Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
08: Oh Wonder, Palladium koncertzāle
17: Positivus 2020, Salacgrīva
18: Kartupeļpalma 57, Nacionālais botāniskais dārzs, Salaspils
24: Summer Sound 2020, Liepāja
AUGUSTS
14: Dons. Es Nāktu Mājās, Daugavas stadions
22: Ozols. Lielkoncerts Lucavsala Live, Lucavsala
SEPTEMBRIS
03: Foals, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Septembrī Ventspilī koncertēs amerikāņu mūziķe Nite Jewel

Intro, 2017. g. 31. maijā

23. septembrī Ventspilī, teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē savas Eiropas turnejas ietvaros ar koncertu viesosies amerikāņu elektroniskās popmūzikas māksliniece Ramona Gonzalesa (Ramona Gonzalez) jeb Nite Jewel.

Ramona Gonzalesa ir dziedātāja un dziesmu autore no Losandželosas Amerikas Savienotajās Valstīs. Jau gandrīz desmit gadus mūziķe pazīstama ar skatuves vārdu Nite Jewel. Nekautrējoties no savas patikas pret pagājušā gadsmita astoņdesmito un deviņdesmito gadu mūziku un Meraiju Keriju (Mariah Carey) un Dženetu Džeksoni (Janet Jackson) saucot par iecienītākajām izpildītājām, Ramona kopā ar dzīvesbiedru (Ariel Pink`s Haunted Graffiti ģitāristu Koulu Grīfu-Nīlu (Cole Greif-Neill)) ap 2008. gadu sāka radīt savu mūziku. Izmantojot astoņu celiņu kasešu rakstītāju, tapa pirmās “ekstāzes, emociju un grūtību” iedvesmotās dziesmas, veidojot debijas albuma Good Evening pamatu. Ceļš no mūzikas radīšanas Losandželosas mākslas galeriju vajadzībām uz Eiropas festivāliem bija sācies. Tostarp, pazīstamais režisors Noa Baumbahs (Noah Baumbach) pamanīja un skaņdarbu Suburbia iekļāva savas filmas Greenberg muzikālajā noformējumā.

Lai arī iesākumā Nite Jewel krietni lielāku popularitātes vilni piedzīvoja Eiropā, nevis Ziemeļamerikā, ar sekojošajiem albumiem One Second un Liquid Cool, regulāru sadarbību ar citiem mūziķiem (Dam-Funk, Džūliju Holteri (Julia Holter) un citiem) un cienījamo izdevniecību Secretly Canadian māksliniece sāka izpelnīties uzmanību arī pašas mājās. Koncerti, atrašanās par mūziku rakstošo mediju redzeslokā, jau pieminētās radošās sadarbības, bet vienlaikus pastāvīgā mainība no dziesmas uz dziesmu, no albuma uz albuma tā arī neļauj klausītājiem ierindot Nite Jewel daiļradi kādā žanra rāmī. Elektroniskā, guļamistabas, lo-fi popmūzika, salīdzinājumi ar Aaliyah, Robinu Gatrī (Robin Guthrie), Cult Jam, Džesiju Lanzu (Jessy Lanza) un Junior Boys, kā arī mākslinieces pašas piesauktās radošās ietekmes — tas viss lai paliek atsauču mednieku ziņā.

“Dziesma par mīlestību māksliniekam nozīmē ko vairāk kā dziesma par attiecībām ar citu cilvēku. Tā ir arī dziesma par mīlestību pašam pret sevi, savu dzīvi, savu darbu. Real High (Nite Jewel jaunākais, maija sākumā klajā nākušais albums — aut.) uz to skatās šādi un atrod vairāk jautājumu nekā atbilžu.” Ramonas pašas piesauktie neskaitāmie jautājumi, iespējams, vislabāk raksturo un skaidro viņas radošos meklējumus. Tā dēvētā “uzticamākā balss mūzikā” — medijs Pitchfork, Nite Jewel svaigāko veikumu sauc par līdz šim koncentrētāko, kurā “senas skaņas dažādos kontekstos darbojas kā priecīgas nostaļģijas izziņa”.

Biļetes uz Nite Jewel koncertu 23. septembrī teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē no šodienas, 31. maija, plkst. 12:00 nopērkamas “Biļešu Serviss” tīklā. Tikai pirmās 30 biļetes pieejamas par ļoti īpašu cenu — 5.50 EUR.

Pārdošanā ierobežots skaits stāvvietu.

Tavs komentārs