Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

SEPTEMBRIS
Efterklang — Altid Sammen
Keane — Cause And Effect
M83 — DSVII
Blink-182 — NINE
Liam Gallagher — Why Me? Why Not.
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

SEPTEMBRIS
18: Nepāriet Albuma Atklāšanas Svētki, K. K. fon Stricka villa
19: Alise Joste, Nesen, K. K. fon Stricka villa
20: Jāņa Ruņģa Klātbūtne, Tallinas Pagalms
20: Ploho, Klubs Depo
21: UNDER Festival 2019, Autentika
28: Super Besse, Human Tetris, One One
28: Laika Suns, Siguldas pils kvartāls
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Židrūns izdod jaunu singlu

Intro, 2016. g. 9. maijā

Laikā, kad piemājas dārzos cerības uz augļu ražu dod ziedoši plūmju un ķiršu koki, neatkarīgās rokmūzikas kvartets Židrūns nodod klausītājiem pirmo dziesmu no trešā studijas albuma. Dziesmu Tomiņš papildina arī tās interpretācija video veidolā.

Židrūns Latvijas neatkarīgās mūzikas skatuvē ar mainīgu aktivitāti darbojas kopš 2004. gada. Grupa koncertos uzstājas ar savu oriģinālmūziku, kas žanriski sliekusies pankroka, garāžroka un posthārdkora virzienā, bet, gadiem ritot, nonākusi pie sava, kaut pastāvīgi mainīga, "indī" rokmūzikas skanējuma.

Liela uzmanība Židrūna kompozīcijās tiek pievērsta dziesmu tekstiem, kuru pamatā ir gan pašu jaunrade, gan latviešu dzejnieku darbi — no Raiņa un Aivara Neibarta līdz Ingai Gailei. Izdoti albumi Židrūnam sāp (izdevniecība SKYR, 2008) un Židrūns Dzeltenbaltdzeltenais (SKYR, 2010).

Pēc otrā albuma izdošanas grupa aizvadījusi gan darbības starpbrīdi, gan dalībnieka aiziešanu no kolektīva, gan jauna iesaistīšanos tajā. Židrūnā kopš 2012. gada spēlē Ulvis, Anrijs, Klāvs un Ritvars, kuri kopā sacerējuši un ieskaņojuši virkni kompozīciju — gaidāmo albumu.

Lai arī jau sagatavots izdošanai, ieraksts garā iespiešanas procesa dēļ taustāmā un digitālā veidā tiks izdots agrā rudenī. Tas iznāks ierakstu izdevniecības I Love You Records paspārnē.

Tikmēr lai albumu piesaka pavasarīgais Tomiņš, kurš vēsta par kādu prasījumu no dārzkopjiem un brīvā dabā nakšņotājiem Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas „laika vecim” Tomam Bricim.

Šovasar gaidāmi daži Židrūna koncerti. Viens no tiem notiks 12. augustā ar Latvijas-ASV pankroka grupu Mācītājs on Acid Daugavpilī, klubā Artilērijas pagrabi. Par citiem koncertiem tiks ziņots tuvākajā laikā.

zidruns.wordpress.com

facebook.com/zidruns

Foto: Publicitātes foto
 

Tavs komentārs