Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪNIJS
No Age — Goons Be Gone
Jessie Ware — What's Your Pleasure
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪNIJS
06: Aija Andrejeva, Siguldas Pilsdrupu estrāde
21: Michael Kiwanuka, Siguldas Pilsdrupu estrāde
27: Dido, Siguldas Pilsdrupu estrāde
30: P.O.D., Melnā Piektdiena
JŪLIJS
08: Oh Wonder, Palladium koncertzāle
17: Positivus 2020, Salacgrīva
18: Kartupeļpalma 57, Nacionālais botāniskais dārzs, Salaspils
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Rīgā uzstāsties minimālās elektronikas duets Xeno & Oaklander

Intro, 2017. g. 26. martā

22. aprīlī, plkst. 21:00 klubā One One (Šarlotes ielā 18a) uzstāsies sintpopa duets Xeno & Oaklander no Ņujorkas. Pasākumu rīko nepieradinātās mūzikas biedrība „Skaņu mežs”, biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas www.bilesuserviss.lv. Iepriekšpārdošanā tās maksā 6 eiro, un pie ieejas — 8 eiro.

Xeno & Oaklander ir analogās elektroniskās mūzikas duets, kas darbojas no 2004. gada un ir ilgstoši bijis izdots synth-wave izdevniecības Weird Records paspārnē. 2015. Gadā duets jau viesojies Rīgā, uzstājoties festivāla Skaņu mežs ietvaros. Tajā darbojas sintīpopa un eksperimentālās mūzikas producents Šons Makbrais un vokāliste Liza Vendelbo. Xeno & Oaklander priekšnesumi ir mūsdienīga un vitāla 1980.gadu synth-wave inkarnācija ar post-panka un trokšņmūzikas “smērējošajām” muzikālām ainavām. Esot stilā konsekventi, Xeno & Oaklander neizmanto datorus, bet tikai analogos sintezatorus, bungmašīnas un vokālus. Šons Makbraids ir arī darkwave projekta Martial Canterel darbinātājs un izdevniecības Wierd Records vadītājs, savukārt Līzas Vendelbo daiļrade ietver arī fotogrāfiju un filmu mākslu.

Apvienība — īpaši Makbraids — ir analogo elektroniskās mūzikas instrumentu fanātiķi, un, velkot paralēles ar minimal wave un EBM, tā savu daiļradi iezīmē atturīgās, tumši romantiskās un koķeti minimālās noskaņās. Sintezatoru fanus varētu interesēt fakts, ka Xeno & Oaklander uzstāšanās laikā izmantos Euro-rack moduļu arsenālu, Roland SH-101 un RS09. Savu interesi par analogajiem elektroniskās mūzikas instrumentiem Makbraids skaidro šādi: “Strādāt ar analogo elektroniku principā nozīmē strādāt ar elektrību — tā var būt izlokāma un transformējama neskaitāmos veidos, un tā ir gluži pirmatnēja tāpat kā uguns. Tā ir dzīva.”

Koncertā skanēs pēdējā albuma Topiary dziesmu izlase, bet improvizējot tiks iekļauti arī dueta agrīnie darbi. Par albumu Topiary elektroniskās mūzikas un ar to saistītās kultūras medijs Resident Advisor raksta: ‘‘Sintezatoru pielietojums albumā ir plašāks kā jebkad iepriekš — viņu daiļrade stiepjas no vibrējoši industriālām noskaņām līdz pat instrumentālām kompozīcijām bez ritma, kas reizēm atgādina filmu mūziku. Albums Topiary atklāj arī dueta simpātijas pret elektroniskā popa tradīcijām.’’

Xeno & Oaklander jaunākā kasete Movements II būs pieejama iegādei tikai 2017. gada pavasara koncertu apmeklētājiem — tostarp arī Rīgā. To laidusi klajā izdevniecība Ghostly International un no 28. aprīļa minialbums būs pieejams arī digitāli. Movements II ir turpinājums ambientās elektronikas skaņdarbam Movements un tā tapšanu ir iedvesmojis pretindes fenomens. Minialbums sastāv četriem skaņdarbiem un uzskatāms par pēdējā albuma Topiary, kas arī izdots Ghostly International, papildinājumu.

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs