Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Sāras Noifeldes koncertu Durbē ievadīs Elizabete Lāce

Intro, 2016. g. 8. aprīlī

7. maijā Durbes luterāņu baznīcā gaidāmo kanādiešu vijolnieces Sāras Noifeldes koncertu ievadīs arfiste Elizabeta Lāce.

Nupat, marta nogalē, dienasgaismu ieraudzījis Elizabetas debijas solo albums Mōaigā (Zemesmala), kuru tā izdevēji un mūziķe pati sacu par pirmo līvu laikmetīgās mākslas darbu. Proti, Mōaigā ir divpadsmit mūzikas kompozīciju, tekstu un fotogrāfiju albums, kura autore un izpildītāja mūziķe pati. Tā centrālā tēma ir robežlīnijas — personīgās un ārējās, pretēju pasauļu satikšanās un izgaišana, paralēli iekšējiem notikumiem redzot līdzību mūsu kultūrģeopolitiskajā vidē — atrodoties dažādu varu vidū, gadu simtiem kopā turot judeokristīgās un dievturu dzīvesziņas, kādreiz mēģinot līdz pamatiem iznīcināt tās visas, un vispēdīgi — pirms tūkstošiem gadu pie vienas upes krastiem jūras malā saduroties urāliešu un indoeiropiešu pasaulēm.

Teksti Elizabetas albumā ir pārstāvēti trijās valodās, tapuši 2016. gada februārī Klaipēdā, Liepājā un Budapeštā. Fotogrāfijas tekstos aprakstītajiem notikumiem saistošajās senajās līvu apdzīvotās vietās uzņemtas sešu gadu laikā, mūzika tapusi 2015. gada jūnijā šur tur slepeni Vidzemes priekšpilsētā. Kompozīcijas ir arfai solo, izmantojot šobrīd visas akadēmiski zināmās šī instrumenta sonorās iespējas, kā arī pēcapstrādi. Mōaigā ir arī pirmais arfas albums Latvijā.

Kā ziņots, 7. maijā Durbes luterāņu baznīcā notiks pazīstamās kanādiešu vijolnieces un komponistes Sāras Noifeldes koncerts. Daudziem viņa zināma kā grupas Arcade Fire dalībniece, krietni plašam lokam — kā pirms diviem gadiem Durbē koncertējušā saksofonista Kolina Stetsona partnere. Kāds noteikti viņu atceras kā apvienības Bell Orchestre vienu no dibinātājām.

Februāra beigās klajā nāca Sāras jaunais albums The Ridge. Notikumam par godu maijā viņa dosies Eiropas turnejā, ar vienīgo koncertu Baltijas valstīs piestājot arī Durbē. Šis koncerts būs pirmais no trim kultūras notikumiem mazākajā Latvijas pilsētā sērijas Zemlika nāk… ietvaros, gaidot jau sesto mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālu Zemlika 28. un 29. oktobrī.

Biļetes uz koncertu nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē inernetā Bezrindas.lv. To cena šobrīd — 17.00 EUR. Tuvojoties koncertam, biļetes kļūs dārgākas. Pārdošanā ierobežots skaits nenumurētu sēdvietu.

https://elizabetalace.bandcamp.com/releases

http://sarahneufeldmusic.com/

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs