Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

OKTOBRIS
Foals — Everything Not Saved Will Be Lost – Part 2
Battles — Juice B Crypts
Cigarettes After Sex — Cry
Underworld — Drift Songs
Young Guv — GUV II
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

OKTOBRIS
25: Kreisais Krasts, Hanzas Perons
25: Men in Black, Arēna Rīga
25: Goran Gora un Latvijas Radio Bigbends, Spīķeru koncertzāle
NOVEMBRIS
05: Jānis Šipkēvics un projekts “Nepāriet”, Hanzas Perons
09: Lola Marsh, Mūzikas nams Daile
16: Brit Floyd, Palladium koncertzāle
23: Carnival Youth, Hanzas Perons
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ventspilī koncertēs Nila Petera Molvēra trio

Intro, 2. oktobrī

16. novembrī Ventspilī, koncertzālē Latvija ar vienīgo koncertu Baltijas valstīs viesosies leģendārais norvēģu trompetists Nils Peters Molvērs (Nils Petter Molvær) un viņa trio.

Teikt, ka Nils Peters Molvērs jeb NPM, kā viņu dažkārt dēvē, ir norvēģis, trompetists un džeza mūziķis būtu godīgi, taču tas nepaskaidrotu daudz. Teikt, ka mākslinieks ir neparedzams provokators, kura daiļradi raksturo viss, kas tikai vēl sekos, jau būtu vairāk. Molvērs allaž šķiet esam soli priekšā sev, laikam un pārējiem. Viņa mūzikā līdzās spoguļojas tradīcija, virtuozitāte, laikmeta gars un tehnoloģijas, kas mūziķi padara jo cilvēcīgāku kā mākslinieku. Tā ir radikāla maiguma, kompaktas ievainojamības un robusta trausluma pārpilna. Tik pretrunīga un romantiska vienlaikus, kā pats NPM.

Trompetists, komponists un producents savā mūzikā jauc un līdz nepazīšanai pārveido džeza standartus, ambiento un house mūziku, elektronisko mūziku un ritmiku, piešķiļot visam hiphopa, populārās un rokmūzikas dzirkstis. Īsti neiederoties ne uz vienas no piesaukto žanru skatuvēm, Nils Peters Molvērs ir spējis aizraut sekotājus no visām minētajām. Pateicoties interesei gan par akustisko trompetes spēli, gan elektronisko mūziku, NPM turpina būt viens no pieprasītākajiem viesmūziķiem dažādos citos sastāvos. Savulaik, muzicējot džeza ansamblī Masqualero, Molvērs iepazinās ar Manfrēdu Eiheru (Manfred Eicher), izdevniecības ECM bosu, un kļuva par vienu no leģendārā džeza leibla saimes pārstāvjiem. Lai arī ar viņa līdzdalību tapuši neskaitāmi citi ECM pārstāvēto mūziķu ieraksti, Molvērs vienmēr gribējis būt pats, cirst jaunas, savas takas, darīt citādi. Viņa trompetes spēli noteikti ir ietekmējusi Skandināvijas dabas poēzija, ar elektronisko mūziku roku rokā ejošā fizika un, visticamāk, arī aroda brāļi Mailzs Deivis (Miles Davis) un Džons Hasels (Jon Hassell), taču vairāk par visu Molvērs allaž bijis pats, kurā klausoties vienubrīd vairs nešķiet, ka dzirdi trompeti.

Šobrīd Nils Peters Molvērs muzicē trio kopā ar ievērojami jaunākiem, taču ne mazāk prominentiem mūziķiem. Perkusijas un citus instrumentus pārvalda viens no krāšņākajiem Eiropas bundziniekiem-skaņražiem Erlands Dālens (Erland Dahlen), bet bass ir Jū Bergera Mīres (Jo Berger Myhre) pārziņā. Pēdējais ir arī kopīgi ierakstītā albuma Buoyancy līdzproducents, kura degsme un prasmes visai ievērojami ietekmējušas to, kā trio izklausās šodien. Un izklausās tas pārliecinoši. Mūzika ir kontrastu pilna. Kā vēl viens mēģinājums atrast nākotni, kas sakņojas šodienā. Tas, kā vēl nav, bet pēc brīža to visu jau būsim piedzīvojuši.

Biļetes uz Nila Petera Molvēra trio koncertu 16. novembrī Ventspilī, koncertzālē “Latvija” nopērkamas “Biļešu Paradīze” tīklā.

Internetā:

https://nilspettermolvaer.com/

Nils Peters Molvērs ar grupu koncertā:

https://youtu.be/FsNKpJEELBc

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs