Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪNIJS
No Age — Goons Be Gone
Jessie Ware — What's Your Pleasure
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪNIJS
06: Aija Andrejeva, Siguldas Pilsdrupu estrāde
21: Michael Kiwanuka, Siguldas Pilsdrupu estrāde
27: Dido, Siguldas Pilsdrupu estrāde
30: P.O.D., Melnā Piektdiena
JŪLIJS
08: Oh Wonder, Palladium koncertzāle
17: Positivus 2020, Salacgrīva
18: Kartupeļpalma 57, Nacionālais botāniskais dārzs, Salaspils
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Swans un Džeimss Blekšovs VEF kultūras pilī

Rihards Priede, 2011. g. 13. martā

Dziedātājs Maikls Gīra Swans dibināja 1982.gadā. Grupa strauji kļuva populāri ar savu nesaudzīgo un intensīvo skanējumu un bija viena no nedaudzajām Ņujorkas tā dēvētā No Wave grupām, kas izdzīvoja vairāk kā desmit gadus līdz 1997.gadam.

Atslēga Swans ilgajai pastāvēšanai ir spēja rotaļāties ar muzikālo formu, nezaudējot raksturu un saturisko līniju, kas sakņojas Gīras spēcīgajā un harizmātiskajā personībā. Savā 15 gadu pirmajā pastāvēšanas posmā grupa piedzīvoja pamatīgu transformāciju. Tā sāka ar skarbu un mehānisku proto-industriālo roku, kas pārtapa bagātīgās muzikālās tekstūrās un maigās akustiskās dziesmās. Viņu galējais muzikālais vēstījums realizējās vairāk kā divas stundas garajā albumā Soundtracks for the Blind, kurā apvienojās visi iepriekšminētie elementi. Pēc 1999.gada Gīra muzicēja zem nosaukuma Angels of Light. Līdzās muzicēšanai viņš laiku atlicināja arī producēšanai un mūzikas publicēšanai izdevniecībā Young God Records. Gīra ir bijis atbildīgs par tādiem talantiem kā Devendru Banhartu, Līsu Džermāno, Akron/Family,  Larkinu Grimu un Džeimsu Blekšovu.

Nesen Gīra nolēma reanimēt SwansViņa vārdi par šo lēmumu, kas atrodami YGR mājaslapā ir lasāmi relīzes beigās. Izņemot Maiklu Gīru (ģitāra/balss), grupā ir sekojoši mūziķi: Normans Vestbergs (ģitāra, sākotnējais Swans dalībnieks), Kristofs Hāns (ģitāra, Swans vidējā perioda un Angels of Light dalībnieks), Fils Puleo (bungas, perkusijas, pēdējās Swans tūres un Angels of Light dalībnieks), Kriss Pravdika (bass, Flux Information Sciences / Services/ Gunga Din), Tūrs Hariss (bungas, perkusijas, dulcimers, vibrafons, Angels of Light, Shearwater). Starp albūma viesmāksliniekiem ir  Devendra Banhards, Bils Rīflins (REM bundzinieks) un Grasshopper no Mercury Rev.

Swans iesildīs izcilais akustiskais ģitārists, pianists un komponists Džeimss Blekšovs — viens no Maiklas Džirā kā producenta atklājumiem līdzās tādiem mūziķiem kā Devendram Banhartam un Līzai Džermāno.

29 gadus vecais Blekšovs ir jaunpienācējs akustisko folka ģitāristu panteonā, taču jau tiek pielīdzinas tādiem pionieriem kā Robijam Bešo, Džonam Feihijam, Džekam Rouzam, Bertam Janšam un Leo Kotkī. Līdzīgi kā minētie mūziķi, Blekšovs ir sekotājs ilgā amerikāņu un angļu folka blūza minimālistu un primitīvistu tradīcijā. Viņš spēlē 12 stīgu akustisko ģitāru un lai pilnveidotu savu virtuozitāti ir izaudzējis un speciālā formā pieslīpējis nagus labajai rokai. Kā raksta mūzikas portāls Pitchfork Media, Blekšova nelielais vecums ir sevišķi pamanāms uz tā fona, ka viņa mūzika ir tik atturīga, nobriedusi un pacietīga.  Uz minēto īpašību fona jo sevišķi izceļas tās dziļums un smalkā emocionalitāte.

Blekošovs ir publicējis albumus izdevniecībās Celebrate Psi Phenomenon, Static, Digitalis Industries, Important Records, Tompkins Square, kā arī Maikla Džirā vadītajā Young God Records. Viņš arī ir viens no pastāvīgajiem sadarbības partneriem kulta neofolka grupā Current 93.

Vairāk informācijas: skanumezs.lv

Koncerta sākums ir plkst. 21:00, ieeja pasākumā no plkst. 20:00 biļetes uz pasākumu iespējams iegādāties visās Biļešu Servisa kasēs, kā arī internetā bilesuserviss.lv

Tavs komentārs