodot savu ceturto albumu Piramidas, Efterklang izpilda elegantu un gaumīgu indī poproku.

Ņemot vērā plašo publikas rezonansi un atsaucību, pēc diviem izpārdotiem koncertiem koncertzālē Palladium, latviešu deviņdesmito gadu kulta grupas Jauns Mēness dalībnieki ir gatavi atkārtoti sniegt grupas retrospektīvo skaņdarbu izlasi — šoreiz — Positivus festivālā.

Lielākais mūzikas un mākslas festivāls Baltijā — Positivus Festivāls 2013 šogad jau septīto reizi notiks Salacgrīvā. Pirmo reizi festivāls norisināsies trīs dienas — no piektdienas līdz svētdienai — 19., 20. un 21. jūlijam.

Biļetesnopērkamas http://www.positivusfestival.com, Biļešu Serviss kasēs un  Nordea bankomātos.

Iepriekš Positivus festivālā ir uzstājušies tādi mākslinieki kā Muse, Keane, The Vaccines, Manic Street Preachers, Travis, Moby, Editors, Scissor Sisters, Sinead O’Connor, Pete Doherty, James, Röyksopp, Damien Rice, Hurts, Fatboy Slim, Mark Ronson & The Business Int., Prāta Vētra, un daudzi citi.

Papildus informācija: http://www.positivusfestival.com

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs