Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Zemlika dalībnieku sarakstam pievienojas Lust For Youth

Intro, 2014. g. 28. jūlijā

24. un 25. oktobrī gaidāmā mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālā Zemlika jau zināmajiem mūziķiem nu piepulcējusies arī elektroniskās popmūzikas apvienība Lust For Youth no Kopenhāgenas Dānijā.

Lust For Youth is savulaik Hannesa Norvides viena 2009. gadā aizsākts elektroniskās popmūzikas projekts. Ja vēlaties, “post-punk iedvesmota sintpopa projekts” kā to dēvē kāds no mūzikas žurnālistiem savā recenzijā. Bet tas nav svarīgi. Daudz svarīgāks un nenoliedzams ir fakts, ka kopš Lust For Youth pirmsākumiem, kad, piemēram, debijas albumā Solar Flare nudien bija sauklausāmas šķietami nebeidzamas, vienlaikus lipīgas, bet tumsnējas un trokšņainas melodijas, t. s. “projekts” ir kļuvis par pilnasinīgu popmūzikas trio. No lo-fi estētikā ieturētiem pirmajiem ierakstiem (to skaitā arī otrais albums Growing Seeds) Lust For Youth nupat ir nonākuši pie sava nesenākā veikuma — albuma International, kurš ir pilns radio draudzīgu popdziesmu. Protams, ja par popmūziku drīkst saukt arī agrīnos Depeche Mode, Pet Shop Boys vai New Order.

Lai arī Lust For Youth rašanās ir joprojām nesenā pagātnē, pēdējie pāris gadi ieviesuši vairākas būtiskas korekcijas, kuras vislabāk pamanāmas jau pieminētajā albumā International (materializēts ar cienījamās izdevniecības Sacred Bones starpniecību) un grupas koncertos. Proti, pirms dažiem gadiem Hanness no dzimtās Gēteborgas Zviedrijā pārcēlās uz dzīvi Dānijas galvaspilsētā Dānijā. Kopš tā laika par pilntiesīgiem Lust For Youth dalībniekiem kļuvuši ilggadējais paziņa, kādreizējais grupu Sexodrome un Vår dalībnieks Loke Rābeks, kā arī producents Malte Fišers. Rezultātā Lust For Youth nudien ir pārkāpuši līnijai, par ko Hanness dzied International ievadošajā dziesmā Epoetin Alfa. No trokšņainas, izaicinošas, zemas izšķirtspējas guļamistabas muzikālas pašizpausmes Iekāpuši vēsturiskām atsaucēm blīvā, bet reizē svaigā un lipīgā popmūzikā. Un atpakaļceļa, visticamāk, vairs nav.

Koncerts festivālā Zemlika Durbē būs Lust For Youth vienīgā uzstāšanās Baltijas valstīs.

Biļetes uz mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālu Zemlika nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā Bezrindas.lv. Šobrīd atlikušas dažas no lētākajām pirmajām biļetēm par 20.00 EUR. Tuvojoties festivālam tās kļūs dārgākas. Biļešu skaits stingri ierobežots.

www.facebook.com/zemlika

www.twitter.com/zemlika

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs