Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Rīgā uzstāsies Kraftwerk

Intro, 2017. g. 3. oktobrī

18. februārī Arēnā Rīga ar pārsteidzošu 3D šovu uzstāsies elektroniskās mūzikas pionieri Kraftwerk. Divu stundu garā priekšnesuma laikā izskanēs visi grupas pazīstamākie hiti: The Man-Machine, Spacelab, The Model, The Robots, Autobahn, Computer Love, Tour de France, Radioactivity, Aero Dynamik, Boing Boom Tschack u.c.

Nozīmīga šova sastāvdaļa ir augstas izšķirstpējas 3D projektori, kas kompozīcijām nodrošinās īpaši reālistisku vizuālo papildinājumu. Pilnvērtīga trīsdimensiju efekta vērošanai katrs koncerta apmeklētājs saņems speciālas brilles.

Šī ir vācu elektroniskās mūzikas leģendu vērienīgākā koncerttūre kopš 2013. gada un savā ziņā turpina viņu šī gada maijā iznākušajā koncertkolekcijā 3-D The Catalogue dokumentēto. Audio un videomateriāli apkopo virkni grupai zīmīgu uzstāšanos muzejos un koncertzālēs laika posmā no 2012. līdz 2016. gadam. Kolekcija pieejama vairākās variācijās: kā 4 Blu-ray disku (ar 228 lpp. grāmatu), 8 CD vai 9 vinila plašu komplekts.

Nav pārspīlēti apgalvot, ka Kraftwerk elektroniskajā mūzikā ir gandrīz tikpat nozīmīgi, kā Beatles popmūzikā kopumā. 60. gadu nogalē izveidotais kvartets, kura galvenais radošais spēks ir Diseldorfas konservatorijas absolventi Ralfs Hiters un Florians Šneiders, bija tik ļoti progresīvi savam laikmetam, ka ietekmējuši ārkārtīgi plašu mūsdienu muzikālo žanru amplitūdu no Detroitas tehno līdz hiphopam, un no EDM līdz datorizētam sintpopam. New Order un Madonna adoptējuši viņu kompozīcijas saviem sempliem, Coldplay izmanto Computer Love motīvu savam hitam Talk, bet Deivids Bovijs pat nosauca vienu dziesmu Šneidera vārdā. Desmitiem, ja pat ne simtiem mūziķu atzinuši Kraftwerk par savām autoritātēm.

Sākotnēji eksperimentējot vācu krautroka žanrā, 70. gadu vidū Kraftwerk pievēršas elektroniskās mūzikas radīšanai. Izmantojot sintezatorus, bungmašīnas, balss pārveidotājus, semplerus, kā arī pašu radītus instrumentus, viņi slavenajā Kling Klang mājas studijā pamazām attīsta tikai sev raksturīgu stilu, ko nodēvē par robotu popu. Lipīgas melodijas, kuras mijas ar atkārtojošamies ritmu; izteikti industriāli elektronisks skanējums ar atsvešināti pārveidotu robota vokālu ir tipisks grupas rokraksts. Papildu noslēpumainību rada koncertos gandrīz statiskie 4 mūziķi pie elektroniskajiem instrumentiem, ko dažās dziesmās (piemēram The Robots) aizstāj dabīga lieluma lelles, un kopumā ļoti skopā komunikācija ar skatītājiem. Arī medijiem reti izdodas iegūt kādu grupas dalībnieku interviju vai komentāru. Kā uzsver patlaban vienīgais Kraftwerk oriģinālais dalībnieks Ralfs Hiters, viņi vienmēr uzskatījuši, ka grupas daiļradei jārunā pašai par sevi, un komentāri ir tikai lieki.

Pirmo plašāko atpazīstamību kvartets iegūst ar albumu Autobahn (1974), kam seko aizvien populārākie Trans-Europe Express (1977) un Man-Machine (1978). Astoņdesmitajos līdz ar albumiem Computer World un Electric Cafe grupas skanējumā parādās arī mazliet liriskākas notis. Kopumā grupa izdevusi 10 studijas albumus, divus koncertierakstus un vienu remiksu albumu.

Lai arī Kraftwerk dalībnieki atzinušies, ka vislabāk jūtas savā Kling Klang studijā, kur atkal un atkal perfektā rūpībā tiek slīpēts skanējums, koncerti vienmēr bijuši nozīmīga viņu izpausmes daļa. Taču arī tad skaņai un vizuālajam vēstījumam jābūt nostrādātam līdz absolūtām niansēm. Tāpēc kvartetu nevar dēvēt par intensīvi koncertējošu un katra viņu uzstāšanās ir patiešām īpašs, labi izplānots šovs.

Biļešu pārdošana visā Biļešu Serviss tīklā un www.bilesuserviss.lv sākas piektdien, 6.oktobrī, plkst. 10.00. To cena, sākot no €39.

http://www.kraftwerk.com

Foto: Publicitātes foto

No kurienes info?

Edgars 2017. gada 3. oktobrī, 09:07

Koncerta organizatoriem LTips.

Normunds Vucāns 2017. gada 3. oktobrī, 10:42

Tavs komentārs